021 88 80 00 55

شروع دوره راهنمای تور کودکان

دوره آموزشی راهنمای تور کودک برای اولین بار در ایران و به همت سرکار خانم ریحانه جمالی هنجنی مدرس رشته گردشگری و هتلداری در دانشگاه، سازمان فنی و حرفه‌ای، مؤسسه‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، طراح دوره راهنمای تخصصی تور کودکان و مدرس اولین دوره مربی گردشگری کودکان در سازمان‌های مرتبط در شرکت آموزشی و گردشگری ارسباران آغاز شد.

ارسباران با برنامه­‌ریزی و سرمایه­‌گذاری در حوزه آموزش می‌­کوشد تا سهم خود را در حفظ سرزمین و منافع آیندگان به انجام رساند که در این میان کودکان و آموزش آنها جهت نیل به این اهداف بسیار تعیین کننده هستند.

تربیت راهنماهای متخصص و کارآزموده برای تور کودکان بسیار ارزشمند و با اهمیت است، چرا که کودکان امروز صاحبان اصلی میراث سرزمین هستند و در ادامه راه هم حافظان آن برای نسل‌های بعدی خواهند بود و می‌بایست که ارزش میراث سرزمین و داشته‌های آن را با زبان خودشان درک کنند.

  • راهنمای تور کودک این فرصت را خواهد داشت تا در فرصت‌های شغلی زیر حضور پیدا کند:
  1. آموزش دانش‌آموزان تا 12 سال در طرح ملی همیار گردشگری که در سال جاری رونمایی و آغاز شد.
  2. اجرای تورهای تخصصی کودکان برای آژانس‌های مجری سفرهای تخصصی کودک.
  3. اجرای تورهای تخصصی کودکان برای مهدکودک‌ها، مدارس و غیره.

نگاهی به گذشته نشان می‌دهد که برگزاری سفرهای دانش‌آموزی و سفرهای کودکان بدون حاشیه‌های قانونی و قضایی برای مدارس، مهدکودک‌ها و حتی برخی تورپردازان نبوده و گاها با حوادث و مشکلات ناشی از آن‌ها رو‌به‌رو شده است، وجود راهنمای تخصصی کودک و مدرک شغلی معتبر می‌تواند پای بیمه‌های مسئولیت و یا بیمه‌های تخصصی را برای مدیریت ریسک خدمت‌رسانی به کودکان سرزمین باز کند و ارائه دهندگان این خدمات را در حاشیه امنیت قرار دهد و مهم‌تر از آن آموزش رفتار حرفه‌ای در سفرهای مختص کودکان می‌تواند تاکیدی بر امر پیشگیری از حوادث و در عین حال باعث بیشینه بهره‌وری کودکان از خدمات سفر و آموزش‌های ارائه شده در آن باشد.

این دوره جزء دوره‌های کوتاه مدت گردشگری است و فارغ‌التحصیلان این دوره گواهینامه تخصصی تورلیدری کودکان را از سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری دریافت می‌کنند. این دوره شامل 38 کارگاه آموزشی می‌باشد که برای کسب اطلاع بیشتر از عنوان کارگاه‌ها  می‌توانید به مطلب دوره تخصصی راهنمایان تور کودک چیست؟ در بخش کتابخانه ارسباران مراجعه بفرمایید.

مراسم افتتاحیه‌ی این دوره در روز شنبه مورخ 95/10/4 در محیط آموزشی ارسباران با حضور سرکار خانم ریحانه جمالی هنجنی برگزار شد و تعدادی از متقاضیان این دوره در آن شرکت کردند. این دوره رسما از شنبه مورخ 95/10/11 در موسسه آموزشی و گردشگری ارسباران برگزار خواهد شد.

فراگیران محترم می‌توانند جهت کسب اطلاع از نحوه برگزاری و ثبت‌نام این دوره، اینجا کلیک کنند.

08:00 , 1395/10/07
پایان پیام


     

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
تلاش می‌کنیم در جریان تحولات گردشگری و ارسباران قرارتان دهیم.
نمونه خبرنامه