آوای ارسباران
021 88 80 00 55
    021 22 22 20 32
صفحه اصلی دوره‌های کوتاه مدت گردشگری راهنمای تور ایرانگردی و جهانگردی(گروه A)


راهنمای تور ایرانگردی و جهانگردی(گروه A)

937,000 تومان |هزینه متغیر بوده و مبلغ جدید به زودی از سازمان میراث فرهنگی اعلام میشود. این مبلغ شامل هزینه سفرهای آموزشی نمی‌باشد.


وضعیت

سفر انجام شده است.

سرفصل‌های آموزشی

دوره راهنمای ایرانگردی و جهانگردی زمان‌های برگزاری دیگری نیز دارد. برای اطلاعات بیشتر در همین صفحه، بخش سایر خدمات را مطالعه فرمایید.

 

 

** مزایای ارسبارانی شدن را در اینجا مطالعه کنیم**


اطلاعات برگزاری دوره

محل برگزاری: موسسه آموزشی و گردشگری ارسباران
زمان برگزاری: شنبه، دوشنبه و چهارشنبه ها -  ساعت 17:00 تا 20 لطفاً 10 دقیقه زودتر در موسسه حاضر باشید

درباره برنامه

 ایران که به روایت بسیاری از مورخین، سیاسیون و جغرافی‌دانان بزرگ جهان، قلب زمین نام گرفته است؛ سرزمینی پهناور، کهن و صاحب تاریخ و تمدن چند هزار ساله است که در فلاتی مثلثی شکل بین خلیج فارس در جنوب و دریای کاسپین در شمال واقع شده و به منزله پلی جغرافیایی و فرهنگی میان آسیای شرقی و مرکزی از یک سو و آسیای غربی و اروپا از سوی دیگر جایگاه ویژه‌ای در ارتباط و اتصال غرب و شرق جهان داشته است.

این سرزمین همواره محل گذر اقوام مختلف (جاده ابریشم) و رویایی تمدن‌های گوناگون بوده و خود نیز به دلیل وجود رشته کوه‌ها و برخورداری از منابع آبی و شرایط آب و هوایی ویژه با وجود قرار گرفتن بر کمربند بیابانی کره زمین از حاصلخیزی کم‌نظیری برخوردار بوده که این مهم باعث شده تا خاستگاه اقوام و تمدن های بیشماری قرار گیرد.

این سرزمین با وجود آنچه تاکنون برشمرده شد پیشینه‌ی کم‌نظیری از اسطوره‌ها، فرهنگ، آثار تمدنی و معماری را در دل خود جای داده است که متاثر از هم‌زیستی بسیاری از قومیت‌های مختلف تحت نام ایران زمین در کنار یکدیگر است.

شناخت آنچه تاکنون به اختصار از پیشینه‌ی وطن گفته شد، باعث خودشناسی ایرانیان و تحلیل شرایط گذشته، حال و آینده خواهد شد.

ارسباران دوره راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی را تحت مجوز سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار می‌کند و می‌کوشد تا با برگزاری این دوره آموزشی کوتاه مدت گردشگری در قالب آموزش توریسم، گامی در راستای حفاظت و صیانت از انواع صور میراث بشری که وارث آن از گذشتگان و امانت‌دار آن برای نسل‌های آینده هستیم، قدمی برداریم و در عین حال آموزش و پرورش راهنمایان فرهنگی (ایرانگردی و جهانگردی) یکی از دوره‌های آموزش گردشگری است که در آن به مباحثی مربوط به فرهنگ، تاریخ، جغرافیا یا شناخت صنعت گردشگری، قوانین و مقررات، فنون و مهارت‌های تورگردانی و... پرداخته شده است.

فراگیران این دوره ها را دو گروه اصلی تشکیل می‌دهد:

  • گروه اول علاقمندان به اشتغال در صنعت گردشگری، سفر و دریافت مدرک شغلی مرتبط.
  • گروه دوم هم علاقمندانی هستند که در دوران تمدن فراغت و انقلاب گردشگری می‌خواهند عمر پر‌بارتری را با پرداختن به سفر و شناخت فرهنگ‌ها و سرزمین‌ها سپری کنند و به گردشگرانی دانش محور و حرفه‌ای تبدیل شوند.

