آوای ارسباران
021 88 80 00 55
    021 22 22 20 32
صفحه اصلی دوره‌های کوتاه مدت گردشگری راهنمای تخصصی تورهای دوچرخه سواری


راهنمای تخصصی تورهای دوچرخه سواری

700,000 تومان


وضعیت


سرفصل‌های آموزشی

 1. آشنایی با دوچرخه و تجهیزات 
 2. اصول اندازی‌گیری دوچرخه 
 3. اصول و مبانی دوچرخه سواری 
 4. اصول و مبانی مکانیک دوچرخه سواری 
 5. مبانی تربیت بدنی و ایمنی در ورزش
 6. نقش مربی و راهنما در تور دوچرخه سواری
 7. سنجش و اندازه گیری توان فیزیکی و برنامه‌ریزی و طراحی تمرین
 8. رشد و تکامل حرکتی و تجزیه و تحلیل مهارت‌ها، آناتومی و فیزیولوژی عمومی         
 9. مبانی آمادگی جسمانی و تغذیه ورزش
 10. روانشناسی ورزشی
 11. مسیر یابی و تعریف مسیر جدید
 12. آشنایی با نقشه خوانی و GPS

 

** مزایای ارسبارانی شدن را در اینجا مطالعه کنیم**


اطلاعات برگزاری دوره

زمان برگزاری: یکشنبه و سه شنبه ها (17 الی 20) شروع دوره از 4تیر 96

درباره برنامه

 در سال‌های اخیر نگاه مردم به مدیریت اوقات فراغتشان تغییر کرده و علاقمندی به فعالیت‌های ترکیبی و ورزشی و تفرجی باعث شد تا رشته‌های این‌چنینی مانند سفر با دوچرخه، غواصی غار، سافاری در طبیعت در صنعت گردشگری امروزی رونق خاصی پیدا کنند.

سفر و طبیعت گردی با دوچرخه یکی از زیر شاخه‌های سایکل توریسم است که در ایران و جهان طرفداران و مخاطبان خاص و روزافزون پیدا کرده، گواه این ادعا را در فعالیت چندین تورپرداز تخصصی دوچرخه، حضور برندهای تخصصی و خدمات مرتبط با دوچرخه و بروز فعالیت‌های اجتماعی چون سه شنبه‌های بدون خودرو می‌توان جستجو کرد.

امروزه برقراری مجدد خطوط پروازی بزرگ‌ترین و معروف‌ترین ایرلاین‌های خارجی از مبادی مختلف خصوصاً اروپا نوید حضور گردشگران را به ایران می‌دهد و رشد آمار گردشگران ورودی در این سه سال برای دست اندرکاران و فعالین گردشگری بسیار محسوس بوده و نوید سیر افزایشی سفر به ایران را می‌دهد.

در سه سال گذشته بسیاری از مجریان سفر با دوچرخه علاوه بر بسیاری از تجربه‌های اجرای سفرهای داخلی، تجربه اجرای سفرهای ورودی تخصصی دوچرخه سواری را هم پیدا کرده‌اند.

لذا آنچه مسلم است، بروز و تعالی یک رشته تخصصی جدید در گردشگری علایق ویژه و یا گردشگری ماجراجویانه مستلزم تربیت نیروی انسانی متخصص و دارای صلاحیت و مستندات شغلی رسمی، استاندارد و قانونی می‌باشد.

ارسباران در این خصوص اقدام به طراحی و استانداردسازی دوره تخصصی راهنمایان سفر با دوچرخه به همراهی باشگاه دوچرخه سواری تعطیلات و تحت تولی اداره کل آموزش گردشگری و فدراسیون محترم دوچرخه سواری نموده است که البته در این میان ارسباران بر خود واجب می‌داند ار حمایت‌ها و راهنمایی‌های سرپرست محترم دفتر محیطزیست و توسعه پایدار وزارت ورزش و جوانان، جناب آقای دکتر شجیع تشکر و قدردانی نماید. پر واضح است عطف به آئین نامه جدید راهنمایان تدوین شده توسط هیئت محترم وزیران و دیده شدن سطح تخصصی راهنمایان گردشگری، فارغ التحصیلان دوره مذکور موفق به دریافت کارت و مدرک رسمی شغلی از معاونت گردشگری کشور خواهند شد.

علاقمندان در این خصوص می‌توانند به سابقه اجرای دوره تخصصی راهنمایان کوهستان رجوع کنند.

* علاقمندان می‌توانند به صورت تک درس در کارگاه‌های دوره دوچرخه سواری شرکت نمایند.

* فراگیران دوره‌ها در ارسباران از امکان پرداخت شهریه به صورت قسطی برخوردار هستند.

شرایط پرداخت اقساطی به صورت: پرداخت 40% از شهریه هنگام ثبت‌نام و پرداخت مابقی طی 1 فقره چک برای 3 ماه پس از ثبت نام و یا 2 فقره چک برای 1 و  2 ماه پس از ثبت‌نام می‌باشد.

*شهریه پرداخت شده در صورت انصراف فراگیر تا یک هفته قبل از شروع کلاس‌های دوره با کسر 10% و در هفته آخر با کسر 30% و در هفته اول برگزاری دوره با کسر 50% قابل استرداد خواهد بود.

