آوای ارسباران
021 88 80 00 55

صفحه اصلی ما که هستیم؟ فعالیت‌های حمایتی و اجتماعی ارسباران

اسپانسر تلاش جناب آقای محسن یاراحمدی بر روی قله مانسلو

تیم هیمالیانوردی استان لرستان تحت پوشش و حمایت تیم ملی، با اخذ مجوز شورای برون مرزی در سال 91-90 به سرپرستی استاد جلال چشمه قصابانی به قله مانسلو به ارتفاع 8264 متر واقع در کشور نپال (هشتمین قله مرتفع دنیا) اعزام گردید. موسسه آموزشی و گردشگری ارسباران این افتخار را دارد که اسپانسر دلاور مرد دورودی، جناب آقای محسن یاراحمدی از اعضای اصلی این گروه که از دانش آموخته‌های راهنمایان طبیعت گردی این موسسه باشند.

تیم هیمالیانوردی استان لرستان تحت پوشش و حمایت تیم ملی، با اخذ مجوز شورای بورون مرزی در سال 91-90 به سرپرستی استاد جلال چشمه قصابانی به قله مانسلو به ارتفاع 8264 متر واقع در کشور نپال (هشتمین قله مرتفع دنیا) اعزام گردید. موسسه آموزشی و گردشگری ارسباران این افتخار را دارد که اسپانسر دلاور مرد دورودی، جناب آقای محسن یاراحمدی از اعضای اصلی این گروه که از دانش آموخته‌های راهنمایان طبیعت گردی این موسسه باشند.
با توجه به مشکلات مالی فراوان، این تیم با تاخیر به کشور نپال اعزام گردید اما با سعی و تلاش ستودنی، توانست با بر قراری کمپ (1) در ارتفاع 5600 متر، کمپ (2) در ارتفاع 6400 متر و هم هوایی در ارتفاع 7100 متر دست یابد. اما پس از بارش فراوان برف و باز شدن شکاف های یخی، با دستور مستقیم فدراسیون کوهنوردی وقت ایران این تیم کار خود را تا ارتفاع 7100 متر کمپ (3) به اتمام رساند و به جهت جلوگیری از حادثه منطقه را ترک نمود.
تصمیم صحیح تیم اعزامی و فدراسیون محترم کوهنوردی باعث شد تا تیم ایرانی در حادثه بهمنی که در منطقه روی داد و 14 نفر کشته بر جای گذاشت دچار خسارت جانی و مالی نگردند.
17:13 , 1393/09/16صفحه اصلی   پرینت   ارسال به دوستان

نظراتتان را با ما در میان بگذارید
  
در صورت تمایل در خبرنامه ما عضو شوید.
نمونه خبرنامه
طراحی سایت گردشگری و CRM : همورا