فارغ التحصیلان این دوره گواهینامه رسمی و کارت شغلی خود را از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دریافت می‌کنند که این گواهینامه مانند تمامی سوابق و مستندات شغلی دیگر، قابل ترجمه و ارائه به مراجع جهانی و دیگر کشورها می‌باشد، ضمنا کارت راهنمای گردشگری دو زبانه بوده و یک مدرک شغلی بین‌المللی به حساب می‌آید.

کارت تورلیدری

 * علاقمندان می‌توانند به صورت تک درس در کارگاه‌های دوره ایرانگردی و جهانگردی شرکت نمایند.

* فراگیران دوره‌ها در ارسباران از امکان پرداخت شهریه به صورت قسطی برخوردار هستند.

شرایط پرداخت اقساطی به صورت: پرداخت 40% از شهریه هنگام ثبت‌نام  و پرداخت مابقی طی 2 فقره چک به مدت 2 و 4 ماه پس از ثبت‌نام می‌باشد.

*شهریه پرداخت شده در صورت انصراف فراگیر تا یک هفته قبل از شروع کلاس‌های دوره با کسر 10% و در هفته آخر با کسر 30% و در هفته اول برگزاری دوره با کسر 50% قابل استرداد خواهد بود.

*انصراف فراگیر پس از هفته اول برگزاری دوره، حتی در صورت شرکت نکردن در کلاس شامل عودت وجه نخواهد شد.

* فراگیران ملزم به رعایت قوانین شرکت در کلاس‌ها اعم از قانون غیبت کمتر از یک سوم زمان هر درس و جمعا کمتر از یک سوم زمان کل دوره خواهند بود، غیبت بیش از حد مجاز منجر به تجدید درس و در نهایت تجدید دوره خواهد شد.

دوره راهنمای ایرانگردی و جهانگردی 


زمانبندی جلسات

ردیف کد برنامه نام برنامه روز تاریخ از ساعت تا ساعت
1 1904 قوانین و مقررات گردشگری دوشنبه 1396/03/01 17:00 20:00
2 1904 قوانین و مقررات گردشگری شنبه 1396/03/06 17:00 20:00
3 1904 قوانین و مقررات گردشگری دوشنبه 1396/03/08 17:00 20:00
4 1904 قوانین و مقررات گردشگری چهارشنبه 1396/03/10 17:00 20:00
5 1904 قوانین و مقررات گردشگری چهارشنبه 1396/03/17 17:00 20:00
6 1904 قوانین و مقررات گردشگری شنبه 1396/03/20 17:00 20:00

سایر خدمات

* ارسباران دوره راهنمای ایرانگردی و جهانگردی را در 3 گروه مختلف برگزار می‌کند. شما می‌توانید مطابق با شرایط‌ شخصی خود، زمان و گروه مناسب‌تر را انتخاب کنید و در آن گروه ثبت‌نام کنید. در ضمن در صورتی که بنا به دلایلی فرصت شرکت در یک کلاس را همراه با گروه خود از دست دادید، این امکان برای شما وجود دارد که آن کلاس مشخص را همراه با یکی دیگر از گروه‌ها در کلاس حاضر شوید.

گروه A: روزهای شنبه، دوشنبه، چهارشنبه از ساعت 5 تا 8 بعدازظهر

گروه D: روزهای پنجشنبه از ساعت 9 صبح تا 4 بعدازظهر 

گروه C: روزهای جمعه از ساعت 9 صبح تا 4 بعدازظهر

* کلیه فارغ‌التحصیلان رشته‌های مرتبط با گردشگری اعم از رشته مدیریت جهانگردی، رشته جغرافیا و برنامه‌ریزی توریسم (در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا) جهت اخذ گواهی دوره مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی و دوره راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی نیازی به شرکت در دوره‌های حضوری را ندارند و تنها با تشکیل پرونده به آزمون جامع گردشگری معرفی خواهند شد.

شرایط پرداخت فراگیران رشته‌های مرتبط، 20 درصد هزینه مصوب دوره راهنمایان ایرانگردی جهانگردی و یا مدیریت فنی بند (ب) خواهد بود.

*با توجه به برگزاری دو دوره راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی و راهنمایان طبیعت گردی در موسسه ارسباران، فراگیرانی که هر دو دوره آموزشی را ثبت نام نمایند، شامل محاسبه دروس مشترک دوره‌ها شده و قادر خواهند بود دو دوره آموزشی گردشگری را همزمان گذرانده، در آزمون جامع شرکت کرده و گواهینامه پایان دوره را دریافت نمایند.

