021 88 80 00 55

مدیران موسسات آموزش گردشگری در انجمن صنفی موسسات، هم‌صدا شدند
یکی برای همه، همه برای یکی

مدیران موسسات آموزش گردشگری در انجمن صنفی موسسات، هم‌صدا شدند

یکی برای همه، همه برای یکی

موسسه‌های آموزشی گردشگری، هسته‌های مهم و بنیادی حوزه گردشگری هستند که نقش حساس و خطیر تربیت راهنمایان گردشگری را به عهده دارند. تورلیدرها، سفیران گردشگری ایران اند و در معرفی و شناساندن میراث ملموس و ناملموس کشورمان به جهانیان نقش به‌سزایی دارند.

آموزش گردشگری سال‌ها است با مسائل و مشکلات گوناگونی از قبیل عدم وجود بازار کار کافی و شفاف، اهمیت ندادن به ارزش آموزش گردشگری، کیفیت نه‌چندان مناسب دوره‌های آموزش تورلیدری، و از همه مهم‌تر نبودن یک صنف حقوقی متحد میان موسسات آموزش گردشگری دست‌و‌پنجه نرم می‌کند.

مدیران آموزش گردشگری کشور در تکاپوی حل مشکلات اخیر، طی یک نشست سراسری و به دنبال چاره‌اندیشی برای رفع چالش‌ها و مسائلی که همه‌روزه در دنیای گردشگری پیش می‌آید، در جلسه‌ای به هم‌اندیشی پرداختند.

مدیرات موسسات آموزشی برای حل مشکلات آموزشی گردشگری متحد شدند

در این نشست تخصصی که روز شنبه دهم آذرماه، در موزه ملک تهران برگزار شد، جمعی از مسئولین موسسات بخش خصوصی به دعوت مسئولین دفتر مطالعات آموزش معاونت گردشگری گردهم آمدند و در مورد مسائل مختلف آموزشی از جمله مسائل صنفی، مشکلات و چالش‌های پیش‌ روی گردشگری، و ارتقابخشی به آموزش گردشگری کشور به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

پس از آن، تریبون آزاد و پرسش‌وپاسخ با مدیران بخش آموزش گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز برگزار شد. در پایان همگی متفق‌القول به این نتیجه رسیدند که بررسی مشکلات بخش آموزش، تلاشی بی‌وقفه برای بهبود زیرساخت‌های گردشگری کشور است و نیاز به بررسی‌های بنیادی و رسیدگی بی‌اندازه دارد.

هم‌اندیشی مسئولین دغدغه‌مند گردشگری در موزه ملک تهران

هم‌اندیشی مدیران موسسات آموزش گردشگری، با افکار و سلایق مختلف، نشان از اهمیت وجود یک صنف واحد می‌دهد و مشارکت مدیران مراکز مختلف که هر کدام رویکردهای اجرایی مختص خود را دارند، موجب هم‌افزایی میان آموزشگاه‌های گردشگری شده و مسیر رو به رشدی در پیش‌روی همگان قرار داده است.

خبر خوب این است که پس از سال‌ها خانه‌به‌دوشی و آوارگی موسسات گردشگری، مسئولین آموزش گردشگری کشور در راستای کیفیت‌بخشی به آموزش گردشگری دست‌دردست هم صنف آموزش گردشگری را راه‌اندازی کردند و در روز یکشنبه 5 اسفند 97 پس از بالا و پایین شدن‌های فراوان طی دو سال گذشته، انتخابات هیات مدیره جدید انجمن صنفی موسسات آموزشی برگزار شد. طی این انتخابات اعضای اصلی هیات مدیره و بازرس انجمن مشخص شدند.

‌برگزاری انتخابات هیئت مدیره انجمن موسسات گردشگری

‌نتایج نهایی انتخابات هیات مدیره انجمن موسسات آموزش گردشگری ایران:

جلال نصیریان - موسسه آوای جلب سیاحان ‌‌
نیما آذری - موسسه آوای طبیعت پایدار 
علی شادلو - موسسه آوای ارسباران ‌
مسعود جامسون - موسسه طبیعت ‌
امیر عباس نجفی پور - موسسه سپهر هفتواد کویر کرمان ‌ ‌

بازرس انجمن:‌
وحید نصرت آقایی - موسسه میزبان قزوین

‌امید است تلاش‌های بی‌وقفه افراد دغدغه‌مند و دلسوزی که از جان و مال خود در این راه مایه می‌گذراند، ثمربخش باشد و فرآیند آگاهی‌بخشی در حوزه گردشگری روزبه‌روز ارتقای بیشتری پیدا کند. هم‌چنین «آموزش» جایگاه حقیقی خود را پیدا کند و همگان به مسئولیت‌های اجتماعی و محیط‌زیستی خویش واقف شوند، تا گردشگری بتواند به ابزاری قدرتمند برای حفاظت از میراث طبیعی و فرهنگی این مرز و بوم تبدیل شود. 

09:50 , 1397/12/21
09:50 , 2019/03/12
زهرا بهبودی
user زهرا بهبودی
pen کارشناس تولید محتوای ارسباران
انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت ارسباران مجاز است.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.     

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
تلاش می‌کنیم در جریان تحولات گردشگری و ارسباران قرارتان دهیم.
نمونه خبرنامه
از اینستاگرام ارسباران