آوای ارسباران
021 88 80 00 55
    021 22 22 20 32

صفحه اصلی آرشیو ارسباران ارسباران نیوز

سال نو با جان نو

نوروز یکی از آداب و رسوم‌های پر معنای ایرانی‌ها است که از روزگاران کهن تا امروز ما پایدار مانده است. ارسباران ضمن تبریک سال نو برنامه ویژه‌ای برای ارج نهادن به این میراث گرانبها در نظر دارد.

آمد بت میخانه تا خانه برد ما را

بنمود بــــهار نو تا تازه کند ما را

همگام با گام‌های بهار که قدم قدم به ما نزدیک می‌شود، کهنگی‌هایمان را به زمستان می‌بخشیم و همراه بهار نو می‌شویم. بهار تنها بهانه‌ای برای تازه شدن و فرصتی برای شروعی دوباره با تلاشی افزون است.

پیشینیان ما که اهل خرد و اندیشه نیک بودند بر اساس دیدگاه‌ها و اعتقاداتشان، توجه خاصی به آداب و رسوم خود داشتند به همین منظور جزء جزء آن فلسفه دارد و دارای معناست.

از میان آداب و رسوم‌های رنگارنگ ایرانیان، عید نوروز از گذشته تا کنون جایگاه ویژه‌ای داشته است و می‌توان گفت شاید علت  این ماندگاری از روزگاران کهن تا کنون، معنای عمیق و ژرف آن است. 

آداب نوروز از قبل از سال تحویل آغاز می‌شود و تا بعد از آن ادامه می‌یابد که هر کدام از قسمت‌های آن معنا و رمز به خصوص خود را دارد که همه آنها در کنار هم تکمیل و جزئی از یک فرهنگی غنی می‌شوند.

در اواخر اسفندماه و پس از رکود سرما، خانه‌تکانی آغاز می‌شود و ایرانیان با پاکیزه ساختن خانه‌های خود به استقبال بهار می‌روند. در جنبه درونی می‌توان گفت خانه‌تکانی ظاهری، نمادی از خانه‌تکانی جان است؛ به گونه‌ای که برای سال جدید دل خود را از آلودگی‌ها دور ساخته و آن را پذیرای پاکی‌ها می‌نمایند.

یکی از عناصر مهم در لحظه تحویل سال نو، سفره هفت‌سین است که هر کدام از اجزای آن معنایی دارند که کنار هم نشستن اعضای خانواده در کنار هفت‌سین در لحظه نو شدن سال به این معناست که سال جدید را به برکت این سمبل‌ها همراه با ارتقا خود در جهت کمال فردی آغاز کنند و بعد از تحویل سال نیز با دید و بازدید از خویشان، پیوندهای خویشاوندی خود را محکم می‌کنند.

سفره هفت سین

ارسباران که همواره دوستدار فرهنگ و آداب و رسوم ایرانی بوده و آنها را جزئی از میراث گرانبهای این مرز و بوم می‌شمارد، این عید باستانی را پیشاپیش تبریک می‌گوید و آرزوی سالی نیکو را برای شما تک‌تک عزیزان دارد.

با توجه به اهمیت سفره هفت‌سین، ارسباران با چیدن سفره در مکان آموزشگاه و برگزاری مسابقه با موضوع سفره هفت‌سین ارسبارانی در جهت ارج نهادن به این میراث کهن گام برداشته است. لذا با عکس گرفتن از سفره هفت‌سین ارسباران و با نگاه خود می‌توانید در مسابقه شرکت کنید و از جوایز آن بهره‌مند شوید. قوانین مسابقه به شرح زیر است:

  • نحوه شرکت در مسابقه: قرار دادن عکس‌ها در پیج اینستاگرام خود و تگ کردن ارسباران روی آن عکس. (صفحه‌های خصوصی می‌توانند عکس خود را به اینستاگرام ارسباران دایرکت کنند). آدرس صفحه اینستاگرام ارسباران:@arasbaran_org  
  • سه عکسی که بیشترین لایک را دریافت کنند برنده مسابقه خواهند بود. (به ترتیب برنده شدن جوایز متفاوت خواهد بود)
  • از 22 اسفند تا 22 فروردین می‌توانید عکس‌های خود را ارسال کنید.
  • عکس‌ها در صفحه ارسباران قرار می‌گیرد و محاسبه لایک‌ها برای هر عکس دو روز است.
  • می‌توانید دوستان خود را زیر عکس‌ها تگ کنید.
  • شرکت در مسابقه برای عموم آزاد است.
  • عکس‌ها می‌توانند با گوشی موبایل و یا دوربین باشند.

با آرزوی سالی  از جنس تازگی و طراوت...

07:38 , 1395/12/24
پایان پیام

برچسب
مسابقه عکاسی عید نوروز


صفحه اصلی   پرینت   ارسال به دوستان

نظراتتان را با ما در میان بگذارید
  
در صورت تمایل در خبرنامه ما عضو شوید.
نمونه خبرنامه
طراحی سایت گردشگری و CRM : همورا