021 88 80 00 55

تورلیدری، پرطرفدارترین شغل دنیا

تورلیدری، پرطرفدارترین شغل دنیا

تورلیدری یکی از شغل‌های پرطرفدار دنیا است و آدم‌های زیادی با ویژگی‌ها و قابلیت‌های متفاوت را به خود جذب می‌کند، فکرش را بکنید کارتان به‌گونه‌ای باشد که بتوانید هم سفر کنید و هم پول در بیاورید. چه چیزی بهتر از این؟
میز کار یک تور لیدر، همه ‌جای زمین است؛ در واقع هرجایی که طبیعت چیزی برای عرضه‌کردن داشته باشد و یا انسان شاهکار خودش را روی زمین به نمایش گذاشته باشد، محل کار یک تور لیدر است.

چگونه یک تورلیدر شویم؟

تور لیدر شدن به آن آسانی هم که فکر می‌کنید نیست، برای آن‌که میان هم‌سفران خود چهره محبوبی داشته باشید و دوست‌تان داشته باشند باید خیلی تلاش کنید. اما مهم‌تر از همه، این است که عاشق کارتان باشید. برای تورلیدر شدن لازم است آموزش تور لیدری ببینید و دوره‌های راهنمای تور را بگذرانید. در دوره‌های تورلیدری با مباحث عمومی و تخصصی تور لیدری آشنا می‌شوید و دانش زیادی از جهان پیرامون خود به دست می‌آورید و چیزهایی یاد می‌گیرید، که دانستن آن‌ها شوق زیادی به همراه می‌آورد. تورلیدرها باید اطلاعات عمومی زیادی داشته باشند و به اتفاقات محیط اطرفشان کاملا واقف باشند.

دوره تور لیدری

اگر عاشق سفر کردن هستید تور لیدر شوید

تورلیدری، همیشه و همه جا

تورلیدرها علاقه زیادی به سفر کردن دارند و از یک ‌جا ماندن بیزارند، به مقاصد مختلفی می‌روند و جاهای زیادی را از نزدیک می‌بینند. مکان‌های زیبا و بی‌نظیری که در عکس‌ها می‌بینیم و نمی‌دانیم کجای جهان هستند، محل کار تورلیدرها است، از نقاط بکر طبیعی گرفته تا جاذبه‌های تاریخی و دست‌ساز بشر. توانایی زندگی در سفر، شاخصه اصلی یک تورلیدر است. هرجا که گردشگری در آن‌جا قدم بگذارد، پای یک تورلیدر در میان است. یکی دیگر از مزیت‌های تورلیدری این است که همه مقاصد گردشگری را می‌شناسند و در طول عمرشان به شهرها و کشورهای متنوعی سفر می‌کنند.

 دوره تور لیدری

 تور لیدرها می‌توانند شهرها و کشورهای زیادی را نسبت به افراد دیگر ببینند

کجا دوره تورلیدری بگذرانیم؟

برای گذراندن دوره تورلیدری باید به یکی از موسسه‌های آموزشی معتبری مراجعه کنید که زیر نظر سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری فعالیت می‌کنند. در حال حاضر دو دوره تورلیدری عمومی در سطح بین المللی وجود دارد که یکی از آن‌ها دوره اکوتورلیدری (راهنمای طبیعت‌گردی) و دیگری دوره تورلیدری فرهنگی است. اگر به طبیعت‌گردی و گشت و گذار در نقاط بکر طبیعی علاقه دارید دوره طبیعت را بگذرانید، اما اگر سرتان درد می‌کند برای تاریخ و هنر و معماری، دوره فرهنگی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. موسسه ارسباران با مهیا کردن فضای آموزشی پویا و بانشاط و بهره‌مندی از حضور اساتید بزرگ گردشگری دوره‌های آموزش تورلیدری را به دو روش حضوری و مجازی برگزار می‌کند.

 دوره تور لیدری

شرکت در کلاس‌های تورلیدری انگیزه و شوق فراوانی به شما می‌بخشد

از شروع دوره تورلیدری تا گرفتن مدرک معتبر

تورلیدر معتبر باید حتما کارت تورلیدری داشته باشد. گذراندن دوره‌های تورلیدری برای گرفتن مدرک تورلیدری الزامی است. این دوره‌ها از سرفصل‌های مختلفی تشکیل شده اند. در کنار درس‌های تئوری، برای کسب تجربه و مهارت‌های لازم، فراگیران چندین سفر آموزشی تخصصی را هم تجربه می‌کنند. بسیاری از این سفرها فرصت مغتنمی برای سنجش مهارت‌ها و دانش فردی فراگیران است. در طول سفر فرصتی ایجاد می‌شود که می‌توانید با همکاران آینده خود بحث و تبادل نظر داشته باشید و ایده‌های خود را به اشتراک بگذارید.

دوره تور لیدری

پس‌ازگذراندن دوره تورلیدری و قبولی در آزمون جامع گردشگری می‌توانید برای دریافت کارت تورلیدری خود به سازمان میراث گردشگری مراجعه کنید

فوت و فن تورلیدری

روزی که کارت تورلیدری خود را می‌گیرید یکی از بهترین روزهای عمرتان خواهد بود و دریچه جدیدی از تجارب و اندوخته‌ها رو به زندگی‌تان گشوده خواهد شد. حالا وارد حرفه جدیدی شده‌اید و برای موفقیت در این راه لازم است فوت و فن آن را هم یاد بگیرید. تورلیدری دنیای گسترده‌ای از اتفاقات جدید است که ممکن است هر لحظه غافل‌گیرتان کند و درسی به شما بیاموزد. برای این‌که در این راه موفق شوید باید همواره مهارت‌های خود را افزایش دهید و به سطح دانش‌تان بیفزایید.

دوره تور لیدری

برای یک تور لیدر هیچ‌گاه فرایند یادگیری متوقف نمی‌شود

تورلیدرها انسان‌های مهربان و خون‌گرمی هستند و در عین حال مدیریت و اقتدار بالایی هم دارند. هرگز متوقف نشوید، همیشه چیزی برای یاد گرفتن وجود دارد. سفر انسان را پخته‌تر کرده و مسیر دانایی را کوتاه می‌کند.  

 دوره تور لیدری

 برای تورلیدر شدن هیچ‌وقت دیر نیست و مهم نیست چند سال‌تان است، اگر عاشق سفر و انسان‌ها هستید همین الان در دوره‌های تور لیدری ثبت نام کنید

11:30 , 1397/12/13
11:30 , 2019/03/04
زهرا بهبودی
user زهرا بهبودی
pen کارشناس تولید محتوای موسسه آموزشی و گردشگری ارسباران
انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت ارسباران مجاز است.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.     

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
تلاش می‌کنیم در جریان تحولات گردشگری و ارسباران قرارتان دهیم.
نمونه خبرنامه