آوای ارسباران
021 88 80 00 55
    021 22 22 20 32
صفحه اصلی دوره‌های کوتاه مدت گردشگری راهنمای تور کودکان


راهنمای تور کودکان

800,000 تومان


وضعیت


سرفصل‌های آموزشی

 

** مزایای ارسبارانی شدن را در اینجا مطالعه کنیم**


اطلاعات برگزاری دوره

زمان برگزاری: شنبه، دوشنبه، چهارشنبه (17 تا 20) شروع دوره از 20 خرداد 96

درباره برنامه

نسل آینده را کودکان ما می‌سازند، کودکانی که به طبیعت و فرهنگ گذشتگان نیاز دارند. نسل بعدی آن‌ها نیز به میراثشان نیاز دارند. ساختن نسل کودکان امروز، نیاز نسل بعدی را پاسخگو خواهد بود. 

تربیت راهنما برای تور کودکان از این جهت بسیار اهمیت دارد که نباید هیچ گونه رفتار نامطلوبی با آنها صورت گیرد و اطلاعات ناصحیحی به کودکان داده شود. آنچه که کودک برای اولین بار یاد می گیرد تا همیشه به یادش می‌ماند. بنابراین، بسیار مهم است که آنچه یاد می‌گیرد به واقع درست باشد.

حضور اشخاص متخصص نسبت به نحوه برگزاری تور و رفتار با کودکان در طول سفر الزامی است. در این‌جا راهنما، نقش تسهیلگر را دارد که روند یادگیری و لذت را برای کودکان و والدینشان آسان می‌کند.

در حال حاضر، نیروهای متخصصی که تجربه، آگاهی و آموزش‌های لازم جهت برگزاری تورهای کودکان را داشته باشند، وجود ندارد. در نتیجه لزوم نیاز به تربیت افراد متخصصی که آموزش‌های علمی برخورد با کودکان در سفر را دیده باشند، سبب شد تا دوره راهنمایان تخصصی تور کودکان طراحی و با حمایت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این افراد را آموزش داده تا نسل آگاهی را تربیت کنند.

دوره راهنمای تخصصی تور کودکان از دوره‌های مصوب سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی می‌باشد. این دوره 39 سرفصل درسی تئوری و عملی برای آموزش راهنمایان در زمینه برگزاری تور کودکان دارد.

راهنمایان این دوره همچون راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی و راهنمایان طبیعت‌گردی چگونگی برگزاری تور را می‌آموزند تا لذت سفر برای مسافران دو چندان شود، با این تفاوت که مخاطبان اصلی آن‌ها کودکان و دیگری والدین همراه کودکان در سفر هستند.

 * علاقمندان می‌توانند به صورت تک درس در کارگاه‌های دوره تخصصی گردشگری کودک شرکت نمایند.

* فراگیران دوره‌ها در ارسباران از امکان پرداخت شهریه به صورت قسطی برخوردار هستند.

شرایط پرداخت اقساطی به صورت: پرداخت 40% از شهریه هنگام ثبت‌نام و پرداخت مابقی طی 1 فقره چک برای 3 ماه پس از ثبت نام و یا 2 فقره چک برای 1 و  2 ماه پس از ثبت‌نام می‌باشد.

*شهریه پرداخت شده در صورت انصراف فراگیر تا یک هفته قبل از شروع کلاس‌های دوره با کسر 10% و در هفته آخر با کسر 30% و در هفته اول برگزاری دوره با کسر 50% قابل استرداد خواهد بود.

*انصراف فراگیر پس از هفته اول برگزاری دوره، حتی در صورت شرکت نکردن در کلاس شامل عودت وجه نخواهد شد.

* فراگیران ملزم به رعایت قوانین شرکت در کلاس‌ها اعم از قانون غیبت کمتر از یک سوم زمان هر درس و جمعا کمتر از یک سوم زمان کل دوره خواهند بود، غیبت بیش از حد مجاز منجر به تجدید درس و در نهایت تجدید دوره خواهد شد.


پیشنیاز

حداقل مدرک کارشناسی

سایر خدمات

 

*فراگیران فارغ‌التحصیل دوره ایرانگردی و جهانگردی پس از دریافت گواهینامه خود می‌توانند جهت فعالیت در زمینه راهنمای سفر و یا یافتن موقعیت‌های شغلی به سایت انجمن صنفی راهنمایان با آدرس www.ttga.ir  مراجعه، مراحل عضویت را طی کرده و از مزایای آن بهره‌مند گردند.

* ارسباران دوره ایرانگردی و جهانگردی و مدیریت فنی بند (ب) را به صورت مجازی نیز برگزار می‌نماید.

اطلاعات بیشتر در زمینه آموزش مجازی دوره‌ها را اینجا مطالعه کنید.

