021 88 80 00 55

مدیریت فنی
بهترین بیمه سفر

مدیریت فنی

بهترین بیمه سفر

از قدیم‌العیام گفته‌اند که بیمه خوبه، آن هم درموضوعی. اما چرا؟ در این جا به اهمیت بیمه‌های سفر و بهترین آن‌ها می‌پردازیم... 

 

بیمه برای چه استفاده می‌شود و چرا اهمیت دارد؟

 می‌توان در دو کلمه بیمه را تعریف کرد، «جبران خسارت». 

شاید در نگاه اول زیاد این کلمه به چشم نیاید ولی در زمان حادثه، بیمه خسارت را جبران یا حداقل بخشی از آن را جبران می‌کند.

اهمیت بیمه در سفر چقدر است و چه خدماتی را به مسافران ارائه می‌دهد؟

فرض را بر این بگیریم در شرایطی کاملا عادی هستیم و می‌خواهیم یک روز عالی را شروع می‌کنیم، صبحانه مفصلی می‌خوریم و برای رفتن به سر کار آماده می‌شویم. سوار ماشین می‌شویم و حرکت می‌کنیم.

 

در مسیرمان ناگهان با خودرویی برخورد می‌کنیم، از خیابان منحرف شده و  چپ می‌کنیم. اینجاست که اهمیت بیمه مشخص می‌شود. این سناریو از خانه به محل کار بود. بیایم مسافتمان را کمی بیشتر کنیم؛ از شهری به شهر دیگر یا حتی از کشوری به کشوری دیگر با وجود مسافت زیاد احتمال خطر و خسارت چندین برابر می‌شود. این دیدگاه به این معنی نیست که نسبت به سفرمان بدبین باشیم و از سفرمان لذت نبریم یا در هر لحظه سفر منتظر خطر باشیم.   

 این نوع نگرش به معنی آن است که تمام جوانب و احتمالات مختلف چه خوب چه بد را در نظر بگیریم و آماده باشیم، مانند آن که این احتمال را در نظر می‌گیریم که در مسیر ممکن است گرسنه بشویم و برای همین با خود خوراکی به همراه داریم.

بیمه مسافرتی چه ویژگی‌هایی دارد؟

 1. بیمه‌های انفرادی(برای شخصی حقیقی) که می‌توان آن را هم به صورت آنلاین و هم حضوری دریافت کرد.
 2. بیمه های گروهی که هم شخصی حقیقی هم حقوقی می‌تواند آن را دریافت کند و با توجه به مدت زمان سفر و سرمایه مورد نظر خود، نسبت به خرید بیمه مسافرتی اقدام کند. 

که این بیمه‌ها هم برای سفرهای داخلی و هم خارجی قابل استفاده‌اند.

 • قبل از خرید بیمه‎‌های سفر چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

 1. باید دقت داشت در بیمه نامه مسافرتی، از تاریخ خروج بیمه گزار از مرزهای کشور ایران و تنها برای مسافرت‌های کمتر از ۹۲ روز (سه ماه متوالی) معتبر است. لازم به ذکر است شخص بیمه شده می‌تواند در طول مدت اعتبار بیمه نامه، به دفعات به خارج از کشور سفر نماید.
 2. برای بیمه‌های خارجی باید در نظر داشت تاریخ شروع بیمه از زمان خروج از کشور آغاز می‌شود.
 3. اگر تاریخ بیمه در طول سفر پایان یابد نمی‌توان آن را تمدید کرد.
 4. اگر تا شش ماه از بیمه مسافرتی استفاده نشود، درصورت داشتن اصل بیمه نامه و گذرنامه در صورت نیاز  می‌توان به واحد صادر کننده مراجعه و نسبت به فسخ بیمه  اقدام شود.
 5. از لحاظ مالی شرکت‌های بیمه با توجه به سن بیمه گذار نرخ قیمتی تایین کرده‌اند. رده‌های سنی تا ۱۲ سال، ۱۳ تا ۶۵ سال، ۶۶ تا ۷۰ سال، ۷۱ تا ۷۵ سال، ۷۶ تا ۸۰ سال و ۸۰ سال به بالا برای بیمه گذار تعریف شده اند.
 • مدت زمان سفر

برای اینکه بتوانیم بیمه خوبی در سفرمان داشته باشیم باید شرایط سفرمان را بسنجیم. از کجا خواهیم رفت، سفرمان چقدر طول می‌کشد و... به خصوص مدت زمانی که در سفر هستیم،

بیایم یک فرض دیگر را درنظر بگیریم 

ما می‌خواهیم یک سفر 15 روزه تا 18 روزه را داشته باشیم، در این صورت باید برای بیمه ای که از آژانس‌های مسافرتی دریافت می‌کنیم که مدت زمان آن 18 تا 20 روز باشد. به دلیل آن که ممکن است سفرمان طولانی تر از 18 روز شود. اگر اینطور باشد و ما بیمه‌ای با بازه زمانی کمتر از 18 روز داشته باشیم بیمه به تاریخ پایان خود می‌رسد و دیگر قابل استفاده نمی‌باشد.(البته این نکته راجع به تمامی بیمه‌ها صادق است) 

  

 • بهترین شرکت‌های بیمه سفر 

انتخاب بهترین بیمه با توجه به شرایط و نیازهای هر فرد است و مفهوم بهترین بیمه مسافرتی برای افراد مختلف ممکن است متفاوت باشد. به طور مثال بعضی از افراد ارزان سفر کردن را مناسب و ارزان‌ترین بیمه را بهترین بیمه‌ می‌دانند و برای بعضی دیگر، کیفیت ارائه خدمات اهمیت دارد. شاید سوال پیش بیاید چه نوع ارائه خدماتی؟

کیفیت خدمات

 1. یکی از ویژگی‌های بیمه خوب نحوه پرداخت شرکت بیمه‌ها و میزان پوشش دهی مالی این شرکت‌ها می‌باشد
 2. پرداخت مستقیم به شخص حقیقی در هنگام وقوع خسارت 
 3. پرداخت به شخص حقیقی یا حقوقی بعد از وقوع حادثه و بعد از پایان سفر

هزینه بیمه‌ها

 1. دارای شرایط زمای مناسب پرداخت به صورت روزانه، ماهانه، یا سالانه برای افراد متقاضی
 2. دارای نرخ پرداختی مناسب و معقول برای متقاضیان
 3. دارای قیمتی مناسب نسبت به ارائه  خدمات

 

08:00 , 1398/10/07
08:00 , 2019/12/28
user  ایلیا مرادی زاده
pen  کارشناس تولید محتوای موسسه آموزشی و گردشگری ارسباران
انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت ارسباران مجاز است.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.     

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
تلاش می‌کنیم در جریان تحولات گردشگری و ارسباران قرارتان دهیم.
نمونه خبرنامه