021 88 80 00 55

آزمون حین خدمت کارکنان میراث فرهنگی بر روی پرتال مجازی ارسباران

پس از برگزاری آزمون آئین و نگارش حین خدمت کارکنان سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بر روی پرتال سامانه مجازی موسسه ارسباران، روز سه‌شنبه 95/10/7  از ساعت 8 صبح الی 16 عصر، آزمون پدافند غیرعامل به عنوان دومین آزمون حین خدمت کارکنان سازمان مربوطه و اولین آزمون شهریور 95 بر روی پرتال سامانه مجازی ارسباران برگزار شد.

  • پدافند غیرعامل چیست؟

از آنجایی که کشور ما در شرایط کاملا استراتژیکی از نظر انواع بحران‌ها قرار دارد، ایجاد آمادگی کردن قبل از بحران و مدیریت درست در حین بحران در موزه‌های کشور امری حائز اهمیت می‌باشد. از این رو با هدف مقاوم کردن تجهیزات و ابزارآلات موزه ای در برابر خطرات عمدی و غیر‌عمدی، نیروهایی از کارکنان موزه‌ها را جهت جلوگیری از بحران و دوری از شرایط بحران‌زا آموزش می‌دهند.

  • مزایای دفاع غیر عامل

دفاع غیر‌عامل باعث صرفه‌جویی در مخارج کلان اقتصادی و ارزی و همچنین موثرترین و ارزان‌ترین روش برای حفاظت از موزه‌ها، آثار باستانی و سرمایه‌های ملی است.

  • موزه‌ها گنجینه‌های هویتی یک ملت

موزه‌ها گنجینه‌های هویت و فرهنگ یک کشور هستند تا جایی که هر نوع لطمه‌ای به آن‌ها صدمات جبران ناپذیری را به حافظه تاریخی، اقتصادی و فرهنگی صاحبان آن کشور تحمیل می‌کند که وجود و برگزاری این گونه دوره‌های آموزشی باعث کاهش چنین خطرات احتمالی در کشور می‌شوند.

برای کسب اطلاع از آموزش‌های مجازی ارسباران لطفا اینجا کلیک کنید.

07:00 , 1395/10/09
پایان پیام


     

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
تلاش می‌کنیم در جریان تحولات گردشگری و ارسباران قرارتان دهیم.
نمونه خبرنامه