آوای ارسباران
021 88 80 00 55
    021 22 22 20 32

صفحه اصلی ما که هستیم؟ تاریخچه، ماموریت و چشم انداز

بیانیه چشم انداز

ارسباران آینده‌ی خود را چنین تصور نموده است که برند اول آموزش گردشگری دانش­ محور، مسئولانه و پایدار در کشور باشد و جایگاه شایسته­‌ای در جامعه جهانی برای ایران عزیزمان کسب نماید.

علم گردشگری را ابزار و راه رهایی از صور مختلف فقر (اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و حتی محیط زیستی) می­‌داند و بر آن است تا از طریق پرداختن به امر آموزش در درون سازمان و افراد مختلف جامعه در این مسیر گام بردارد و اثر خود را بر روی افزایش خرد و آگاهی اجتماعی از مفاهیم و منافع توسعه صنعت گردشگری اعمال نماید.

ارسباران یک سازمان چند عملکردی است که فعالیت اول خود را بر روی آموزش متمرکز نموده و فعالیت­‌های بعدی خود را بر روی دیگر خدمات گردشگری از جمله اجرای سفرهای گروهی، تخصصی و ایجاد ظرفیت‌های خاص اقامتی و تفرجگاهی قرار داده است.

ارسباران از طریق توجه دانش محور به فرآیندهای درون سازمان، وظایف و آرمان­‌های متصورش، خود را در جایگاه مورد نظرش می­‌بیند و المان­‌های اصلی فرهنگ سازمانی خود را با توجه به اصول علمی مدیریت در گردشگری بر آموزش دائمی، پایش، ارزیابی عملکرد و پیشرفت پرسنل و مدیران خود قرار داده و تمرکز بر روی اهداف و مسیر مورد وفاق سازمان، برای نیل به خواسته­‌هایش را لازمه این مهم می­‌داند که از طریق توجه به اصول مشارکت و کار گروهی حاصل می­‌شود و در عین حال امکان آزمون و خطا برای افراد سازمان خود به شرط مطالعه قبل از اقدام و مکتوب نمودن تجربه حاصل مفروض می­‌داند.

از سوی دیگر در طول مسیر تحقق اهداف سازمانی­‌اش از وارد شدن به حیطه­‌های پردرآمدی که جهان امروز آن را به عنوان پول­‌شویی سبز (Green Washing)، به معنای استفاده‌ی خارج از ظرفیت از طبیعت و کسب درآمد سرشار از آن، معنی می­‌کند، پرهیز می­‌نماید.

پس ما قرارمان این نیست که به هر قیمتی سفر کنیم و به خانه­‌ی ما و آیندگانمان «زمین» خیانت کنیم.

و همه این­‌ها در حالی است که ارسباران به عنوان یک سازمان خدماتی تمرکز بر روی رضایت مشتریان را اولین توفیق خود می­‌داند و افق نگاه خود را تا جایی گسترده نموده که مشتری نهایی خود را طبیعت، جوامع محلی و منافع نسل­‌های آینده می­‌داند.

ارسباران در مسیر حصول تمامی مسائل فوق، خود را ملزم به حفاظت فعال و حتی آموزش این نوع از تفکر به واسطه­‌ی وفادار ماندن به حفاظت از میراث طبیعی، فرهنگی، تاریخی و ملی خود می‌­داند و حفظ ارزش­‌ها و پایداری محیط زیست و رصد بازتاب­‌های اخلاقی، فرهنگی، عملی و علمی رفتارهای سازمان خود را وظیفه اصلی­‌اش می­‌بیند.

ارسباران در نهایت قائل به اصل مشارکت با جوامع محلی به عنوان صاحبان اصلی اقلیم­‌ها و حفظ منافع آنهاست. آموزش باعث ایجاد رفاه، غنای اجتماعی و مشارکت دادن افراد در حفاظت از منابع سرزمینی­‌شان است که سرلوحه فعالیت ارسباران قرار گرفته است.

حتماً مسیر تحقق بخشیدن به آرمان­‌های ارسباران پر فراز و نشیب است که آن را در خواهیم نوردید.

10:50 , 1393/09/23صفحه اصلی   پرینت   ارسال به دوستان

نظراتتان را با ما در میان بگذارید
  
در صورت تمایل در خبرنامه ما عضو شوید.
نمونه خبرنامه
طراحی سایت گردشگری و CRM : همورا