آوای ارسباران
021 88 80 00 55

صفحه اصلی خدمات برگزاری دوره های آموزشی دوره های کوتاه مدت گردشگری

راهنمایان تخصصی دوزیست و خزنده شناسی

کشور ایران با دارابودن بوم­های متنوع دارای یکی از منحصر به فردترین زیستگاه­های خزندگان در جهان است، مهمترین نکته­ای که در این خصوص وجود دارد وجود موقعیت این کشور است که آسیا را به اروپا مرتبط می­سازد که این عامل نقش مهمی در پیدایش و حضور خزندگان و دوزیستان منحصر به فرد در این منطقه را ایجاد کرده است.

در حال حاضر ایران دارای 1 گونه تمساح پوزه کوتاه، 10گونه لاک پشت (خشکی و دریایی)، بالغ بر 80 کونه مار، بالغ بر 120 گونه مارمولک و 1 گونه کرم سوسمار است و از این تعداد حدود 10 گونه منحصر به فرد (اندمیک) که تنها در ایران زیست می­کنند، وجود دارد

کشور ایران با دارابودن بوم­های متنوع دارای یکی از منحصر به فردترین زیستگاه­های خزندگان در جهان است، مهمترین نکته‌ه­ایی که در این خصوص وجود دارد وجود موقعیت این کشور است که آسیا را به اروپا مرتبط می­سازد که این عامل نقش مهمی در پیدایش و حضور خزندگان و دوزیستان منحصر به فرد در این منطقه را ایجاد کرده است.

در حال حاضر ایران دارای 1 گونه تمساح پوزه کوتاه، 10گونه لاک پشت (خشکی و دریایی)، بالغ بر 80 کونه مار، بالغ بر 120 گونه مارمولک و 1 گونه کرم سوسمار است و از این تعداد حدود 10 گونه منحصر به فرد (اندمیک) که تنها در ایران زیست می­کنند، وجود دارد.

این در حالی است که متاسفانه اکثر راهنمایان گردشگری نسبت به این اطلاعات، آگاهی ندارند. ارسباران در همکاری با « موسسه خزنده شناسان پارس» با برگزاری دوره تخصصی دوزیست و خزنده شناسی تلاش دارد تا علاوه بر آشنایی علاقه‌­مندان به حیات وحش ایران نسبت به گونه­‌های منحصر به فرد خزندگان و دوزیستان، نسبت به روش­های مقابله با خطرات احتمالی که از سوی آنها متوجه گردشگران خواهد شد به اطلاع رسانی بپردازند.

در این دوره با عناوین زیر آشنا خواهیم شد:

  • دوزیست و خزنده شناسی تکمیلی
  • روش­های مطالعه دوزیستان و خزندگان
  • تکنیک­های عکاسی از خزندگان و دوزیستان
  • کمک­های اولیه و امداد رسانی
  • آشنایی با انواع خانواده­‌های دوزیستان و خزندگان
18:55 , 1393/09/17صفحه اصلی   پرینت   ارسال به دوستان

نظراتتان را با ما در میان بگذارید
  
در صورت تمایل در خبرنامه ما عضو شوید.
نمونه خبرنامه
طراحی سایت گردشگری و CRM : همورا