آوای ارسباران
021 88 80 00 55
    021 22 22 20 32
صفحه اصلی دوره‌های کوتاه مدت گردشگری راهنمای تخصصی زمین گردشگری


راهنمای تخصصی زمین گردشگری

850,000 تومان


وضعیت


سرفصل‌های آموزشی

 1. آشنایی با اقلیم و هوازدگی
 2. آشنایی با تنوع زمین شناسی
 3. آشنایی با تنوع ژئومورفولوژیک ایران
 4. اصول و مبانی زمین گردشگری
 5. آشنایی با میراث معدن‌کاری و گردشگری
 6. آشنایی با عکاسی در طبیعت
 7. آشنایی با غارهای ایران و غارنوردی
 8. کمک‌های اولیه و سلامتی در سفر
 9. استقرار در طبیعت
 10. اصول تفسیر میراث طبیعی و فرهنگی
 11. زبان تخصصی
 12. آشنایی با روحیات ملل
 13. آشنایی با روستاها و عشایر ایران
 14. آداب معاشرت
 15. آشنایی با اکوتوریسم

 

** مزایای ارسبارانی شدن را در اینجا مطالعه کنیم**


اطلاعات برگزاری دوره

زمان برگزاری: یکشنبه و سه شنبه ها (17 الی 20) شروع دوره 4 تیر 96

درباره برنامه

 

دوره آموزشی راهنمایان تورهای زمین گردشگری (ژئوتوریسم) یکی از دوره‌های آموزشی کوتاه مدت گردشگری، مصوب سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می‌باشد که در آن به مباحثی مربوط به جاذبه‌های زمین شناسی، ژئومورفولوژی و... بررسی می‌گردد.

زمین گردشگری شکل گرفته از دو بخش "ژئو" و "توریسم" است که بخش ژئو آن جاذبه‌های زمین شناسی، ژئومورفولوژی و میراث معدن‌کاری را دربر‌می‌گیرد و بخش توریسم آن زیر ساخت‌های گردشگری از جمله مدیریت، سفرها، اقامت و تفسیر را شامل می‌گردد.

* زمین گردشگری بر خلاف اکوتوریسم که مرکزیت مباحث آن طبیعت جاندار است، بر جاذبه‌های بی‌جان تمرکز دارد.

شما با حضور در این دوره آموزشی علاوه بر فراگیری مهارت‌های مختلف و کسب تجاربی گرانبها، با دریافت مدرک راهنمای تورهای زمین گردشگری (ژئوتوریسم) از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می‌توانید به عنوان راهنما (تور لیدر) در صنعت توریسم کشور مشغول به کار شوید. این دوره در طول مدت تقریبی 11 ماه و با ارائه بیش از 10 عنوان درسی برگزار خواهد شد. همچنین دانشجویان دوره برای کسب تجربه و مهارت‌های لازم چندین سفر آموزشی_تخصصی خواهند داشت. این سفرها شامل سفر اقلیم شناسی، زمین شناسی، ژئومورفولوژی، زمین گردشگری و غارنوردی است.

* راهنمای زمین گردشگری فردی است که می‌تواند در اجرای تورهایی به مقاصد بکر طبیعی و بازدید از لندفرم‌ها و ژئوسایت‌های داخل و خارج از کشور اشتغال داشته باشد.

* مخاطبان سفرهای زمین گردشگری فقط متخصصان و کارشناسان زمین شناسی نیستند بلکه گردشگران عادی و طبیعت دوستان نیز به این نوع از سفرها علاقمند هستند.

 * علاقمندان می‌توانند به صورت تک درس در کارگاه‌های دوره ایرانگردی و جهانگردی شرکت نمایند.

* فراگیران دوره‌ها در ارسباران از امکان پرداخت شهریه به صورت قسطی برخوردار هستند.

شرایط پرداخت اقساطی به صورت: پرداخت 40% از شهریه هنگام ثبت‌نام  و پرداخت مابقی طی 2 فقره چک به مدت 2 و 4 ماه پس از ثبت‌نام می‌باشد.

