آوای ارسباران
021 88 80 00 55
    021 22 22 20 32
صفحه اصلی دوره‌های کوتاه مدت گردشگری راهنمای کوهستان


راهنمای کوهستان

|هزینه این دوره شامل دو بخش راهنمای طبیعت و دروس کوهستان است. (هزینه دروس کوهستان از سمت فدراسیون اعلام می گردد)


وضعیت


تعداد اجرا

1 بار با 1 نفر برای مشاهده سوابق کلیک کنید!

سرفصل‌های آموزشی

 

** مزایای ارسبارانی شدن را در اینجا مطالعه کنیم**


اطلاعات برگزاری دوره

زمان برگزاری:

درباره برنامه

کوهنوردی هر روز بیشتر شکل خود را از یک فعالیت صرفاً ورزشی به یک گرایش تخصصی از گردشگری تغییر می‌دهد. لازمه توفیق در توسعه گردشگری کوهستان یا به زبان بهتر اکوتوریسم کوهستان تربیت نیروی متخصص و دارای وجاهت قانونی و شغلی است.

پیشینه‌ی این تغییر در کوهنوردی جهان را می‌توان در ایجاد تشکل‌هایی چون انجمن جهانی راهنمایان کوهستان یافت.

این روند باعث شد تا در چند سال گذشته با همکاری اداره کل آموزش گردشگری کشور و همچنین فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی طراحی و اجرای دوره راهنمایان تخصصی کوهستان در دستور کار قرار گیرد که روند اجرای این دوره علی رغم تغییرات و پختگی‌های حاصل همچنان ادامه دارد.

عطف به ابلاغ آئین‌نامه جدید راهنمایان گردشگری توسط هیئت محترم وزیران، سطح تخصصی راهنمایان گردشگری که تاکنون در قانون دیده نشده بود، رسمیت پیدا نموده و فارغ‌التحصیلان دوره تخصصی راهنمایان کوهستان علاوه بر دریافت گواهینامه پایان دوره که از معاونت گردشگری و فدراسیون کوهنوردی به صورت مشترک صادر می‌شود، موفق به اخذ کارت تخصصی راهنمای کوهستان از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هم می‌شوند.

* فراگیران دوره‌ها در ارسباران از امکان پرداخت شهریه به صورت قسطی برخوردار هستند.

شرایط پرداخت اقساطی به صورت: پرداخت 40% از شهریه هنگام ثبت‌نام  و پرداخت مابقی طی 2 فقره چک به مدت 2 و 4 ماه پس از ثبت‌نام می‌باشد.

*شهریه پرداخت شده در صورت انصراف فراگیر تا یک هفته قبل از شروع کلاس‌های دوره با کسر 10% و در هفته آخر با کسر 30% و در هفته اول برگزاری دوره با کسر 50% قابل استرداد خواهد بود.

*انصراف فراگیر پس از هفته اول برگزاری دوره، حتی در صورت شرکت نکردن در کلاس شامل عودت وجه نخواهد شد.

* فراگیران ملزم به رعایت قوانین شرکت در کلاس‌ها اعم از قانون غیبت کمتر از یک سوم زمان هر درس و جمعا کمتر از یک سوم زمان کل دوره خواهند بود، غیبت بیش از حد مجاز منجر به تجدید درس و در نهایت تجدید دوره خواهد شد.


سایر خدمات

* ارسباران مجری دوره آموزش مدیر فنی بند ب، راهنمایان تورهای طبیعت‌گردی، راهنمای ایرانگردی و جهانگردی، راهنمای تور کودک ، راهنمایان تخصصی تور دوچرخه سواری، راهنمایان تخصصی زمین گردشگری و همچنین راهنمایان تخصصی پرنده‌نگری است. لذا این امکان برای فراگیران ارسباران وجود دارد تا در طول دوره با فراگیران متعددی در زمینه‌ها و گرایش‌های مختلف آشنا شوند که قطعاً در آینده مزیت ویژه‌ای برای یک راهنمای تور محسوب خواهد شد.


