021 88 80 00 55

برنامه کوهپیمایی کمپین " قلب من برای میراثمان می تپد" در کلک چال

برنامه کوهپیمایی کمپین " قلب من برای میراثمان می تپد" در کلک چال

 

کمپین «قلب من برای میراثمان می تپد» برای بازدید از نماد آموزش های ملی و اجتماعی به اردوگاه دانش آموزشی و برج کلک چال اقدام کرد.

چو پا بر فراز کلک چال کرد

ز چنگ تهمتن رها یال کرد

گریزان شده پور دیو سپید

تهمتن به رخش اندر آمد چو شید

جمعه مورخ 94/10/4 برنامه کوهپیمایی به کلک چال و بازدید از برج و دیگر تآسیسات از قبیل آمفی تئاتر آن که نمادی به جا مانده از نیاکان و پیشکسوتان است توسط 26 نفر از اعضای این کمپین انجام پذیرفت. صبح ساعت 7/50 از درب اصلی پارک جمشیدیه حرکت و در ابتدای مسیر معرفی کمپین و اهداف آن انجام شد و مسیر با توجه به تنوع مخاطبین و خصایص فیزیکی آن‌ها طی چهار ساعت تا اردوگاه کلک‌چال پیمایش شد.

پس از رسیدن به اردوگاه، ابتدا جناب آقای شادلو در رابطه با پیشینه گروه‌های پیشاهنگی، اهداف آن و ارزش آموزش‌های اجتماعی و ملی در گذشته صحبت کردند و در خصوص از سرگیری این آموزش‌ها در جامعه نیز اطلاعاتی را به همراهان کمپین ارائه نمودند.

از ویژگی‌های مهم این اردوگاه برج سفید رنگی است که روی سنگ‌های آن نام گروه‌های پیشاهنگی درج شده است، همچنین محلی که تشکل‌های گروهی برای ارائه آموزش‌های از پیش طراحی شده در قالب یک آمفی تئاتر دور هم جمع می‌شدند، به چشم می‌خورد.  کلک‌چال نام یکی از قلل رشته کوه البرز مرکزی، در شمال تهران با ارتفاع 3350 متر است. این برج در سال 1339 توسط سازمان پیشاهنگی در ارتفاع 2600 متری ساخته شده است. این اردوگاه در حال حاضر زیر نظر وزارت آموزش و پرورش اداره می‌شود.

در ادامه پس از صحبت‌های آقای شادلو، رونمایی از بنر کمپین و مستند سازی انجام شد و اعضا به استراحت و صرف نهار پرداختند و ساعت 13/30 آماده برگشت شدند. در نهایت ساعت 15/45 به انتهای مسیر یعنی پارک جمشیدیه رسیدند.

حضور در این برنامه برای شرکت کنندگان هزینه ایی در بر نداشت اما حتما حضور آنان برای پویش مردم نهاد قلب من برای میراثمان می‌تپد برکات معنوی زیادی را سبب شد. شایان ذکر است در طول اجرای برنامه ده نفر از هموطنان با موضوع و ماهیت کمپین آشنا و علاقمند شدند و با پیوستن به صفحات مجازی آمادگی خود را جهت ادامه حضور، همکاری و شرکت در برنامه‌ها اعلام کردند.

 *** برای مشاهده دیگر برنامه‌های کمپین قلب من به لینک زیر مراجعه نمایید.***

15:59 , 1394/10/13
15:59 , 2016/01/03     

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
تلاش می‌کنیم در جریان تحولات گردشگری و ارسباران قرارتان دهیم.
نمونه خبرنامه
از اینستاگرام ارسباران