*فراگیران فارغ‌التحصیل دوره ایرانگردی و جهانگردی پس از دریافت گواهینامه خود می‌توانند جهت فعالیت در زمینه راهنمای سفر و یا یافتن موقعیت‌های شغلی به سایت انجمن صنفی راهنمایان با آدرس www.ttga.ir  مراجعه، مراحل عضویت را طی کرده و از مزایای آن بهره‌مند گردند.

* ارسباران دوره ایرانگردی و جهانگردی و مدیریت فنی بند (ب) را به صورت مجازی نیز برگزار می‌نماید.

اطلاعات بیشتر در زمینه آموزش مجازی دوره‌ها را اینجا مطالعه کنید.

* ارسباران مجری دوره آموزش مدیر فنی بند ب، راهنمایان تورهای طبیعت‌گردی، راهنمایان کوهستان، راهنمای تور کودک ، راهنمایان تخصصی تور دوچرخه سواری، راهنمایان تخصصی زمین گردشگری و همچنین راهنمایان تخصصی پرنده‌نگری است. لذا این امکان برای فراگیران ارسباران وجود دارد تا در طول دوره با فراگیران متعددی در زمینه‌ها و گرایش‌های مختلف آشنا شوند که قطعاً در آینده مزیت ویژه‌ای برای یک راهنمای تور محسوب خواهد شد.


راهنمای تور ایرانگردی و جهانگردی(گروه A)

توضیحات مهم

شما برای اینکه بتوانید گواهینامه این دوره را از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دریافت نمائید باید در آزمون‌های مربوط به این دوره شرکت کنید و نمره قبولی در آن دریافت کنید.

آزمون‌های این دوره شامل موارد زیر است:

  1. آزمون داخلی
  2. مصاحبه زبان
  3. آزمون جامع

طبق آیین‌نامه اجرایی دوره آموزشی راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی، شرکت در دو سفر آموزشی و بازدید (سفر آموزشی اجرای عملی تور و شناخت موزه‌ها) برای فراگیران الزامیست. بدیهی‌ست دوستانی که در سفرها شرکت نمی‌کنند پرونده تحصیلشان تکمیل نشده و قاعدتاً پرونده آنها جهت صدور گواهینامه به واحد آموزش سازمان گردشگری ارسال نخواهد شد.

* فراگیران دوره‌های آموزشی گردشگری پس از قبولی در آزمون‌ها و دریافت گواهینامه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، جهت صدور کارت مراحل ذیل را می بایست طی کنند:

- مراجعه به میراث استان تهران و تحویل مدارک لازم جهت دریافت فرم سوء پیشینه و عدم اعتیاد.

(مدارک شامل تصویر تمام صفحات شناسنامه، کارت ملی، مدرک تحصیلی و لوح راهنمای ایرانگردی و جهانگردی هرکدام 2 نسخه برابر اصل شده به همراه 6 قطعه عکس 4*3 و فرم تقاضای صدور کارت است).

-تحویل جواب عدم اعتیاد و سوء پیشینه به حراست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جهت صدور کارت.

 - مراجعه به معاونت گردشگری به همراه تاییدیه استان جهت دریافت کارت.

 

آئین نامه انضباطی و تحصیلی فراگیران دوره های ارسباران

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام:

کپی شناسنامه، کپی کارت ملی، کپی آخرین مدرک تحصیلی (حداقل لیسانس) و 3 قطعه عکس 4*3

 

منابع آزمون جامع سازمان گردشگری دوره راهنمای ایرانگردی و جهانگردی:

 

 

عنوان کتاب / جزوه

عنوان درس

فصول آزمون جامع

مولف / مولفان

ناشر

1

معماری ایران و جهان 

معماری ایران و جهان

کامل 

دکتر رضا نوری شادمهانی 
 

مهکامه 

2

شناخت فرهنگ و اقوام ایران زمین

شناخت فرهنگ و اقوام ایران زمین

1-3-4-5

مهندس حمید عامریان

جهاد دانشگاهی

3

آشنایی با میراث فرهنگی

آشنایی با میراث فرهنگی


 

