021 88 80 00 55

ریحانه جمالی هنجنی

ریحانه جمالی هنجنی

ریحانه جمالی هنجنی. متولد 26 آذرماه 1362. کارشناس رشته جغرافیای طبیعی از دانشگاه شهید بهشتی تهران و کارشناس ارشد رشته جغرافیا و برنامه‌ریزی توریسم از دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات تهران. مدرس رشته گردشگری و هتلداری در دانشگاه سازمان فنی و حرفه‌ای و مؤسسه‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری. طراح دوره راهنمای تخصصی تور کودکان و همکاری در طرح ملی همیار گردشگری و مدرس اولین دوره مربی گردشگری کودکان در سازمان فنی و حرفه‌ای استان تهران.

همیشه به سفر و دیدن مکان‌ها و فضاهای جدید علاقه‌مند بود تا این که سال 1387 وارد دانشگاه شد و تحصیلات خود را در رشته گردشگری ادامه داد. از همان سال اول، این حوزه را به صورت تخصصی دنبال کرد و به دنبال ایده‌های جدید و کارهای خلاقانه رفت. با دوره‌های کوتاه مدت گردشگری شروع کرد و دوره راهنمای تور طبیعت گردی را گذراند سپس کار خود را به عنوان راهنما شروع کرد و بسیار سفر کرد. اعم از طبیعت گردی و شهرگردی.

ریحانه جمالی مدتی مدیر بخش گردشگری سازمان نظام دامپزشکی کل کشور بود و از تهران به سمت مشهد و به دنبال زندگی جدیدی رفت. یک سال در هتل پارس مشهد مشغول به فعالیت بود و هم زمان در دانشگاه، رشته گردشگری تدریس می‌کرد. دوباره به تهران آمد و در سازمان فنی و حرفه‌ای استاد رشته گردشگری و هتلداری شد و هم زمان با آن راهنمای تورهای طبیعت گردی نیز بود.

به دلیل علاقه زیادی که به میراث زمین شناختی داشت اولین دوره راهنمایان ژئوتوریسم را در دانشگاه علم و فرهنگ گذراند و پس از آن به دلیل علاقه شدید به میراث فرهنگی، دوره راهنمای تور ایرانگردی و جهانگردی را هم پشت‌سر گذاشت.

از اواخر سال 1394 شروع به تدوین دوره راهنمای تخصصی تور کودکان کرد که در بهار 1395 توانست این دوره را در دفتر مطالعات و آموزش سازمان میراث فرهنگی ثبت کند. در تابستان 1395 نیز در تدوین طرح ملی همیار گردشگری فعالیت کرد.

ریحانه جمالی چندین مقاله و مطلب در حوزه گردشگری در نشریات مختلف به چاپ رساند و کارگاه‌های آموزشی نیز در ارتباط با گردشگری کودکان و سخنرانی هم با این مضمون برگزار نمود. همچنین ایشان سابقه گذراندن نزدیک به 4000 ساعت دوره آموزشی تخصصی را نیز در کارنامه کاری خود دارد.

 

08:00 , 1395/09/13
08:00 , 2016/12/03
پایان پیام


     

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
تلاش می‌کنیم در جریان تحولات گردشگری و ارسباران قرارتان دهیم.
نمونه خبرنامه
از اینستاگرام ارسباران