آوای ارسباران
021 88 80 00 55

صفحه اصلی خدمات خدمات ویژه

برگزاری تورهای آموزشی ویژه کودکان و نونهالان

 به تازگی تحقیقات زیادی در مورد تاثیر و اهمیت حضور فعال کودکان در طبیعت، در مراکز علمی جهان صورت گرفته است. در چند تحقیق که توسط دانشگاه هاروارد، دانشگاه ایالتی ویرجینیا در مجلات علمی معتبر منتشر شده، نتایج جالبی به دست آمده است. این محققان در طی پژوهش‌های خود متوجه شده‌اند که حضور در طبیعت، نه تنها به هیچ وجه اتلاف وقت نیست بلکه به رشد ذهنی و شناختی کودکان نیز منجر می‌شود و در عمل موفقیت تحصیلی آنها را بالا می برد.

 بزرگترین سرمایه هر کشور نیروی انسانی آن می باشد و مهمترین بخش این سرمایه نسل جوان آن است. در کشورهای پیشرفته برای داشتن جوانان متخصص، آگاه و با اعتماد به نفس، از کودکی و بخصوص نوجوانی با صرف هزینه‌های بسیار زیاد برنامه‌ریزی‌های علمی و عملی برای این طیف سنی انجام می‌شود.

کودکان نیازمند این هستند که هوش‌های مختلف‌شان ارتقا یابد، هوش‌هایی از قبیل:

  • هوش تصویری، فضایی (تجسم تصویر، نقشه خوانی، نقاشی)
  • هوش کلامی، زبانی (خواندن، نوشتن، ادبیات، تحلیل)
  • هوش منطقی، ریاضی (حل مساله، فرضیه سازی)
  • هوش اندامی، جنبشی (ورزش، حرکت)
  • هوش موسیقیایی (درک و تولید)
  • هوش درون فردی (احساسات و شناخت آن)
  • هوش برون فردی (شیوه‌های ارتباط، کار گروهی)

به تازگی تحقیقات زیادی در مورد تاثیر و اهمیت حضور فعال کودکان در طبیعت، در مراکز علمی جهان صورت گرفته است. در چند تحقیق که توسط دانشگاه هاروارد و دانشگاه ایالتی ویرجینیا در مجلات علمی معتبر منتشر شده، نتایج جالبی به دست آمده است. این محققان در طی پژوهش‌های خود متوجه شده‌اند که حضور در طبیعت، نه تنها به هیچ وجه اتلاف وقت نیست بلکه به رشد ذهنی و شناختی کودکان نیز منجر می‌شود و در عمل موفقیت تحصیلی آنها را بالا می برد.

 تحقیقات نشان می دهند که حضور مستمر در طبیعت نه تنها به رشد ذهنی و شناختی کودکان کمک می‌کند بلکه مهارت‌های زندگی را به آنها می‌آموزد. کودکانی که به طور منظم در فعالیت‌های مشارکتی و گروهی، همکاری دارند، روابط اجتماعی قوی‌تر، روحیه مشارکت بالاتر و اعتماد به نفس بیشتری نسبت به سایر دانش آموزانی دارند که تنها وقت خود را صرف درس خواندن می کنند.

موسسه آموزشی و گردشگری ارسباران در راستای رسالت خویش در زمینه آموزش،این امکان را دارد تا ضمن عقد قرارداد با مدارس یا مراکزی که فعالیت آنها به کودکان ارتباط دارد، شرایطی را فراهم نماید تا کودکان در فضایی امن و با حضور مربیان مجرب، ضمن تجربه حضور در طبیعت، آموزشهایی را نیز در خصوص آشنایی با طبیعت ببینند و فعالیت گروهی و مشارکتی را در کنار یکدیگر تجربه کنند.

11:59 , 1393/08/04صفحه اصلی   پرینت   ارسال به دوستان

نظراتتان را با ما در میان بگذارید
  
در صورت تمایل در خبرنامه ما عضو شوید.
نمونه خبرنامه
طراحی سایت گردشگری و CRM : همورا