آوای ارسباران
021 88 80 00 55

صفحه اصلی آرشیو ارسباران آرشیو خاطرات جاودانه‌ها

محسن نوری

 همانطوریکه مستحضرید در اولین فرصت یکدوره کلاس کارآموزی سنگنوردی در منطقه سوات برگزار خواهد شد. از آنجایی که بنده به لحاظ بیماری خواهش نمودم که، تدریس آن توسط مربی دیگری انجام شود و دوستان نپذیرفتند، لذا استدعا دارم تا روز موعود در اختیار شرکت کنندگان و به مسئولیت آقای عامر ازوج که با ایشان هماهنگ شده و کمک مربی دوره هستند 3 حلقه طناب صعود سالم،

پیام استاد محسن نوری به کوه‏نوردان جوان کلاردشت

۹۰.۵.۱۱

 به نام خدا

جناب آقای حاج علی فرضی

ریاست محترم هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی کلاردشت

با سلام و قبولی طاعات

همانطوریکه مستحضرید در اولین فرصت یکدوره کلاس کارآموزی سنگنوردی در منطقه سوات برگزار خواهد شد. از آنجایی که بنده به لحاظ بیماری خواهش نمودم که، تدریس آن توسط مربی دیگری انجام شود و دوستان نپذیرفتند، لذا استدعا دارم تا روز موعود در اختیار شرکت کنندگان و به مسئولیت آقای عامر ازوج که با ایشان هماهنگ شده و کمک مربی دوره هستند 3 حلقه طناب صعود سالم، کلاه کاسکت به تعداد مورد نیاز، ابزار فرود به تعداد مورد نیاز، تکه طناب بلند و کوتاه به تعداد مورد نیاز، اسلینگ دوبل 20 عدد تا هر روز جمعه تحت نظر آقای ازوج و به کمک مصطفی حاتمی و مجید ربیع پور از ساعت 5:30 تا 15 به تمرین بپردازند.

عدم ممارست در تمرین و داشتن یک نمره زیر 10 به منزله مردودی خواهد بود و هیچ عذری پذیرفته نیست.

 

                                                                                 با سپاس

                                                                      محسن نوری، مدرس دوره

صبح روز شنبه ۱۴ دی ماه ۹۲، مجموعه ورزشی شهید شیرودی بار دیگر شاهد حضور چشمگیر و البته تأثر‌انگیز جامعه‌ی کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی بود. قدرشناسانی که با دلی محزون و چشمانی اشکبار آمده ‌بودند تا پیکر همنوردشان، پیش‌کسوت و مربی فقید کوه‌نوردی کشور زنده یاد «محسن نوری» را در آخرین سفرش همراهی، و ضمن تسلی خانواده‌ی داغدارش، او را تا قطعه‌ی «نام‌آوران» بهشت‌زهرا(س) مشایعت کنند.

 محسن نوری سالها در سمتهایی نظیر مسئول کارگروه کوهنوردی و کارگروه مربیان در فدراسیون فعالیت داشت و اغلب قلل و دیواره های مرتفع کشورمان را صعود کرده بود. او در دهه شصت در کنار کوهنوردانی چون زنده یاد محمد داوودی فعالیتهای شاخصی را بر روی دیواره ها و کوههای ایران انجام داده بود که به عنوان نمونه می توان به سه بار صعود زمستانی گرده آلمانها در علم کوه اشاره کرد.

نوری همچنین در اولین تلاش ایرانیان، بعد از انقلاب، بر یک قله ۸۰۰۰ متری حضور داشت و عضو تیم ملی کوهنوردی ایران در سال ۱۳۷۶ بود که به قله گاشربروم II صعود کردند.

محسن نوری در سال ۱۳۸۴ به دنبال ضایعه تومور مغزی تحت عمل جراحی مغز قرار گرفت ولی با تمرینهای زیاد دوباره توانست به عرصه ورزش بازگردد و فعالیتهای بی وقفه خود را در زمینه کوهنوردی و آموزش پی گیرد تا جایی که یک سال بعد از جراحی، تلاش دشواری را بر روی قله مرتفع موستاق آتا در کشور چین انجام داد.

محسن نوری مربی پیشکسوت و البته آشنا به دانش روز کوهنوردی بود و تا دو سه سال قبل که مجددا بیماری اش عود کرد در اغلب کلاسهای مربی گری سنگنوردی و یخ و برف به عنوان مدرس و سرپرست حضور داشت. به گونه ای که امروز جمع کثیری از مربیان فعال کوهنوردی، سابقه شاگردی محسن نوری را در کارنامه خود داشته اند.

محسن نوری در بهمن ماه ۱۳۹۰ به دنبال بازگشت بیماری‏ اش مجددا تحت عمل جراحی مغز قرار گرفت اما از آن پس دیگر سلامتی اش را باز نیافت و به مرور توان بینایی و حرکت را از دست داد و سالهای سختی را در بستر بیماری گذراند.

او صبح ۱۲ دی ماه ۱۳۹۲، با تنی رنجور اما با یادگارهای بسیار، با خانواده، دوستان و همه کوهنوردان ایران وداع کرد. یادش گرامی باد.

تصاویری از آئین تشییع پیکر آن عزیز از دست رفته را ملاحظه می‌نمائید. (عکس‌ها از: رضا سلطانی / روابط عمومی فدراسیون)

 

mohsen nori 04
mohsen nori 01
mohsen nori 03
mohsen nori 02

 

 

16:20 , 1393/08/19صفحه اصلی   پرینت   ارسال به دوستان

نظراتتان را با ما در میان بگذارید
  
در صورت تمایل در خبرنامه ما عضو شوید.
نمونه خبرنامه
طراحی سایت گردشگری و CRM : همورا