 صنایع دستی

بخش اول


کامل

فائق توحیدی


حسین یاوری

سبحان نور


مهکامه 

4

زبان انگلیسی تخصصی برای راهنمایان

زبان انگلیسی تخصصی

کامل

کوروش اسفندیار

مهکامه

5

تاریخ فرهنگ ایران

شناخت اماکن تاریخی و باستانی

کامل

دکتر رضا نوری

مهکامه

6

شناخت صنعت گردشگری 

شناخت صنعت گردشگری

کامل

مرتضی بذرافشان

مهکامه

7

مبانی اکوتوریسم، راهکاری برای حفاظت از منابع طبیعی

اکوتوریسم

کامل

افسانه احسانی

مهکامه

8

جغرافیای جهانگردی ایران


نقشه خوانی و GPS در گردشگری

جغرافیای جهانگردی
 و
 نقشه خوانی

کامل

دکتر اسماعیل قادری


محمد براتی- رسول عسگری

مهکامه 

 

 


شرایط و مقررات مهم

دوره راهنمای ایرانگردی و جهانگردی

چند نکته بسیار مهم:

از دیدگاه قانونی اگر کارت راهنما نداشته باشید و مسئولیت هدایت یک تور را بپذیرید. در صورت بروز هرگونه حادثه‌ای در برنامه، مسئول تور مقصر شناخته می‌شود و از پوشش بیمه نیز برخوردار نخواهد شد. لذا به شما توصیه می کنیم تا زمانی که موفق به دریافت کارت راهنما نشده‌اید زیر بار مسئولیت سرپرستی تور نروید.

بیمه در صورت بروز حادثه در یک تور، از مجریان تور، مجوز حقوقی (مجوز آژانس) و مجوز حقیقی (کارت راهنما و حکم ماموریت سرپرست برنامه) برگزاری تور را درخواست می‌کند و در صورت نبود هر یک از موارد فوق پرداخت خسارت انجام نمی شود و بیمه آن حادثه را تحت پوشش قرار نمی‌دهد.

 همچنین طبق قانون تورلیدرها می‌بایست در حیطه کارت تورلیدری خود فعالیت نمایند، بنابراین راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی از لحاظ قانونی قادر به برگزاری سفرهای طبیعت‌گردی نخواهند بود.

اخبار مهم دوره آموزشی راهنمای تور ایرانگردی و جهانگردی:

با عنایت به برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی متعدد و با توجه به حضور فراگیران مختلف در موسسه آموزشی ارسباران، تمامی اخبار و اطلاعات مورد نیاز کارآموزان در زمینه دوره آموزشی راهنمایان تور ایرانگردی و جهانگردی (تور لیدر فرهنگی)، به صورت آنلاین از طریق سایت موسسه در اختیار کارآموزان عزیز قرار می‌گیرد، لذا فراگیران موظف به بازدید از سایت قبل از کلاس‌ها می‌باشند.

 سئوالات متداول مربوط به «راهنمای تور ایرانگردی و جهانگردی(گروه A)»


نکات مهم در هنگام ثبت نام

 

آسانترین، مدرن‌ترین و البته روش پیشنهادی ما به شما عزیزان برای ثبت‌نام در برنامه‌های ارسباران، ثبت‌نام یا همان خرید الکترونیکی است که با داشتن هر یک از کارت‌های عضو شتاب و البته داشتن رمز دوم، به سادگی امکان‌پذیر است. برای ثبت‌نام در برنامه‌های ارسباران، تنها کافیست برنامه مورد نظر خود را انتخاب و سپس کلمه خرید یا رزرو را انتخاب نمایید. پس از انجام مراحل رزرو شما وارد سیستم بانکی شده و با ارائه مشخصات کارت بانک خود و رمز دوم آن می‌توانید ثبت‌نام‌تان را کامل و شماره پیگیری دریافت نمایید. 

توجه داشته باشید که پیش از ثبت‌نام در یک تور یا برنامه آموزشی، قرارداد مربوط به شرکت در آن برنامه را بطور کامل مطالعه و در صورت تأیید اقدام به ثبت‌نام در آن برنامه نمایید.

روش دیگر برای ثبت‌نام در برنامه‌های ارسباران، مراجعه به باجه‌های خودپرداز (ATM) و واریز مبلغ ثبت‌نام به:

شماره کارت: 6219861031943151

شماره حساب: 1-2059729-40-809

در بانک سامان به نام مؤسسه آموزشی و گردشگری آوای ارسباران و اعلام شماره پیگیری به پرسنل واحد اداری از طریق شماره تماس 88800055 می‌باشد.

نکته:

روش دریافت قرارداد و تأییدیه:ظرفیت برنامه تکمیل است.


طراحی سایت گردشگری و CRM : همورا