آوای ارسباران
021 88 80 00 55

صفحه اصلی ما که هستیم؟ تاریخچه، ماموریت و چشم انداز

بیانیه چشم انداز

ارسباران آینده‌ی خود را چنین تصور نموده است که برند اول گردشگری دانش­‌محور، مسئولانه و پایدار در کشور باشد و جایگاه شایسته­‌ای در جامعه جهانی برای ایران عزیزمان کسب نماید و این مهم از ترکیب فعالیت­‌های آموزشی و اجرایی گردشگری حادث می‌شود.

علم گردشگری را ابزار و راه رهایی از صور مختلف فقر (اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و حتی محیط زیستی) می­‌داند و برآن است تا از طریق پرداختن به امر آموزش در درون سازمان و افراد مختلف جامعه در این مسیر گام بردارد و اثر خود را بر روی افزایش خرد و آگاهی اجتماعی از مفاهیم و منافع توسعه صنعت گردشگری اعمال نماید.

ارسباران یک سازمان چند عملکردی است که فعالیت خود را بر روی اکوتوریسم متمرکز نموده و تمامی صور آن اعم از پرداختن به اصل آموزش، اجرای گشت‌ها و تورهای خاص منطبق با اصول گردشگری پایدار، ایجاد ظرفیت‌های خدماتی محلی با محوریت بوم‌گردی و توسعه کوهنوردی علمی و حرفه‌ای با خصایص دنیای امروز را در دستور کار خود دارد.

ارسباران از طریق توجه دانش‌محور به فرآیندهای درون سازمان، وظایف و آرمان­‌های مورد تصورش، خود را در جایگاه مورد نظرش می­‌بیند و المان­‌های اصلی فرهنگ سازمانی خود را با توجه به اصول علمی مدیریت در گردشگری بر آموزش دائمی، پایش، ارزیابی عملکرد و پیشرفت پرسنل و مدیران خود قرار داده و تمرکز بر روی اهداف و مسیر مورد وفاق سازمان، برای نیل به خواسته­‌هایش را لازمه این مهم می­‌داند که از طریق توجه به اصول مشارکت و کار گروهی حاصل می­‌‌گردد و در عین حال امکان آزمون و خطا برای افراد سازمان خود به شرط مطالعه قبل از اقدام و یا مکتوب نمودن تجربه حاصل بعد از آن را مفروض می­‌داند.

از سوی دیگر در طول مسیر تحقق اهداف سازمانی­‌اش از وارد شدن به حیطه­‌های پردرآمدی که جهان امروز آن را به عنوان پول­‌شویی سبز (Green Washing)، به معنای استفاده‌ی خارج از ظرفیت از طبیعت و کسب درآمد سرشار از آن، معنی می­‌کند، پرهیز می­‌نماید.

پس ما قرارمان این نیست که به هر قیمتی سفر کنیم و به خانه­‌ی ما و آیندگانمان «زمین» خیانت کنیم.

و همه این­‌ها در حالی است که ارسباران به عنوان یک سازمان خدماتی تمرکز بر روی رضایت مشتریان و کیفیت حداکثری خدمات را اولین توفیق خود می­‌داند و افق نگاه خود را تا جایی گسترده نموده که مشتری نهایی خود را طبیعت، جوامع محلی و منافع نسل­‌های آینده می­‌داند.

ارسباران در مسیر حصول تمامی مسائل فوق، خود را ملزم به صیانت و حتی آموزش این نوع از تفکر به واسطه­‌ی وفادار ماندن به حفاظت از میراث بشری و سرزمینی خود می‌­داند و حفظ ارزش­‌ها و پایداری محیط‌زیست و رصد بازتاب­‌های اخلاقی، فرهنگی، عملی و علمی رفتارهای سازمان خود را وظیفه اصلی­‌اش می­‌بیند.

ارسباران در نهایت قائل به اصل مشارکت با جوامع محلی به عنوان صاحبان اصلی اقلیم­‌ها و حفظ منافع آنهاست. آموزش باعث ایجاد رفاه، غنای اجتماعی و مشارکت دادن افراد در حفاظت از منابع سرزمینی­‌شان است که سرلوحه و اصلی‌ترین فعالیت ارسباران قرار گرفته است.

ارسباران سیستمی است که از ورود افراد علاقه‌مند تا تبدیل شدن ایشان به افراد حرفه‌ای صنعت گردشگری را در دل خود جای داده است.

حتماً مسیر تحقق بخشیدن به آرمان­‌های ارسباران پر فراز و نشیب است که آن را درخواهیم نوردید.

 

10:50 , 1393/09/23صفحه اصلی   پرینت   ارسال به دوستان

نظراتتان را با ما در میان بگذارید
  
در صورت تمایل در خبرنامه ما عضو شوید.
نمونه خبرنامه
طراحی سایت گردشگری و CRM : همورا