*انصراف فراگیر پس از هفته اول برگزاری دوره، حتی در صورت شرکت نکردن در کلاس شامل عودت وجه نخواهد شد.

* فراگیران ملزم به رعایت قوانین شرکت در کلاس‌ها اعم از قانون غیبت کمتر از یک سوم زمان هر درس و جمعا کمتر از یک سوم زمان کل دوره خواهند بود، غیبت بیش از حد مجاز منجر به تجدید درس و در نهایت تجدید دوره خواهد شد.


سایر خدمات

 *فراگیران فارغ‌التحصیل دوره دوچرخه سواری ایرانگردی و جهانگردی پس از دریافت گواهینامه خود می‌توانند جهت فعالیت در زمینه راهنمای سفر و یا یافتن موقعیت‌های شغلی به سایت انجمن صنفی راهنمایان با آدرس www.ttga.ir  مراجعه، مراحل عضویت را طی کرده و از مزایای آن بهره‌مند گردند.

* ارسباران دوره ایرانگردی و جهانگردی و مدیریت فنی بند (ب) را به صورت مجازی نیز برگزار می‌نماید.

اطلاعات بیشتر در زمینه آموزش مجازی دوره‌ها را اینجا مطالعه کنید.

* ارسباران مجری دوره آموزش مدیر فنی بند ب، راهنمایان تورهای طبیعت‌گردی، راهنمایان کوهستان، راهنمای تور کودک ، راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی، راهنمایان تخصصی زمین گردشگری و همچنین راهنمایان تخصصی پرنده‌نگری است. لذا این امکان برای فراگیران ارسباران وجود دارد تا در طول دوره با فراگیران متعددی در زمینه‌ها و گرایش‌های مختلف آشنا شوند که قطعاً در آینده مزیت ویژه‌ای برای یک راهنمای تور محسوب خواهد شد.

 


توضیحات مهم

شما برای اینکه بتوانید گواهینامه این دوره را از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دریافت نمائید باید در آزمون‌‌های داخلی و سفرهای علمی دوره شرکت نموده و نمره قبولی را کسب نمایید.

 

آئین نامه انضباطی و تحصیلی فراگیران دوره های ارسباران

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام:

کپی شناسنامه، کپی کارت ملی، کپی آخرین مدرک تحصیلی (حداقل لیسانس) و 3 قطعه عکس 4*3


شرایط و مقررات مهم

*لازم به ذکر است دوره راهنمای دوچرخه سواری مختص آقایان بوده و شرط سنی لازم برای شرکت در دوره راهنمایان تورهای دوچرخه سواری 20 تا 40 سال می‌باشد. 

** پیش نیاز دوره راهنمایان تورهای دوچرخه سواری، گذراندن دوره راهنمای طبیعت گردی است.

 

اخبار مهم دوره آموزشی راهنمای تور ایرانگردی و جهانگردی:

با عنایت به برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی متعدد و با توجه به حضور فراگیران مختلف در موسسه آموزشی ارسباران، تمامی اخبار و اطلاعات مورد نیاز کارآموزان در زمینه دوره آموزشی راهنمایان تور دوچرخه سواری، به صورت آنلاین از طریق سایت موسسه در اختیار کارآموزان عزیز قرار می‌گیرد، لذا فراگیران موظف به بازدید از سایت قبل از کلاس‌ها می‌باشند.

 نکات مهم در هنگام ثبت نام

 

آسانترین، مدرن‌ترین و البته روش پیشنهادی ما به شما عزیزان برای ثبت‌نام در برنامه‌های ارسباران، ثبت‌نام یا همان خرید الکترونیکی است که با داشتن هر یک از کارت‌های عضو شتاب و البته داشتن رمز دوم، به سادگی امکان‌پذیر است. برای ثبت‌نام در برنامه‌های ارسباران، تنها کافیست برنامه مورد نظر خود را انتخاب و سپس کلمه خرید یا رزرو را انتخاب نمایید. پس از انجام مراحل رزرو شما وارد سیستم بانکی شده و با ارائه مشخصات کارت بانک خود و رمز دوم آن می‌توانید ثبت‌نام‌تان را کامل و شماره پیگیری دریافت نمایید. 

توجه داشته باشید که پیش از ثبت‌نام در یک تور یا برنامه آموزشی، قرارداد مربوط به شرکت در آن برنامه را بطور کامل مطالعه و در صورت تأیید اقدام به ثبت‌نام در آن برنامه نمایید.

روش دیگر برای ثبت‌نام در برنامه‌های ارسباران، مراجعه به باجه‌های خودپرداز (ATM) و واریز مبلغ ثبت‌نام به:

شماره کارت: 6219861031943151

شماره حساب: 1-2059729-40-809

در بانک سامان به نام مؤسسه آموزشی و گردشگری آوای ارسباران و اعلام شماره پیگیری به پرسنل واحد اداری از طریق شماره تماس 88800055 می‌باشد.

نکته:

روش دریافت قرارداد و تأییدیه:فرم ثبت نام یا رزرو سفر

قابل پرداخت توسط تمامی کارت‌های عضو شبکه شتاب
نوع ثبت نام تعداد نفرات نام و نام خانوادگی موبایل ایمیل
(بر اساس نوع ثبت نام) هر نفر: 700,000 تومانطراحی سایت گردشگری و CRM : همورا