021 88 80 00 55

برگزاری کارگاه آموزشی فوریت‌های پزشکی پیشرفته در ارسباران
چرا آموختن فوریت‌های پزشکی برای راهنمایان واجب است؟

برگزاری کارگاه آموزشی فوریت‌های پزشکی پیشرفته در ارسباران

چرا آموختن فوریت‌های پزشکی برای راهنمایان واجب است؟

سفر و رویدادهای آن گاهی بسیار غیر قابل پیش‌بینی، ناگهانی و نیازمند به اقدامات سریع است. اتفاق‌هایی که ممکن است به قیمت از دست رفتن جان انسان‌ها تمام شود اما می‌توانستیم با آموزش و بالا بردن دانش از آنها دوری کنیم. در این مطلب از آنچه در دوره‌های پیشرفته فوریت‌های پزشکی می‌گذرد، گفته‌ایم.

تمام راهنمایان گردشگری در دروس خود محبث کمک‌های اولیه را دارند اما این آموزش‌ها برای موقعیت شغلی و شرایطی که در آینده در آن قرار خواهد گرفت هرگز کافی نیست. راهنما فردی است که باید در شرایط دشوار به خود کاملا مسلط باشد، تصمیم بگیرد و بر پایه‌ی آموزش‌هایی که دیده است عمل کند بنابراین آموختن فوریت‌های پیشرفته پزشکی نه تنها لازم، که بسیار ضروری است و نباید تنها به آموزش‌های مبتدی و عمومی اکتفا کرد. در این مطلب بیشتر از اهمیت این آموزش‌ها گفته‌ایم.

 

کجا به کارمان می‌آید؟ 

جواب این سوال این است، همه جا! حوادث ممکن است در هر جایی رخ دهند و منحصر به شرایط خاص نیستند. وقتی فوریت‌های پزشکی پیشرفته را می‌آموزیم اعتماد به نفسمان در موقعیت‌های دشوار بیشتر خواهد شد و علاوه بر اینکه دانش بالاتری برای نجات جان بیمار داریم می‌توانیم بهتر موقعیت و شرایط را کنترل کنیم. ضمنا آموختن این دانش کمک می‌کند وقتی که در سفر نیستیم نیز فردی مفیدتر برای خانواده، دوستان و جامعه خود باشیم.

 

جعبه کمک های اولیه

 

در دوره‌ی پیشرفته چه می‌آموزیم؟ 

اگر در دوره‌های مبتدی فوریت‌های پزشکی به شما اکیدا توصیه شده که به دلیل فقدان آموزش کافی از انجام برخی اقدامات پزشکی دوری کنید، در این دوره بسیاری از همان ممنوعه‌ها را به‌صورت عملی و کاربردی خواهید آموخت. در ادامه برخی از این آموزش‌ها را آورده‌ایم.

  • اختصارات دارویی و آشنایی با آنها 
  • سرم شناسی
  • دارو شناسی 
  • نصب سرم 
  • تزریق داروها 
  • موارد استفاده از هر تزریق و مشکلات شایع در تزریقات 
  • و...

تمام این موارد با توجه به سال‌ها تجربه و نیازسنجی از راهنمایان گردشگری کسب و در این دوره جای داده شده است. ذکر این نکته ضروری است که کارگاه‌های آموزشی فوریت‌های پزشکی پیشرفته برای بالا بردن کارایی و کسب بهترین نتیجه به‌صورت نیمه خصوصی تشکیل می‌شوند و تمام آموزش‌ها توسط فراگیران به شکل عملی انجام خواهند شد. 

 

آیا موقعیت شغلی‌مان بهبود می‌یابد؟

خودتان را جای مدیر یه آژانس گردشگری بگذارید و فکر کنید در شرایط یکسان ترجیح می‌دهید راهنمایی که کاملا به فوریت‌های پزشکی مسلط است را همراه مسافران‌تان به مقصد گردشگری بفرستید و یا راهنمایی که تنها چند ساعت به‌صورت عمومی اقدامات اولیه را آموخته است؟ طبیعتا بالا رفتن اعتماد به نفس شما باعث می‌شود مدیران آژانس‌ها نیز بیشتر به شما اعتماد کنند و برای پایین آوردن ضریب خطر از شما برای راهنمایی سفرهایشان کمک بگیرند. 
جالب است بدانید که در برخی کشورها حتی در مشاغل اداری نیز تسلط به فوریت‌های پزشکی امتیاز بالایی دارد و معمولا کارفرمایان دوست دارند با این افراد همکاری کنند. 

 

آموزش فوریت پزشکی

 

چه زمانی شروع کنیم؟ 

ممکن است همین لحظه در موقعیتی قرار بگیرید که تسلط به فوریت‌های پزشکی مرز بین مرگ و زندگی را تعیین کند. پس همین حالا برای آموختن بیشتر اقدام کنید و دانش‌های کاربردی‌تان را افزایش دهید. دوره‌ی آموزشی که ارسباران در حال اجرای آن است از 27 خرداد 1397  آغاز می‌شود و در سه جلسه‌ی سه ساعته برای فراگیران برگزار خواهد شد. اگر دوست دارید در این دوره همراه ما باشید به دلیل ظرفیت بسیار محدود کلاس‌ها همین حالا اقدام کنید.

 

در صورتی که مایل به ثبت‌نام در این دوره و یا کسب اطلاعات بیشتر هستید، از شما دعوت می‌کنیم مطلب مربوط به «کارگاه مهارت‌های پیشرفته فوریت‌های پزشکی برای راهنمایان (تزریقات)» را مطالعه بفرمایید و یا برای مشاوره و راهنمایی با ما با شماره 02188800055 تماس بگیرید.

14:24 , 1397/03/23
14:24 , 2018/06/13     

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
تلاش می‌کنیم در جریان تحولات گردشگری و ارسباران قرارتان دهیم.
نمونه خبرنامه
از اینستاگرام ارسباران