آوای ارسباران
021 88 80 00 55

صفحه اصلی خدمات برگزاری دوره های آموزشی دوره های کوتاه مدت گردشگری

راهنمایان محلی

راهنمای تور نماینده فرهنگی یک ملت است، چرا که به طور مستقیم با مردمی از قومیت­ها و ملیت­های مختلف سر و کار دارد که باید فرهنگ ملت و جاذبه‌­های سرزمین خود را معرفی کند. بنابراین توجه به آموزش در این عرصه بسیار حساس و قابل توجه می­باشد. اما آنچه که مهم است به طور حتم افراد بومی که از ابتدای تولد در منطقه­‌ای که در آن زندگی می­کنند ساکن هستند در صورت آموزش و کسب مهارت­های لازم بهتر از هر فرد دیگری می­توانند اطلاعات بومی منطقه خود در حوزه‌­های مختلف از جمله اکوسیستم، پوشش گیاهی و جانوری، جاذبه­‌های زمین شناسی و دیگر موضوعات جالب توجه یک توریست را ارائه کنند

راهنمای تور نماینده فرهنگی یک ملت است، چرا که به طور مستقیم با مردمی از قومیت­ها و ملیت­های مختلف سر و کار دارد که باید فرهنگ ملت و جاذبه‌­های سرزمین خود را معرفی کند. بنابراین توجه به آموزش در این عرصه بسیار حساس و قابل توجه می­باشد. اما آنچه که مهم است به طور حتم افراد بومی که از ابتدای تولد در منطقه­‌ای که در آن زندگی می­کنند ساکن هستند در صورت آموزش و کسب مهارت­های لازم بهتر از هر فرد دیگری می­توانند اطلاعات بومی منطقه خود در حوزه‌­های مختلف از جمله اکوسیستم، پوشش گیاهی و جانوری، جاذبه­‌های زمین شناسی و دیگر موضوعات جالب توجه یک توریست را ارائه کنند، ولی گاهی عدم آموزش موجب می­شود که این افراد نحوه ارائه این اطلاعات با ارزش را ندانند و یا حتی نسبت به جزئیات موضوعی که درباره آن توضیحاتی ارائه می­کنند واقف نباشند.

برگزاری دوره­‌های آموزشی راهنمایان محلی این امکان را می­دهد که با تدوین چهارچوب آموزشی برای افراد بومی علاقه­‌مند به تورلیدری بتوان تورهای هدفمندی را به مناطق مختلف ایران زمین با اتکاء به راهنمایان محلی برگزار کرد که علاوه بر درآمدزایی برای آنان به اقتصاد جوامع محلی نیز کمک شود. این دوره‌ها در دو بخش راهنمایان محلی (با گرایش فرهنگی) و راهنمایان محلی اکوتوریسم تعریف شده است. لازم به ذکر است که دوره راهنمایان محلی طبیعت­‌گردی یک دوره 120 ساعته است و موسسه ارسباران به طور تخصصی برگزاری دوره آموزشی راهنمایان محلی طبیعت­‌گردی را بنا بر تخصص خود اجرا می­کند و در این میان تلاش بر آن است تا دوره آموزشی راهنمایان محلی طبیعت‌­گردی را نیز در استان­های کوهستانی کشور برگزار کند.

در این میان موسسه آموزشی ارسباران تلاش داردتا با حمایت و تقویت گروه­ها و موسسات خصوصی بومی، آنها را برای فعالیت در عرصه صنعت توریسم یاری رساند.

سرفصل­های دوره آموزشی راهنمایان محلی (طبیعت‌­گردی)

شناتخت صنعت گردشگری- آشنایی با میراث فرهنگی و صنایع دستی استان- آشنایی با فنون راهنمایان تور- آشنایی با اصول استقرار و کمپینگ در طبیعت- آشنایی با الگوهای رفتاری- آشنایی با مبانی اکوتوریسم و توسعه پایدار گردشگری- بهداشت سفر و کمک­های اولیه- آشنایی با اکوسیستم­ها و جاذبه­‌های اکوتوریستی- آشنایی با پوشش گیاهی استان- آشنایی با گونه­‌های جانوری استان- آشنایی با پدیده­‌های زمین شناسی استان- آموزش عملی (برگزاری تور)

15:58 , 1393/09/16صفحه اصلی   پرینت   ارسال به دوستان

نظراتتان را با ما در میان بگذارید
  
از آزیتا قهرمان:
با سلام
من بعد از ۲۰ سال اقامت در فرانسه امروز به ایران برگشته و تمایل به گذراندن یک دوره کوتاه تور لیدری میباشم.
اینجانب در فرانسه یک دوره توریسم گذرانده وآشنا به این رشته میباشم.
ممکن است مرا در این زمینه راهنمایی کنید لطفا.
با تشکر    آزیتا قهرمان 1395/09/04, 09:23
0
0
در صورت تمایل در خبرنامه ما عضو شوید.
نمونه خبرنامه
طراحی سایت گردشگری و CRM : همورا