021 88 80 00 55

تورها

تورها

در دنیای امروز افراد برای امنیت بیشتر در سفرهایشان ترجیح می‌دهند با گروهی که اطلاعات بیشتری درباره مقصد دارند، سفر کنند.

طبق تعریف سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO) تور به سفرهای از قبل برنامه‌ریزی شده توسط دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی فعال زیر نظر سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تحت اجرای راهنمایان آموزش‌دیده و کارت‌دار اطلاق می‌شود. سفرهایی که از محل کار و زندگی گردشگر (مبدأ) آغاز شده و به مقصدی مشخص برای گذراندن اوقات‌فراغت، بازدید جاذبه‌های گردشگری، تفریح، سیاحت، زیارت، آشنایی با زیبایی‌ها و تفاوت‌های فرهنگی و اجتماعی اقوام و ملل مختلف، تجارت و... صورت می‌پذیرد. 

در واقع گردشگری یک پدیده اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است که شامل جابجایی افراد برای اهداف شخصی، تجاری یا تخصصی به کشور یا مکانی خارج از محل زندگی معمول خود می‌شود. این افراد که «مسافر» نامیده می‌شوند ممکن است یک بازدیدکننده یا گردشگر در داخل یا خارج از کشور باشند. فعل فعالیت در گردشگری، معرف رفتارها و فعالیت‌های افراد به عنوان یک مشتری برای آمادگی قبل و در حین سفر است که تأمین کننده منابع مالی اقتصاد گردشگری است. انواع تورها در ارسباران به صورت زیر است.

تورهای داخلی

  • یک‌روزه

تورهای یک‌روزه فرصتی مناسب برای مدتی لذت بردن (هرچند کوتاه)، از طبیعت است که از آن انرژی بگیرید. ارسباران با اجرای تورهای یک‌روزه در شرایط و مناطق مختلف، سعی در ایجاد یک روز مفرح و به‌یادماندنی برای شما دارد. تورهای طبیعت‌گردی، روستا‌گردی، تفریحی، کویرگردی، پرنده‌نگری، جنگل‌نوردی و اسکی از جمله تورها و سفرهایی است که ارسباران در برنامه‌های داخلی یک‌روزه خود در نظر گرفته است. تورهای یک‌روزه با توجه به محدودیت گردشگران در زمان تور، طراحی شده‌اند و بیشتر به مقاصد کمتر از 5 ساعت فاصله از شهر مبداء، طراحی می‌‌شود.

  • چندروزه

در طول زندگی فرصت‌های کمی پیش می‌آید که بتوان برای چند روز به معنای واقعی از همه‌ی دغدغه‌های روزمره دور شد و از زندگی لذت برد. گاهی اوقات باید برای چندروزی به جریان همیشگی توقف داد و به دنبال تجربه‌هایی جدید و لذت‌بخش بود. باید چندروزی را به تجدید انرژی اختصاص داد و با فکری آزاد به جریان زندگی بازگشت.

ارسباران با اجرای تورهای چندروزه (بیش از یک‌روز)، در شرایط و مناطق مختلف سعی دارد سفری خاطره‌انگیز را برای شما رقم بزند. تورهای طبیعت‌گردی، بازدید از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی، روستا‌گردی، کویرگردی، پرنده‌نگری، جنگل‌نوردی از جمله تورها و سفرهایی است که ارسباران در تورهای داخلی چندروزه خود در نظر گرفته است.

  • ماجراجویانه

تورهای‌ماجراجویانه شامل تورهایی است که در جهت کسب تجربه‌های جدید با هدف خاص صورت می‌پذیرد. سفرهایی از جنس دره‌نوردی، قایقرانی در آبهای‌خروشان، سافاری، بانجی‌جامپینگ، ویافراتا، دوچرخه‌سواری در مسیرهای ناهموار جنگلی و کوهستانی، کوهنوردی در ارتفاعات هیمالیا، اسکی، پرواز با پاراگلایدر و... که همراه با ریسک‌کردن و تخلیه هیجانات برای تمامی سنین با رعایت اصول خاص و دانش به روز بر اساس استاندارد گردشگری ماجراجویانه برگزار می‌شود.

تورهای ماجراجویانه ارسباران

تورهای خارجی

به آن دسته از سفرهایی گفته می‌شود که گردشگران برای گذراندن اوقات‌فراغت خود به گردش و سفر در کشوری به غیر از کشور محل سکونت خود می‌پردازند. مدت زمان این سفرها متناسب با مقصد مورد بازدید اغلب بیش از 3 روز بوده و به صورت زمینی (مقاصد نزدیک نظیر ارمنستان، گرجستان، ترکیه، آذربایجان و...)، هوایی و ریلی برگزار می‌شود. تورهای طبیعت‌گردی، تاریخی و فرهنگی، سفرهای ترکیبی، تورهای کوهنوردی و صعودهای اکسپدیشن، تورهای غواصی و ماجراجویانه، سفرهایی است که در در غالب تورهای خارجی برگزار می‌شود.

تورهای خارجی ارسباران

تورهای همه روزه و اختصاصی

شرکت ارسباران این امکان را دارد تا تورهای خصوصی برای خانواده‌ها، گروه‌ها و همچنین سازمان‌ها برگزار کند. اصلی‌ترین ویژگی چنین تورهایی این است که این سفرها مطابق با زمان و نیازتان طراحی شده و شما می‌توانید به صورت گروهی با دوستان یا همکاران‌ در زمان مورد نظرتان از سفر لذت ببرید.

طبق تعریف سازمان جهانی بهداشت (WHO) شاخص رشد و توسعه یافتگی بشر، میزان انس او با طبیعت است. گروه‌ها و سازمان‌ها می‌توانند با بهره‌گیری از این فرصت، شرایطی را فراهم آورند تا افراد فارغ از دنیای صنعتی امروز، زمانی را به سفر و تجدید قوای روح و روان خود اختصاص دهند.

با رفتن به سفر همراه با یک گروه متخصص و دارای مجوز فعالیت رسمی از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

  1. امکان استفاده از خدمات بیمه حوادث (در صورت بروز حادثه، بیمه تنها پاسخگوی حوادثی است که در تورهای دارای مجوز رخ داده است. لذا در صورتیکه گروه یا فرد برگزارکننده سفر دارای مجوز رسمی از سازمان گردشگری نباشد، نه تنها بیمه پاسخگوی حوادث احتمالی نیست بلکه مسئولین برگزاری تور نیز در مراجع قضایی به دلیل برگزاری تور غیرقانونی، خاطی شناخته می شوند)
  2. بهره بردن از راهنمایان تور قانونی، آموزش دیده و کارآزموده که دارای مجوز فعالیت از سازمان گردشگری هستند.
  3. امکان بهره بردن از زمان به بهترین نحو ممکن و طبیعت‌گردی، سفر و ماجراجویی در مناطق بکر و ناشناخته.
  4. حضور در سفر همراه با آگاهی و افزایش دانش خویش در مورد منطقه مورد بازدید.

تور چابهار همه روزه ارسباران

09:38 , 1396/03/01
09:38 , 2017/05/22
نرگس کاظمی فرد
user اکرم صمدی
pen مدیر داخلی و تور شرکت ارسباران
انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت ارسباران مجاز است.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.
 
     

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
تلاش می‌کنیم در جریان تحولات گردشگری و ارسباران قرارتان دهیم.
نمونه خبرنامه
از اینستاگرام ارسباران