021 88 80 00 55

علی شادلو (عضو هیئت مدیره - مدیرعامل)

علی شادلو (عضو هیئت مدیره - مدیرعامل)

علی شادلو، مدرس، راهنما و ایده‌پردازی با دغدغه‌های همیشگی درباره سرزمین‌ها، حفاظت و توسعه گردشگری پایدار است که از سال‌های آغازین فعالیت ارسباران با سمت مدیر عامل در امر آموزش، ایجاد تعهد و بهبود صنعت گردشگری در تلاش می‌باشد.

علی شادلو متولد سال 1361، فارغ‌التحصیل کارشناسی مدیریت بحران و کارشناسی ارشد اکوتوریسم می‌باشد. ایشان در مقطع کارشناسی به عنوان دانشجوی برتر کارآفرین با طرح افزایش ضریب امنیت صنعت اکوتوریسم انتخاب شدند. علی شادلو در پیشینه خود سابقه فعالیت و هدایت تیم‌های امداد کوهستان، تحصیل و اشتغال در سیستم‌های فوریت‌های پزشکی را داراست و مدت‌ها به تدریس فنون و علم امداد و نجات خصوصا در دوره‌های راهنمایان سفر پرداخته است. در خلال ده سال فعالیت در اورژانس شهری، ایشان بیش از دوازده هزار عملیات امداد شهری را انجام دادند و انجام بیش از سه هزار عملیات در امداد کوهستان (در خلال پنج سال فعالیت در واحد امداد کوهستان دماوند و شمیرانات) را در رزومه خود دارند. انجام بیش از هزار عملیات تصادفات جاده‌ای در خلال بیش از پنج سال فعالیت در امداد جاده‌ای هلال احمر و اورژانس نیز بخشی دیگر از فعالیت‌های آقای شادلو را به خود اختصاص داده است. همچنین ایشان جزء فعالین کمیته ملی طبیعت‌گردی در امر مدیریت حوادث صنعت گردشگری بوده‌اند که از نتایج آن، تدوین استاندارد ملی گردشگری ماجراجویانه می‌باشد.

علی شادلو به رشته‌های مختلف ورزشی چون کوهنوردی، شنا، اسکی، غواصی، سنگ‌نوردی، اسکی روی آب و... پرداخته است. یکی از سوابق ورزشی ایشان شنا کردن عرض 616 کیلومتری دریای خزر و ثبت رکورد طولانی‌ترین شنای استقامت در آب‌های آزاد جهان در سال 1385 و نیز سبک ماراتون 20 کیلومتر شنا در روز می‌باشد.

شادلو عضو تیم طراحی و ایده‌پردازی دوره‌های گردشگری تخصصی است که همگی آنها برای اولین بار در ایران تدوین و اجرایی شده‌‍‌اند. از جمله‌ راهنمای تخصصی کودک، راهنمای تخصصی دوچرخه و راهنمای تخصصی سافاری (وحش‎گشت) در این دسته جای می‌گیرند.

آقای شادلو عضو اتاق فکر دفتر محیط‌زیست و توسعه پایدار در وزارت ورزش هستند، به عنوان عضو کمیته فنی آموزش سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران منصوب شده‌اند و در عضویت کمیته آموزش گردشگری کل کشور نیز می‌باشند. همچنین ایشان مشاوره و طراحی «طرح جامع گردشگری» روستای رودافشان را بر عهده داشتند و به عنوان مشاوره و پیشنهاد دهنده‌ی طرح تبدیل شبه جزیره میانکاله به اکوپارک میانکاله فعالیت‌هایشان را دنبال می‌کنند.

آقای شادلو مدیریت آموزش جوامع محلی (در اطراف جنگل‌های حرا قشم) که در قالب پروژه‌ی تبدیل قشم به آکوآیلند بود و با همکاری آژانس بین‌المللی جایکا (سازمان مستقل بین‌المللی در ژاپن) انجام شد را بر عهده داشتند. همچنین ایشان دارای مدارک آموزشی در زمینه دوره‌های تخصصی اکوتوریسم و توسعه پایدار و دوره تخصصی توسعه اکوتوریسم مناطق حفاظت شده از دانشگاه «گریفیت» استرالیا می‌باشند. این دو مدرک ذکر شده طی گذراندن دوره‌ای مشترک که توسط دانشگاه علامه طباطبایی تهران و دانشگاه گریفیت برگزار شد، دریافت گردیده است.

آقای شادلو طراح و ایده‌پرداز دفترچه ثبت سوابق راهنمایان سفر (لاگ‌بوک) هستند و در مسیر توسعه و آموزش گردشگری به تلاش‌هایشان ادامه می‌دهند.

ایشان در خاطراتشان اینچنین اظهار می دارند که: «در بیش از پانزده هزار عملیاتی که در آن شرکت داشتم شاهد مرگ بیش از هزار نفر در جلوی چشمانم بوده‌ام، بیش از پنجاه درصد این افراد حتی تا پنج ثانیه قبل، تصور پایان زندگی‌شان را نداشتند، پس بیایید ارزشمند زندگی کنیم.»

 

16:39 , 1393/09/25
16:39 , 2014/12/16
     

بحث و تبادل نظر
مهرنوش حامد
1394/04/13 10:59
با سلام و احترام
مدیر عامل محترم اینجانب طرحی را برای جناب آقای صمدی ایمیل کردم و ایشان شماره تماس شما را دادند موفق به تماس نشدم ایا امکان دارد وقتی حضوری جهت بحث و شرح تنظیم فرمایید
موفق و کامروا باشید
پاسخ دهید...
شادلو
1394/04/18 16:46
با سلام
بنده هم پیگیر ارتباط با شما هستم که همچنان حادث نشده، راهنمایی بفرمایید.
مالکی
1394/02/30 14:40
سلام.
روزتون بخیر.
از برنامه شما که در مرکز ستاره شناسی برگزار کردین خیلی استفاده بردم.

یک اشتباه توی متن معرفی هست. به جای خلیج فارس .. دریای خزر قید شده .. که به نظرم اشتباه فاجعه باریه با توجه به نیت شما برای ثبت این رکورد !!

شاد باشید.

پاسخ دهید...
شادلو
1394/03/26 14:08
با سلام و احترام
سپاس از تذکر شما اما تلاش بنده حقیر در خزر بوده و به همین علت خزر عنوان شد.
شادلو
1394/03/26 14:08
با سلام و احترام
سپاس از تذکر شما اما تلاش بنده حقیر در خزر بوده و به همین علت خزر عنوان شد.
ناشناس
1394/02/22 09:54
به امید موفقیت های بیشتر
پاسخ دهید...
شادلو
1394/03/26 14:24
سپاس، همینطور.
زهرا محسنی
1393/12/07 16:59
سلام، بسیار عالی
موفق و سرشار از سلامت و شادکامی باشید
پاسخ دهید...
علی شادلو
1394/02/13 16:57
سپاس از محبت شما
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
تلاش می‌کنیم در جریان تحولات گردشگری و ارسباران قرارتان دهیم.
نمونه خبرنامه
از اینستاگرام ارسباران