آوای ارسباران
021 88 80 00 55
    021 22 22 20 32
صفحه اصلی آموزش مجازی راهنمای ایرانگردی و جهانگردی


راهنمای ایرانگردی و جهانگردی (مجازی)

937,000 تومانسرفصل‌های آموزشی

در این درس علاقمندان با سرفصل‌های ذیل آشنایی می‌یابند:

 

**جهت ثبت نام در دوره به انتهای همین صفحه مراجعه نمایید**

 

** مزایای ارسبارانی شدن را در اینجا مطالعه کنیم**


درباره برنامه

آموزش مجازی یک شیوه نوین آموزشی می باشد که به منظور دسترسی آسان و ارزان همه به منابع و خدمات آموزشی در هر زمان و در هر مکان با استفاده از فناوری و ارتباطات (از قبیل ابزارهای الکترونیکی) انجام می پذیرد.

دوره آموزشی راهنمایان تورهای ایرانگردی و جهانگردی (تورلیدری فرهنگی) یکی از دوره‌های آموزشی کوتاه مدت گردشگری مصوب سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با 18 سرفصل درسی می‌باشد که به شیوه آموزش مجازی ارائه می‌گردد. در این شیوه، آموزش و یادگیری توسط ابزارهای الکترونیکی می‌باشد و محتوای دوره آموزشی با استفاده از انتقال صدا٬ تصویر و متن ارائه می گردد و با بهره گیری از ارتباطات دوسویه بین فراگیران و استاد، کیفیت ارائه دوره آموزشی به بالاترین سطح می‌رسد.

این دوره 9 تا 11 ماهه، 18 سرفصل تئوری دارد که به صورت مجازی (آن لاین) برگزار می‌گردد. همچنین در بخش عملی 2 بازدید موزه دارد که در طول دوره آموزشی فراگیران موظف به گذراندن این بازدیدها به صورت حضوری می‌باشند. فراگیران در انتهای دوره آزمون جامع سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و آزمون مصاحبه زبان را خواهند داشت که در صورت کسب حدنصاب در این دو آزمون، گواهینامه رسمی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دریافت خواهند نمود.

راهنمای فرهنگی

 


پیشنیاز

حداقل مدرک لازم برای شروع دوره کارشناسی می باشد.

سایر خدمات

* ارسباران مجری دوره آموزش مدیر فنی بند ب، راهنمایان تورهای طبیعت گردی، راهنمایان کوهستان، راهنمای تور کودک و همچنین راهنمایان تخصصی پرنده‌نگری می‌باشد. لذا این امکان برای فراگیران ارسباران وجود دارد تا در طول دوره با فراگیران متعددی در زمینه‌ها و گرایش‌های مختلفف آشنا شوند که قطعاً در آینده یک مزیت ویژه برای یک راهنمای تور محسوب خواهد شد.

* تمامی جزوات آموزشی این دوره آموزشی، در کتابخانه الکترونیکی ارسباران (بخش جزوات و مستندات آموزشی) بصورت رایگان در اختیار فراگیران قرار دارد.


توضیحات مهم

شما برای اینکه بتوانید گواهینامه این دوره را از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دریافت نمائید باید در آزمون‌های مربوط به این دوره شرکت کنید و نمره قبولی در آن دریافت کنید. آزمون‌های این دوره شامل موارد زیر است:

1- آزمون جامع راهنمای تورهای ایرانگردی و جهانگردی (راهنمایان فرهنگی) که زیر نظر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار می‌شود. این آزمون در سال 2 بار و طی ماه‌های مرداد و بهمن برگزار می‌شود. آزمون فوق از دروس ( معماری ایران و جهان، شناخت فرهنگ و اقوام ایران زمین، آشنایی با میراث فرهنگی و صنایع دستی، شناخت اماکن تاریخی و باستانی، شناخت صنعت جهانگردی، اکوتوریسم، جغرافیای جهانگردی و نقشه خوانی) می‌باشد.

2- آزمون‌های داخلی که توسط موسسه از تمامی دروس و بصورت آنلاین بر روی پرتال مجازی ارسباران برگزار می‌گردد.

3- مصاحبه زبان خارجی که زیر نظر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار می‌شود. آزمون زبان در طول سال به صورت ادواری برگزار می‌شود و قبولی در آن از شروط دریافت گواهینامه پایان دوره آموزشی راهنمای تور ایرانگردی و جهانگردی (فرهنگی) می‌باشد. انتخاب زبان خارجی به عهده فراگیران می‌باشد. یکی از این زبان‌ها نیز زبان فارسی می‌باشد. فراگیرانی که زبان فارسی را به عنوان زبان خارجی خود انتخاب می‌کنند باید طبق روال سازمان گردشگری یک پروژه انتخاب نمایند. 