*شهریه پرداخت شده در صورت انصراف فراگیر تا یک هفته قبل از شروع کلاس‌های دوره با کسر 10% و در هفته آخر با کسر 30% و در هفته اول برگزاری دوره با کسر 50% قابل استرداد خواهد بود.

*انصراف فراگیر پس از هفته اول برگزاری دوره، حتی در صورت شرکت نکردن در کلاس شامل عودت وجه نخواهد شد.

* فراگیران ملزم به رعایت قوانین شرکت در کلاس‌ها اعم از قانون غیبت کمتر از یک سوم زمان هر درس و جمعا کمتر از یک سوم زمان کل دوره خواهند بود، غیبت بیش از حد مجاز منجر به تجدید درس و در نهایت تجدید دوره خواهد شد.


پیشنیاز

حداقل مدرک کارشناسی

سایر خدمات

*فراگیران فارغ‌التحصیل دوره زمین گردشگری پس از دریافت گواهینامه خود می‌توانند جهت فعالیت در زمینه راهنمای سفر و یا یافتن موقعیت‌های شغلی به سایت انجمن صنفی راهنمایان با آدرس www.ttga.ir  مراجعه، مراحل عضویت را طی کرده و از مزایای آن بهره‌مند گردند.

* ارسباران دوره ایرانگردی و جهانگردی و مدیریت فنی بند (ب) را به صورت مجازی نیز برگزار می‌نماید.

اطلاعات بیشتر در زمینه آموزش مجازی دوره‌ها را اینجا مطالعه کنید.

* ارسباران مجری دوره آموزش مدیر فنی بند ب، راهنمایان طبیعت‌گردی، راهنمایان تورهای ایرانگردی و جهانگردی، راهنمایان کوهستان، راهنمای تور کودکان ، راهنمای تخصصی تورهای دوچرخه سواری و همچنین راهنمایان تخصصی پرنده‌نگری است. لذا این امکان برای فراگیران ارسباران وجود دارد تا در طول دوره با فراگیران متعددی در زمینه‌ها و گرایش‌های مختلف آشنا شوند که قطعاً در آینده مزیت ویژه‌ای برای یک راهنمای تور محسوب خواهد شد.


توضیحات مهم

شما برای اینکه بتوانید گواهینامه این دوره را از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دریافت نمائید باید در آزمون‌های مربوط به این دوره شرکت کنید و نمره قبولی در آن دریافت کنید.

آزمون‌های این دوره شامل موارد زیر است:

 1. آزمون داخلی
 2. مصاحبه زبان
 3. آزمون جامع

طبق آیین‌نامه اجرایی دوره آموزشی راهنمایان زمین گردشگری، شرکت در پنج سفر آموزشی و بازدید (سفر آموزشی اقلیم شناسی، زمین شناسی، ژئومورفولوژی، زمین گردشگری و غارنوردی) برای فراگیران الزامیست. بدیهی‌ست دوستانی که در سفرها شرکت نمی‌کنند پروندهه تحصیلشان تکمیل نشده و قاعدتاً پرونده آنها جهت صدور گواهینامه به واحد آموزش سازمان گردشگری ارسال نخواهد شد.

* فراگیران دوره‌های آموزشی گردشگری پس از قبولی در آزمون‌ها و دریافت گواهینامه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، جهت صدور کارت مراحل ذیل را می بایست طی کنند:

- مراجعه به میراث استان تهران و تحویل مدارک لازم جهت دریافت فرم سوء پیشینه و عدم اعتیاد.

(مدارک شامل تصویر تمام صفحات شناسنامه، کارت ملی، مدرک تحصیلی و لوح راهنمای ایرانگردی و جهانگردی هرکدام 2 نسخه برابر اصل شده به همراه 6 قطعه عکس 4*3 و فرم تقاضای صدور کارت است).

-تحویل جواب عدم اعتیاد و سوء پیشینه به حراست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جهت صدور کارت.

 - مراجعه به معاونت گردشگری به همراه تاییدیه استان جهت دریافت کارت.