* ارسباران مجری دوره آموزش مدیر فنی بند ب، راهنمایان تورهای طبیعت‌گردی، راهنمایان کوهستان، راهنمای تورهای ایرانگردی و گردشگری، راهنمایان تخصصی تور دوچرخه سواری، راهنمایان تخصصی زمین گردشگری و همچنین راهنمایان تخصصی پرنده‌نگری است. لذا این امکان برای فراگیران ارسباران وجود دارد تا در طول دوره با فراگیران متعددی در زمینه‌ها و گرایش‌های مختلف آشنا شوند که قطعاً در آینده مزیت ویژه‌ای برای یک راهنمای تور محسوب خواهد شد.


راهنمای تور کودکان

توضیحات مهم

شما برای اینکه بتوانید گواهینامه این دوره را از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دریافت نمائید باید در آزمون‌‌های داخلی و سفرهای علمی دوره شرکت نموده و نمره قبولی را کسب نمایید.

 

آئین نامه انضباطی و تحصیلی فراگیران دوره های ارسباران

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام:

کپی شناسنامه، کپی کارت ملی، کپی آخرین مدرک تحصیلی (حداقل لیسانس) و 3 قطعه عکس 4*3


شرایط و مقررات مهم

** شرط سنی شرکت در دوره راهنمای تور کودکان 22 تا 55 سال می‌باشد.

لازم به ذکر است شرط حضور در دوره راهنمای تخصصی تور کودکان، شرکت در گزینش ورودی دوره می‌باشد. علاقمندان به شرکت در دوره راهنمای تور کودک جهت اعلام آمادگی حضور در جلسه گزینش دوره، با موسسه تماس حاصل نمایند.

چند نکته بسیار مهم:

از دیدگاه قانونی اگر کارت راهنما نداشته باشید و مسئولیت هدایت یک تور را بپذیرید. در صورت بروز هرگونه حادثه‌ای در برنامه، مسئول تور مقصر شناخته می‌شود و از پوشش بیمه نیز برخوردار نخواهد شد. لذا به شما توصیه می کنیم تا زمانی که موفق به دریافت کارت راهنما نشده‌اید زیر بار مسئولیت سرپرستی تور نروید.

بیمه در صورت بروز حادثه در یک تور، از مجریان تور، مجوز حقوقی (مجوز آژانس) و مجوز حقیقی (کارت راهنما و حکم ماموریت سرپرست برنامه) برگزاری تور را درخواست می‌کند و در صورت نبود هر یک از موارد فوق پرداخت خسارت انجام نمی شود و بیمه آن حادثه را تحت پوشش قرار نمی‌دهد.

اخبار مهم دوره آموزشی راهنمای تور کودکان:

با عنایت به برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی متعدد و با توجه به حضور فراگیران مختلف در موسسه آموزشی ارسباران، تمامی اخبار و اطلاعات مورد نیاز کارآموزان در زمینه دوره آموزشی راهنمایان تور کودکان، به صورت آنلاین از طریق سایت موسسه در اختیار کارآموزان عزیز قرار می‌گیرد، لذا فراگیران موظف به بازدید از سایت قبل از کلاس‌ها می‌باشند.

 نکات مهم در هنگام ثبت نام

 

آسانترین، مدرن‌ترین و البته روش پیشنهادی ما به شما عزیزان برای ثبت‌نام در برنامه‌های ارسباران، ثبت‌نام یا همان خرید الکترونیکی است که با داشتن هر یک از کارت‌های عضو شتاب و البته داشتن رمز دوم، به سادگی امکان‌پذیر است. برای ثبت‌نام در برنامه‌های ارسباران، تنها کافیست برنامه مورد نظر خود را انتخاب و سپس کلمه خرید یا رزرو را انتخاب نمایید. پس از انجام مراحل رزرو شما وارد سیستم بانکی شده و با ارائه مشخصات کارت بانک خود و رمز دوم آن می‌توانید ثبت‌نام‌تان را کامل و شماره پیگیری دریافت نمایید. 

توجه داشته باشید که پیش از ثبت‌نام در یک تور یا برنامه آموزشی، قرارداد مربوط به شرکت در آن برنامه را بطور کامل مطالعه و در صورت تأیید اقدام به ثبت‌نام در آن برنامه نمایید.

روش دیگر برای ثبت‌نام در برنامه‌های ارسباران، مراجعه به باجه‌های خودپرداز (ATM) و واریز مبلغ ثبت‌نام به:

شماره کارت: 6219861031943151

شماره حساب: 1-2059729-40-809

در بانک سامان به نام مؤسسه آموزشی و گردشگری آوای ارسباران و اعلام شماره پیگیری به پرسنل واحد اداری از طریق شماره تماس 88800055 می‌باشد.

نکته:

روش دریافت قرارداد و تأییدیه:فرم ثبت نام یا رزرو سفر

قابل پرداخت توسط تمامی کارت‌های عضو شبکه شتاب
نوع ثبت نام تعداد نفرات نام و نام خانوادگی موبایل ایمیل
(بر اساس نوع ثبت نام) هر نفر: 800,000 تومانطراحی سایت گردشگری و CRM : همورا