021 88 80 00 55

گردهمایی ارسبارانی‌ها - تابستان 1393 - موزه حیات‌وحش دارآباد

طبق رسم و قرارمان با فراگیران و همسفران گرانقدر در فصول و سالهای گذشته، ارسباران این بار جشن و گردهمایی فصلی را در تاریخ 14 شهریور 93، در موزه حیات‌وحش ایران - دارآباد برگزار نمود. اولین هدف از برگزاری این نوع گردهمایی‌ها، یادآوری این مهم به فراگیران و همسفران است که قسمتی از هزینه‌های برگزاری دوره‌های آموزشی از محل درآمدهای اجرای سفرهای ارسباران تامین می‌شود

طبق رسم و قرارمان با فراگیران و همسفران گرانقدر در فصول و سالهای گذشته، ارسباران این بار جشن و گردهمایی فصلی را در تاریخ 14 شهریور 93، در موزه حیات‌وحش ایران - دارآباد برگزار نمود.

اولین هدف از برگزاری این نوع گردهمایی‌ها، یادآوری این مهم به فراگیران و همسفران است که قسمتی از هزینه‌های برگزاری دوره‌های آموزشی از محل درآمدهای اجرای سفرهای ارسباران تامین می‌شود و نیز ارائه گزارش به همسفران که بدانند با اقدامشان به سفر همراه با مجموعه آموزشی و گردشگری ارسباران به این مهم که همان پرداختن به امر آموزش است کمک و حمایت می‌شود.

آموزش که عامل حفظ محیط‌زیست توسط آخرین و علمی‌ترین روش برگزیده دنیای امروز یعنی گردشگری مسئولانه می‌باشد که ما به‌علاوه پرداختن به تفریح، تفرج و نیز مدیریت اوقات فراغتمان، سهمی هم در حفظ منافع نسل‌های آینده خواهیم داشت.

آموزش‌ها در حوزه توریسم (گردشگری) و اکوتوریسم (بوم گردشگری) و حتی طبیعت‌گردی (Nature Base Tourism) عامل ایجاد تغییر نگرش در افراد به دنیای پیرامونشان و نیز تغییر در رفتارمان با محیط می‌باشد که همسفران از طریق اطلاعات دریافتی از راهنماهای علمی به این مهم دست پیدا می‌کنند و راهنمایان نیز از طریق تحصیل دوره‌های علمی مرتبط.

سه بخش اصلی تشکیل صنعت گردشگری در دنیای دانش‌محور امروز، انتقال دانش، حفاظت از میراث طبیعی و فرهنگی و نیز حمایت از جوامع محلی و معیشت آنها است که از طریق سفرهای دانش‌محور حادث می‌شود.

ما در این گردهمایی می‌کوشیم علاوه بر تجدید دیدار با همراهانمان از این چرخه علمی که دغدغه آوای‌ارسباران است پرده برداریم.

این گردهمایی از ساعت 6 عصر آغاز و تا حدود 10 شب ادامه داشت، آنچه در گردهمایی تابستان 93 علاوه بر بازدید از موزه حیات‌وحش دارآباد و همراهی مدیریت آن برای ما و همراهانمان جالب می‌نمود، حضور سیاه‌چادرهای عشایر ایل بختیاری و اجرای موسیقی و رقص محلی توسط ایشان در جمع آوای ارسبارانی‌ها بود.

این مراسم با خوش‌آمدگویی مدیرعامل شروع شد و با ارائه گزارش تصویری از پروژه‌ها، آموزش‌ها، سفرهای برگزار شده، و اعلان فعال شدن باشگاه کوهنوردی و سفرهای هیجانی ادامه پیدا کرد.

و نیز راجع به برنامه‌های آوای ارسباران در آتیه پیش‌رو نیز سخن به میان آمد و حسن ختام برنامه پخش چندین کلیپ از سفرهای هیجانی برگزار شده و نیز تقدیر و تشکر از افراد درگیر در تحقق آرمان‌ها و دغدغه‌های آوای ارسباران و راهنمایان برجسته بود که با پذیرایی و موسیقی و رقص عشایر همراه بود.

13:15 , 1393/08/04     

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
تلاش می‌کنیم در جریان تحولات گردشگری و ارسباران قرارتان دهیم.
نمونه خبرنامه