021 88 80 00 55

10 دلیل مهم برای پرنده نگری کردن

10 دلیل مهم برای پرنده نگری کردن

در دنیای امروز پرنده نگری طرفداران پر و پا قرصی دارد. این 10 دلیل مهم برای پرنده نگری کردن را از دست ندهید.

در شلوغی‌های دنیای امروز که انسان‌ها فاصله زیادی از طبیعت گرفته‌اند و با آن بیگانه هستند، پرنده نگری طبیعت را در قلب آدم‌ها زنده می‌کند و لذت وافر از نگاه کردن به پرنده‌ها، به زندگی آنها بوی تازگی طبیعت می‌دهد.

 روز به روز بر کسانی که به هیجان و لذت پرنده نگری پی برده‌اند، اضافه می‌شود و حداقل در اروپا طرفداران آن با طرفداران فوتبال برابری می‌کند و حدود 5 میلیون پرنده نگر تخصصی وجود دارد. در نتیجه، سالانه پرنده نگرها و راهنمایان تخصصی پرنده نگری، درآمد خوبی از این فعالیت دلنشین کسب می‌کنند. از درآمد که بگذریم، بین دلایل متعددی که باعث می‌شود عده‌ای عاشق پرنده نگری شوند، در اینجا 10 دلیل را مطرح کرده‌ایم:

  • دقیق و نافذ شدن نگاه

یک پرنده نگر، با توجه به اینکه باید دقت بالایی در تشخیص پرندگان مختلف از یکدیگر به خرج دهد، به مرور دقتش بالا می‌رود و به سادگی از اتفاق‌ها نمی‌گذرد.

پرنده نگری

  • هزینه کردن در اولویت‌های آخر

پرنده نگری از فعالیت‌های بسیار کم هزینه است که شما حتی بدون داشتن امکانات کامل هم می‌توانید آن را شروع کنید و کم کم با توجه به نیاز خود، وسایل لازمش را بخرید. اما در مرحله آغازین آن نیازی به هزینه‌های گزاف مانند دیگر مهارت‌ها، ندارد.

  • تا نچشی ندانی

این فعالیت از آن دسته کارهایی است که تا آن را تجربه نکنید، به ارزشش پی نمی‌برید. بنابراین برای اینکه بدانید به آن علاقه دارید یا نه، حتما تجربه‌اش کنید.

  • یک سرگرمی در دسترس

برای پرنده نگری، نیاز نیست که حتما به مسافت‌های طولانی بروید یا در شرایط خاصی قرار بگیرید، بلکه حتی می‌توانید در حیاط خانه یا پارکی نزدیک، خود را از لذت آن بهره‌مند کنید. گر چه با توجه به نوع مکان، پرندگان فرق می‌کند، اما در همان مکان در دسترستان هم می‌توانید به آن بپردازید.

  • بهانه بیرون رفتن

 پرنده‌ها و لذت دیدن آنها، شما را وادار می‌کند که از تنبلی دست بکشید و خودتان را در معرض هوای تازه و زیر سقف بی انتهای آسمان قرار دهید. این باعث می‌شود نشاط شما خواه ناخواه بیشتر شود.

  • یک جور سرگرمی

با وجود اینکه پرنده نگری یک حرفه و فعالیت تخصصی است، سرگرمی هم به حساب می‌آید و احساس نمی‌کنید که در حال انجام یک مهارت حرفه‌ای هستید.

  • قاتل استرس

در دنیای هیجان انگیز پرندگان که غرق می‌شوید، اصلا یادتان می‌رود که چه کسی هستید و چقدر در زندگی روزمره خود مشکلات دارید. در واقع با تمرکز بر روی زندگی جالب پرندگان، خودتان را فراموش می‌کنید.

  • کمی هم ورزش

اگر برای دیدن پرندگان، مقصدی را انتخاب کنید که برای رفتن به آن نیاز به کوهنوردی یا طبیعت‌گردی باشد، پرنده نگری شما با اندکی ورزش هم همراه می‌شود، چرا که گاهی با پیاده روی به سمت طبیعت‌های بکر، پرندگان جالب‌تری را خواهید دید.

  • گاهی تنها و گاهی با گروه

پرنده نگری از معدود فعالیت‌هایی است که آن را هم می‌توانید به تنهایی انجام دهید و هم با گروه. با عضویت در گروه‌هایی مثل باشگاه پرنده نگری ایرانیان، می‌توانید با دوستانی که مثل شما عاشق پرنده نگری هستند، به بازدید از پرنده‌ها بروید.

  •  درآمد صعودی

درست است در این حرفه، لذت حرف اول را می‌زند و بیشتر پرنده نگران حرفه‌ای در درجه اول، عاشقان طبیعت هستند اما با توجه به افزایش علاقمندان به این حوزه، متخصصان آن روز به روز درآمد بهتری کسب می‌کنند.

 پرنده نگری

با توجه به مطالبی که گفته شد، تنبلی را کنار بگذارید، در اولین فرصت در یک جای خوش آب و هوا، سرتان را به طرف آسمان بچرخانید و به حرکت‌های اعجاب انگیز پرندگان خیره شوید، بعد که عاشق آنها شدید، اطلاعات لازم در زمینه پرنده نگری را کسب کنید که بیشتر از این لذتش را درک کنید.

08:00 , 1396/12/02
08:00 , 2018/02/21
نرگس کاظمی فرد
user نرگس کاظمی فرد
pen کارشناس تولید محتوای ارسباران
انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت ارسباران مجاز است.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.     

بحث و تبادل نظر
کامبیز عمویی
1396/12/16 13:50
مطلب بسیار زیبا و قابل تاملی بود. امیدوارم هر سال تعداد بیشتری از مردم این فعالیت رو تجربه کنند و به اهمیت حفاظت از پرندگان پی ببرند.
پاسخ دهید...
کارشناس محتوا
1396/12/19 10:17
ممنون از توجهتون. ما هم امیدواریم
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
تلاش می‌کنیم در جریان تحولات گردشگری و ارسباران قرارتان دهیم.
نمونه خبرنامه
از اینستاگرام ارسباران