021 88 80 00 55

امضای تفاهم‌نامه برگزاری دوره‌های آموزش گردشگری در دماوند
برگزاری اولین دوره راهنمایان طبیعت‌گردی در دماوند

امضای تفاهم‌نامه برگزاری دوره‌های آموزش گردشگری در دماوند

برگزاری اولین دوره راهنمایان طبیعت‌گردی در دماوند

به موجب امضای تفاهم‌نامه‌ای مابین اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دماوند و موسسه ارسباران مقرر گردید تا دوره‌های گردشگری گوناگونی توسط موسسه ارسباران در شهرستان دماوند برگزار شود. در این مطلب درباره این تفاهم‌نامه و دوره‌هایی که ارائه خواهند شد بخوانید. برای اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در یکی از این دوره‌ها، لطفا مطلب «دوره راهنمای طبیعت‌گردی» را مطالعه بفرمایید.

از ارسباران تا دماوند

دماوند یکی از شهرستان‌های استان تهران است. این منطقه از کهن‌ترین مناطق مسکونی سرزمین‌مان است و به دلیل بهره‌مندی از مواهب گوناگون از گذشته‌ها، یکی از مراکز مهم کشاورزی و دامپروری بوده است؛ و برخی از محصولات آن شهرت جهانی دارد. از سوی دیگر، وجود گونه‌های مختلف جانوری و گیاهی باعث شده است تا دشت‌ها و کوه‌پایه‌های دماوند محلی مورد توجه برای اهالی سفر و گردشگری باشد.

به جز این موارد، چشمه اعلا، برج شبلی، مسجد جامع، غار رودافشان، آبشار تیزآب و بسیاری از مناطق توریستی مشهور دیگر در دماوند سالانه میزبان گردشگران بسیاری است.

 

برج شبلی

برج شبلی یکی از آثار فرهنگی شهرستان دماوند است

 

آنچه که می‌تواند به هدایت درست منابع انسانی، ظرفیت‌های میراثی و حفاظت از جاذبه‌های دماوند کمک کند، ایجاد خدمات آموزشی معتبر و بهره بردن از دانش اساتیدی است که سال‌ها است در صنعت گردشگری فعالیت دارند.

در این راستا مقرر گردید، تا بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که در ادامه تصاویر آن آورده شده است، موسسه آموزشی ارسباران به‌عنوان برگزارکننده و مجری دوره‌های آموزش گردشگری، فعالیت‌های خود را برای آموزش علاقه‌مندان به صنعت گردشگری در دماوند آغاز کند. 

 

تفاهم نامه ارسباران و ادامه میراث فرهنگی دماوند

تفاهم‌نامه مابین موسسه آموزشی گردشگری ارسباران و اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دماوند

 

چه دوره‌هایی مشمول این تفاهم‌نامه است؟

به موجب این تفاهم‌نامه، ارسباران دوره‌های گوناگونی را در دماوند برگزار خواهد کرد، این دوره‎ها به شرح زیر است:

 

تلاش برای روزهای خوب دماوند 

گردشگری بیشتر متاثر از مغزافزار تا سخت‌افزار، و زیر ساخت مهندسی است. حفاظت واقعی از میراث طبیعی و فرهنگی سرزمین‌ها با کمک آموزش‌های اصولی و بهره‌بردن از دانش روز میسر می‌شود. ارسباران امیدوار است این تفاهم‌نامه بسیار با ارزش، منجر به اتفاق‌هایی نیک در حفاظت از منابع و دارایی‌های سرزمین‌مان باشد و روزبه‌روز مردم بیشتری از امکانات آموختن دانش‌های کاربردی و عملی، در صنعت گردشگری بهره‌مند شوند.

ابن دوره‌ها در روزهای پنجشنبه و در محل فرهنگسرای قلم برگزار می‌گردند؛ و با حمایت آژانس رویای پرواز طلایی دماوند، تخفیف و فرصت ویژه‌ای برای علاقمندان در نظر گرفته شده است.

 

اداره میراث فرهنگی دماوند

اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دماوند

09:49 , 1397/12/05
09:49 , 2019/02/24     

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
تلاش می‌کنیم در جریان تحولات گردشگری و ارسباران قرارتان دهیم.
نمونه خبرنامه
از اینستاگرام ارسباران