آوای ارسباران
021 88 80 00 55
    021 22 22 20 32
صفحه اصلی آموزش مجازی راهنمای ایرانگردی و جهانگردی


راهنمای ایرانگردی و جهانگردی (مجازی)

937,000 تومانسرفصل‌های آموزشی

در این درس علاقمندان با سرفصل‌های ذیل آشنایی می‌یابند:

 

**جهت ثبت نام در دوره به انتهای همین صفحه مراجعه نمایید**

 

** مزایای ارسبارانی شدن را در اینجا مطالعه کنیم**


درباره برنامه

راهنمای ایرانگردی و جهانگردی فردی است که با شرکت در دوره راهنمای ایرانگردی و جهانگردی (راهنمای فرهنگی) که یکی از اصلی‌ترین دوره‌های مصوب اداره کل آموزش معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است، با پیشینه تاریخ، تمدن و فرهنگ این سرزمین کهن و صور مختلف میراث به جا مانده در کشورمان و دیگر نقاط جهان، مدیریت و اجرای سفر و دیگر خصایص صنعت گردشگری آشنا می‌شود. حضور در اجرای تورهای داخلی، ورودی و خروجی و در حقیقت اشتغال در دنیای سفر و گردشگری نتیجه پشت سر گذاشتن این دوره خواهد بود.

ارسباران با توجه به نیاز و علاقه هموطنان در جای جای ایران عزیز برای پشت سر گذاشتن دوره راهنمای گردشگری (فرهنگی) دوره آموزش مجازی راهنمای ایرانگردی و جهانگردی را تدارک دیده است.

در دوره آموزش راهنمای مجازی ایرانگردی و جهانگردی افراد کلیه سرفصل‌های تئوری را از طریق سیستم آموزش از راه دور پشت سر می‌گذارند و صرفا در سفرها و دروس عملی حضور پیدا خواهند کرد. آموزش مجازی راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی به این روش علاوه بر کاهش هزینه‌های زمانی و مالی، از خطرات رفت و آمد و مضرات زیست‌محیطی ترافیک و مصرف سوخت فسیلی هم می‌کاهد. زیر ساخت فراهم آمده برای آموزش مجازی راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی امکان انتقال صدا، تصویر، متن، مولتی مدیا و دیگر فایل‌های دیجیتال مورد نیاز برای دانش افزایی را برای آموزش دهنده و آموزش گیرنده فراهم می‌آورد. در این صفحه بیشتر با خصایص و موارد درسی دوره آموزشی راهنمای ایرانگردی و جهانگردی آشنا شوید.

راهنمای فرهنگی

 


پیشنیاز

حداقل مدرک لازم برای شروع دوره کارشناسی می باشد.

سایر خدمات

* کلیه فارغ‌التحصیلان رشته‌های مرتبط با گردشگری اعم از رشته مدیریت جهانگردی، رشته جغرافیا و برنامه ریزی توریسم (در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا) جهت اخذ گواهی دوره مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی و دوره راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی نیازی به شرکت در دوره‌های حضوری را ندارند و تنها با تشکیل پرونده به آزمون جامع گردشگری معرفی خواهند شد.

شرایط پرداخت فراگیران رشته های مرتبط 20 درصد هزینه مصوب دوره راهنمایان ایرانگردی جهانگردی و یا مدیریت فنی بند (ب) خواهد بود.

*با توجه به برگزاری دو دوره راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی و راهنمایان طبیعت گردی در موسسه ارسباران، فراگیرانی که هر دو دوره آموزشی را ثبت نام نمایند، شامل محاسبه دروس مشترک دوره‌ها شده و قادر خواهند بود دو دوره آموزشی گردشگری را همزمان گذرانده، در آزمون جامع شرکت کرده و گواهینامه پایان دوره را دریافت نمایند.

