آوای ارسباران
021 88 80 00 55

صفحه اصلی خدمات برگزاری دوره های آموزشی کلاس ها و کارگاه های آموزشی

کارگاه‌های آموزشی در زمینه نجوم و ستاره‌شناسی

ستاره شناسی یکی از کهن ترین علوم به شمار می رود و منجمان قدیم از روی مکان حورشید در آسمان و وضعیت ستارگان، زمان را تعیین کرده و به تنظیم تقویم و تعیین فصول و جهات می پرداختند. نجوم مطالعه مواد است و مقدمه ایست درباره فرایند بوجود آمدن آنچه در آنسوی جو زمین است که این جهان، آسمان و گوی آسمان را از اتم های کوچک تا گیتی وسیع شامل می شود. 

ستاره شناسی یکی از کهن ترین علوم به شمار می رود و منجمان قدیم از روی مکان حورشید در آسمان و وضعیت ستارگان، زمان را تعیین کرده و به تنظیم تقویم و تعیین فصول و جهات می پرداختند.
نجوم مطالعه مواد است و مقدمه ایست درباره فرایند بوجود آمدن آنچه در آنسوی جو زمین است که این جهان، آسمان و گوی آسمان را از اتم های کوچک تا گیتی وسیع شامل می شود. منجمان اجرام آسمانی مانند سیارات، ستاره ها،ستاره های دنباله دار، کهکشانها، سحابیها و مواد بین کهکشانها را مطالعه می کنند. برای اینکه چگونگی تشکیل شدن، چگونگی بوجود آمدن و منسب هر کدام را مشخص می کنند و اینکه چگونه بر یکدیگر تاثیر می گذارند و چه اتفاقی ممکن است برای آنها بیفتد. بر خلاف تصو مردم نجوم به پدیده های درون زمین خیلی بیشتر از پدیده های آ سمانی وابسته است زیرا آزمایشگاه ما خود زمین است و فقط پدیده هایی را که  درون زمین می توان مشاهده کرد و تحلیل کرد بررسی می کنیم.
بخشی از جهان ما، زمین و آنچه در آن اتفاق می افتد اختر شناسی را شامل می شود، در واقع زمین آزمایشگاه ماست و هرچه که درباره جهان می دانیم از آنچه از زمین می توانیم ببینیم و دریابیم ویا تصور کنیم سرچشمه گرفته است.

14:03 , 1393/09/30
پایان پیام


صفحه اصلی   پرینت   ارسال به دوستان

نظراتتان را با ما در میان بگذارید
  
در صورت تمایل در خبرنامه ما عضو شوید.
نمونه خبرنامه
طراحی سایت گردشگری و CRM : همورا