 

آئین نامه انضباطی و تحصیلی فراگیران دوره های ارسباران

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام:

کپی شناسنامه، کپی کارت ملی، کپی آخرین مدرک تحصیلی (حداقل لیسانس) و 3 قطعه عکس 4*3


شرایط و مقررات مهم

چند نکته بسیار مهم:

از دیدگاه قانونی اگر کارت راهنما نداشته باشید و مسئولیت هدایت یک برنامه طبیعتگردی یا سفر را بپذیرید. در صورت بروز هرگونه حادثه‌ای در برنامه، مسئول تور مقصر شناخته می‌شود و از پوشش بیمه نیز برخوردار نخواهد شد. لذا به شما توصیه می‌کنیم تا زمانی که موفق به دریافت کارت راهنما نشده‌اید زیر بار مسئولیت سرپرستی تور نروید.

بیمه در صورت بروز حادثه در یک برنامه زمین گردشگری یا طبیعت گردی از شما مجوز حقوقی (مجوز آژانس) و  مجوز حقیقی (کارت راهنما و حکم ماموریت سرپرست برنامه) برگزاری تور را درخواست می کند و در صورت ایراد در هر یک از موارد فوق زیر بار مسئولیت نمی رود و آن حادثه را تحت پوشش قرار نمی دهد.

 

اخبار مهم دوره آموزشی راهنمای تور زمین گردشگری (ژئوتوریسم):

با عنایت به برگزاری کلاسها و دوره های آموزشی متعدد و با توجه به حضور فراگیران مختلف در موسسه ارسباران، تمامی اخبار و اطلاعات مورد نیاز کارآموزان در زمینه دوره آموزشی راهنمایان تور زمین گردشگری (ژئوتوریسم)، به صورت آنلاین از طریق سایت موسسه در اختیار کارآموزان عزیز قرار می گیرد. لذا مسئولین واحد آموزش در خصوص عدم اطلاع فراگیران از زمان برگزاری کلاس‌ها، آزمون‌ها و امتحانات و همچنین سفرهای آموزشی هیچگونه مسئولیتی به عهده نخواهند داشت.

 

 نکات مهم در هنگام ثبت نام

 

آسانترین، مدرن‌ترین و البته روش پیشنهادی ما به شما عزیزان برای ثبت‌نام در برنامه‌های ارسباران، ثبت‌نام یا همان خرید الکترونیکی است که با داشتن هر یک از کارت‌های عضو شتاب و البته داشتن رمز دوم، به سادگی امکان‌پذیر است. برای ثبت‌نام در برنامه‌های ارسباران، تنها کافیست برنامه مورد نظر خود را انتخاب و سپس کلمه خرید یا رزرو را انتخاب نمایید. پس از انجام مراحل رزرو شما وارد سیستم بانکی شده و با ارائه مشخصات کارت بانک خود و رمز دوم آن می‌توانید ثبت‌نام‌تان را کامل و شماره پیگیری دریافت نمایید. 

توجه داشته باشید که پیش از ثبت‌نام در یک تور یا برنامه آموزشی، قرارداد مربوط به شرکت در آن برنامه را بطور کامل مطالعه و در صورت تأیید اقدام به ثبت‌نام در آن برنامه نمایید.

روش دیگر برای ثبت‌نام در برنامه‌های ارسباران، مراجعه به باجه‌های خودپرداز (ATM) و واریز مبلغ ثبت‌نام به:

شماره کارت: 6219861031943151

شماره حساب: 1-2059729-40-809

در بانک سامان به نام مؤسسه آموزشی و گردشگری آوای ارسباران و اعلام شماره پیگیری به پرسنل واحد اداری از طریق شماره تماس 88800055 می‌باشد.

نکته:

روش دریافت قرارداد و تأییدیه:فرم ثبت نام یا رزرو سفر

قابل پرداخت توسط تمامی کارت‌های عضو شبکه شتاب
نوع ثبت نام تعداد نفرات نام و نام خانوادگی موبایل ایمیل
(بر اساس نوع ثبت نام) هر نفر: 850,000 تومانطراحی سایت گردشگری و CRM : همورا