*فراگیران فارغ‌التحصیل دوره ایرانگردی و جهانگردی پس از دریافت گواهینامه خود می‌توانند جهت فعالیت در زمینه راهنمای سفر و یا یافتن موقعیت‌های شغلی به سایت انجمن صنفی راهنمایان با آدرس www.ttga.ir  مراجعه، مراحل عضویت را طی کرده و از مزایای آن بهره‌مند گردند.

* ارسباران مجری دوره آموزش راهنمایان تورهای طبیعت‌گردی، راهنمایان تورهای فرهنگی، راهنمایان کوهستان، راهنمای تور کودکان، راهنمای تخصصی زمین گردشگری، راهنمای تخصصی دوچرخه سواری و همچنین راهنمایان تخصصی پرنده‌نگری است. لذا این امکان برای فراگیران ارسباران وجود دارد تا در طول دوره با راهنمایان متعددی در زمینه‌ها و گرایش‌های مختلف آشنا شوند که قطعاً در آینده مزیت ویژه‌ای برای یک مدیر فنی محسوب خواهد شد.


توضیحات مهم

شما برای اینکه بتوانید گواهینامه این دوره را از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دریافت نمائید باید در آزمون‌های مربوط به این دوره شرکت کنید و نمره قبولی در آن دریافت کنید.

آزمون‌های این دوره شامل موارد زیر است:

  1. آزمون داخلی
  2. مصاحبه زبان
  3. آزمون جامع

طبق آیین‌نامه اجرایی دوره آموزشی راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی، شرکت در دو سفر آموزشی و بازدید (سفر آموزشی اجرای عملی تور و شناخت موزه‌ها) برای فراگیران الزامیست. بدیهی‌ست دوستانی که در سفرها شرکت نمی‌کنند پرونده تحصیلشان تکمیل نشده و قاعدتاً پروندهه آنها جهت صدور گواهینامه به واحد آموزش سازمان گردشگری ارسال نخواهد شد.

* فراگیران دوره‌های آموزشی گردشگری پس از قبولی در آزمون‌ها و دریافت گواهینامه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، جهت صدور کارت مراحل ذیل را می بایست طی کنند:

- مراجعه به میراث استان تهران و تحویل مدارک لازم جهت دریافت فرم سوء پیشینه و عدم اعتیاد.

(مدارک شامل تصویر تمام صفحات شناسنامه، کارت ملی، مدرک تحصیلی و لوح راهنمای ایرانگردی و جهانگردی هرکدام 2 نسخه برابر اصل شده به همراه 6 قطعه عکس 4*3 و فرم تقاضای صدور کارت است).

-تحویل جواب عدم اعتیاد و سوء پیشینه به حراست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جهت صدور کارت.

 - مراجعه به معاونت گردشگری به همراه تاییدیه استان جهت دریافت کارت.

منابع آزمون جامع سازمان گردشگری دوره راهنمای ایرانگردی و جهانگردی:

 

عنوان کتاب / جزوه

عنوان درس

فصول آزمون جامع

مولف / مولفان

ناشر

1

معماری ایران و جهان 

معماری ایران و جهان

کامل 

دکتر رضا نوری شادمهانی 
 

مهکامه 

2

شناخت فرهنگ و اقوام ایران زمین

شناخت فرهنگ و اقوام ایران زمین

1-3-4-5

مهندس حمید عامریان

جهاد دانشگاهی

3

آشنایی با میراث فرهنگی

آشنایی با میراث فرهنگی


 