راهنمای کوهستان

توضیحات مهم

 دوره آموزشی راهنمایان کوهستان از 2 بخش اصلی تشکیل می‌شود:
1 - راهنمای طبیعت‌گردی

2 - مهارت های عمومی و پیشرفته کوهنوردی 

                         

** مدارک لازم برای صدور گواهینامه راهنمایان کوهستان:

  • یک قطعه عکس 4*3
  • تصویر برابر اصل شده مدارک شناسایی شامل (صفحه اول شناسنامه و کارت ملی)
  • تصویر برابر اصل شده آخرین مدرک تحصیلی
  • تصویر برابر اصل شده لوح طبیعت‌گردی
  • تصویر برابر اصل شده مدارک کوهنوردی شامل (کارآموزی کوهپیمایی، نقشه‌خوانی و کار با قطب‌نما، کار با GPS، پزشکی مقدماتی کوهستان، هواشناسی کوهستان، سنگ نوردی مقدماتی، سنگ نوردی پیشرفته، برف و یخ مقدماتی، برف و یخ پیشرفته، بهمن‌شناسی، مبانی جستجو ودر کوهستان، نجات فنی، مبانی محیط زیست) 

 

آئین نامه انضباطی و تحصیلی فراگیران دوره های ارسباران


شرایط و مقررات مهم

دوره راهنمای کوهستان

چند نکته بسیار مهم:

از دیدگاه قانونی اگر کارت راهنما نداشته باشید و مسئولیت هدایت یک تور را بپذیرید. در صورت بروز هرگونه حادثه‌ای در برنامه، مسئول تور مقصر شناخته می‌شود و از پوشش بیمه نیز برخوردار نخواهد شد. لذا به شما توصیه می کنیم تا زمانی که موفق به دریافت کارت راهنما نشده‌اید زیر بار مسئولیت سرپرستی تور نروید.

بیمه در صورت بروز حادثه در یک تور، از مجریان تور، مجوز حقوقی (مجوز آژانس) و مجوز حقیقی (کارت راهنما و حکم ماموریت سرپرست برنامه) برگزاری تور را درخواست می‌کند و در صورت نبود هر یک از موارد فوق پرداخت خسارت انجام نمی شود و بیمه آن حادثه را تحت پوشش قرار نمی‌دهد.

 همچنین طبق قانون تورلیدرها می‌بایست در حیطه کارت تورلیدری خود فعالیت نمایند، بنابراین راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی از لحاظ قانونی قادر به برگزاری سفرهای طبیعت‌گردی نخواهند بود.

اخبار مهم دوره آموزشی راهنمای کوهستان:

با عنایت به برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی متعدد و با توجه به حضور فراگیران مختلف در موسسه آموزشی ارسباران، تمامی اخبار و اطلاعات مورد نیاز کارآموزان در زمینه دوره آموزشی راهنمایان کوهستان، به صورت آنلاین از طریق سایت موسسه در اختیار کارآموزان عزیز قرار می‌گیرد، لذا فراگیران موظف به بازدید از سایت قبل از کلاس‌ها می‌باشند.نکات مهم در هنگام ثبت نام

 

آسانترین، مدرن‌ترین و البته روش پیشنهادی ما به شما عزیزان برای ثبت‌نام در برنامه‌های ارسباران، ثبت‌نام یا همان خرید الکترونیکی است که با داشتن هر یک از کارت‌های عضو شتاب و البته داشتن رمز دوم، به سادگی امکان‌پذیر است. برای ثبت‌نام در برنامه‌های ارسباران، تنها کافیست برنامه مورد نظر خود را انتخاب و سپس کلمه خرید یا رزرو را انتخاب نمایید. پس از انجام مراحل رزرو شما وارد سیستم بانکی شده و با ارائه مشخصات کارت بانک خود و رمز دوم آن می‌توانید ثبت‌نام‌تان را کامل و شماره پیگیری دریافت نمایید. 

توجه داشته باشید که پیش از ثبت‌نام در یک تور یا برنامه آموزشی، قرارداد مربوط به شرکت در آن برنامه را بطور کامل مطالعه و در صورت تأیید اقدام به ثبت‌نام در آن برنامه نمایید.

روش دیگر برای ثبت‌نام در برنامه‌های ارسباران، مراجعه به باجه‌های خودپرداز (ATM) و واریز مبلغ ثبت‌نام به:

شماره کارت: 6219861031943151

شماره حساب: 1-2059729-40-809

در بانک سامان به نام مؤسسه آموزشی و گردشگری آوای ارسباران و اعلام شماره پیگیری به پرسنل واحد اداری از طریق شماره تماس 88800055 می‌باشد.

نکته:

روش دریافت قرارداد و تأییدیه:فرم ثبت نام یا رزرو سفر

قابل پرداخت توسط تمامی کارت‌های عضو شبکه شتاب
نوع ثبت نام تعداد نفرات نام و نام خانوادگی موبایل ایمیل
(بر اساس نوع ثبت نام)طراحی سایت گردشگری و CRM : همورا