 

منابع آزمون جامع سازمان گردشگری دوره راهنمای ایرانگردی و جهانگردی:

 

عنوان کتاب / جزوه

عنوان درس

فصول آزمون جامع

مولف / مولفان

ناشر

1

معماری ایران و جهان 

معماری ایران و جهان

کامل 

دکتر رضا نوری شادمهانی 
 

مهکامه 

2

شناخت فرهنگ و اقوام ایران زمین

شناخت فرهنگ و اقوام ایران زمین

1-3-4-5

مهندس حمید عامریان

جهاد دانشگاهی

3

آشنایی با میراث فرهنگی

آشنایی با میراث فرهنگی


 

 صنایع دستی

بخش اول


کامل

فائق توحیدی


حسین یاوری

سبحان نور


مهکامه 

4

زبان انگلیسی تخصصی برای راهنمایان

زبان انگلیسی تخصصی

کامل

کوروش اسفندیار

مهکامه

5

تاریخ فرهنگ ایران

شناخت اماکن تاریخی و باستانی

کامل

دکتر رضا نوری

مهکامه

6

شناخت صنعت گردشگری 

شناخت صنعت گردشگری

کامل

مرتضی بذرافشان

مهکامه

7

مبانی اکوتوریسم، راهکاری برای حفاظت از منابع طبیعی

اکوتوریسم

کامل

افسانه احسانی

مهکامه

8

جغرافیای جهانگردی ایران


نقشه خوانی و GPS در گردشگری

جغرافیای جهانگردی
 و
 نقشه خوانی

کامل

دکتر اسماعیل قادری


محمد براتی- رسول عسگری

مهکامه 


شرایط و مقررات مهم

* آزمون های داخلی دوره‌های الکترونیکی (مجازی) به صورت آن لاین و از طریق پرتال مجازی موسسه برگزار خواهد گردید.

* فراگیران دوره‌های آموزشی مجازی امکان پرسش و پاسخ  (چت آنلاین) با اساتید هر درس را خواهند داشت.

* فراگیران دوره‌های آموزشی مجازی امکان ذخیره فایل های درسی را از روی پروفایل آموزشی خود خواهند داشت.

* اطلاع رسانی های مرتبط با زمان، نحوه ثبت نام و برگزاری آزمون جامع و مصاحبه زبان دوره راهنمای ایرانگردی و جهانگردی از طریق سایت رسمی ارسباران انجام خواهد گردید. لذا فراگیران موظف هستند سایت را مرتب چک نمایند.

* تاریخ و نحوه برگزاری بازدیدهای دوره از طریق سایت ارسباران (سفرهای آموزشی) اعلام خواهد گردید. 

فراگیران توجه داشته باشند حضور در بازدیدهای دوره اجباری بوده و بخشی از روند تکمیل پروسه آموزشی خواهد بود.

 

پس از خرید محصول بر روی سایت، نام کاربری و رمز عبور از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد. سپس از طریق لینک زیر جهت دریافت فایل آموزشی وارد پرتال آموزش مجازی گردید:

سامانه آموزی مجازی

 نکات مهم در هنگام ثبت نام

 

آسانترین، مدرن‌ترین و البته روش پیشنهادی ما به شما عزیزان برای ثبت‌نام در برنامه‌های ارسباران، ثبت‌نام یا همان خرید الکترونیکی است که با داشتن هر یک از کارت‌های عضو شتاب و البته داشتن رمز دوم، به سادگی امکان‌پذیر می‌باشد. برای ثبت‌نام در برنامه‌های ارسباران، تنها کافیست برنامه مورد نظر خود را انتخاب و سپس کلمه خرید یا رزرو را انتخاب نمایید. پس از انجام مراحل رزرو شما وارد سیستم بانکی شده و با ارائه مشخصات کارت بانک خود و رمز دوم آن می‌توانید ثبت‌نام‌تان را کامل و شماره پیگیری دریافت نمایید. 

توجه داشته باشید که پیش از ثبت‌نام در یک تور یا برنامه آموزشی، قرارداد مربوط به شرکت در آن برنامه را بطور کامل مطالعه و در صورت تأیید اقدام به ثبت‌نام در آن برنامه نمایید.

روش دیگر برای ثبت‌نام در برنامه‌های ارسباران، مراجعه به باجه‌های خودپرداز (ATM) و واریز مبلغ ثبت‌نام به:

شماره کارت: 6219861031943151

شماره حساب: 1-2059729-40-809

در بانک سامان به نام مؤسسه آموزشی و گردشگری آوای ارسباران و اعلام شماره پیگیری به پرسنل واحد اداری از طریق شماره تماس 88800055 می‌باشد.

نکته:

روش دریافت قرارداد و تأییدیه:فرم ثبت نام یا رزرو سفر

قابل پرداخت توسط تمامی کارت‌های عضو شبکه شتاب
نوع ثبت نام تعداد نفرات نام و نام خانوادگی موبایل ایمیل
(بر اساس نوع ثبت نام) هر نفر: 937,000 تومانطراحی سایت گردشگری و CRM : همورا