 صنایع دستی

بخش اول


کامل

فائق توحیدی


حسین یاوری

سبحان نور


مهکامه 

4

زبان انگلیسی تخصصی برای راهنمایان

زبان انگلیسی تخصصی

کامل

کوروش اسفندیار

مهکامه

5

تاریخ فرهنگ ایران

شناخت اماکن تاریخی و باستانی

کامل

دکتر رضا نوری

مهکامه

6

شناخت صنعت گردشگری 

شناخت صنعت گردشگری

کامل

مرتضی بذرافشان

مهکامه

7

مبانی اکوتوریسم، راهکاری برای حفاظت از منابع طبیعی

اکوتوریسم

کامل

افسانه احسانی

مهکامه

8

جغرافیای جهانگردی ایران


نقشه خوانی و GPS در گردشگری

جغرافیای جهانگردی
 و
 نقشه خوانی

کامل

دکتر اسماعیل قادری


محمد براتی- رسول عسگری

مهکامه 


شرایط و مقررات مهم

* آزمون های داخلی دوره‌های الکترونیکی (مجازی) به صورت آن لاین و از طریق پرتال مجازی موسسه برگزار خواهد گردید.

* فراگیران دوره‌های آموزشی مجازی امکان پرسش و پاسخ (چت آنلاین) با اساتید هر درس را خواهند داشت.

* فراگیران دوره‌های آموزشی مجازی امکان ذخیره فایل های درسی را از روی پروفایل آموزشی خود خواهند داشت.

* اطلاع رسانی های مرتبط با زمان، نحوه ثبت نام و برگزاری آزمون جامع و مصاحبه زبان دوره راهنمای ایرانگردی و جهانگردی از طریق سایت رسمی ارسباران انجام خواهد گردید. لذا فراگیران موظف هستند سایت را مرتب چک نمایند.

* تاریخ و نحوه برگزاری بازدیدهای دوره از طریق سایت ارسباران (سفرهای آموزشی) اعلام خواهد گردید. 

فراگیران توجه داشته باشند حضور در بازدیدهای دوره اجباری بوده و بخشی از روند تکمیل پروسه آموزشی خواهد بود.

 

پس از خرید محصول بر روی سایت، نام کاربری و رمز عبور از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد. سپس از طریق لینک زیر جهت دریافت فایل آموزشی وارد پرتال آموزش مجازی گردید:

سامانه آموزی مجازی

 نکات مهم در هنگام ثبت نام

 

آسانترین، مدرن‌ترین و البته روش پیشنهادی ما به شما عزیزان برای ثبت‌نام در برنامه‌های ارسباران، ثبت‌نام یا همان خرید الکترونیکی است که با داشتن هر یک از کارت‌های عضو شتاب و البته داشتن رمز دوم، به سادگی امکان‌پذیر است. برای ثبت‌نام در برنامه‌های ارسباران، تنها کافیست برنامه مورد نظر خود را انتخاب و سپس کلمه خرید یا رزرو را انتخاب نمایید. پس از انجام مراحل رزرو شما وارد سیستم بانکی شده و با ارائه مشخصات کارت بانک خود و رمز دوم آن می‌توانید ثبت‌نام‌تان را کامل و شماره پیگیری دریافت نمایید. 

توجه داشته باشید که پیش از ثبت‌نام در یک تور یا برنامه آموزشی، قرارداد مربوط به شرکت در آن برنامه را بطور کامل مطالعه و در صورت تأیید اقدام به ثبت‌نام در آن برنامه نمایید.

روش دیگر برای ثبت‌نام در برنامه‌های ارسباران، مراجعه به باجه‌های خودپرداز (ATM) و واریز مبلغ ثبت‌نام به:

شماره کارت: 6219861031943151

شماره حساب: 1-2059729-40-809

در بانک سامان به نام مؤسسه آموزشی و گردشگری آوای ارسباران و اعلام شماره پیگیری به پرسنل واحد اداری از طریق شماره تماس 88800055 می‌باشد.

نکته:

روش دریافت قرارداد و تأییدیه:فرم ثبت نام یا رزرو سفر

قابل پرداخت توسط تمامی کارت‌های عضو شبکه شتاب
نوع ثبت نام تعداد نفرات نام و نام خانوادگی موبایل ایمیل
(بر اساس نوع ثبت نام) هر نفر: 937,000 تومانطراحی سایت گردشگری و CRM : همورا