021 88 80 00 55

گزارش سفر استقرار در طبیعت -کلاردشت (اردیبهشت 95)

گزارش سفر استقرار در طبیعت -کلاردشت (اردیبهشت 95)

ساعت 5:35 دقیقه صبح روز پنجشنبه 30 اردیبهشت سفر استقرار در طبیعت فراگیران راهنمای طبیعت گردی از جلوی درب موسسه آغاز گردید. پس از معارفه‌ای کوتاه در راه برای صرف صبحانه در جاده چالوس توقف کرده و سپس در میان ترافیک نیمه سنگین جاده به راه خود ادامه داده و ساعت 9:15 دقیقه صبح فراگیران به همراه استاد اسدی مدرس دوره استقرار در طبیعت وارد اردوگاه کلاه سبزهای ارتش برای گذراندن شبی در طبیعت به قصد یادگیری عملی فنون بقاء در طبیعت شدند.

پس از توضیحات قوانین و موارد ضروری که در این سفر فراگیران باید رعایت کنند، بچه‌ها گروه گروه شده و چادرهایشان را مستقر کردند. پس از استقرار و کمی استراحت، آموزش آغاز گردید.

سفر استفرار در طبیعت دوره راهنمای طبیعت گردی

در روز اول فراگیران با روش‌های ساخت جان پناه (شلتر) آشنا شدند و در گروه‌های 5 نفره شروع به ساخت شلتر کردند، که در انتها استاد نواقص هر گروه را اعلام کرده و گروه نمونه را انتخاب نمود.

پس از آشنایی با نحوه ساخت شلتر بچه‌ها آتشی روشن کرده و گروهی دیگر همراه استاد به بررسی اطراف محل استقرار برای شب پرداختند. 

آب و هوای ناپایدار منطقه ارمغان باران، مه، تگرگ و گاها آفتاب را برای بچه‌ها به همراه داشت.

پس از اینکه در آن شرایط بچه‌ها شام سبکی را که اغلب سیب‌زمینی آتیشی بود خوردند، آقای اسدی آموزش‌های لازم در باب پیمایش شبانه را ارائه دادند.

تجربه‌ی پیمایش شبانه در تاریکی با استفاده از اطلاعات عملی قطب‌نما، وضعیت ستارگان و عادت دادن چشم به تاریکی برای یافتن مسیر، همیشه بخش هیجان‌انگیز و در عین حال سخت و حساس سفرهای بقا برای فراگیران دوره راهنمای طبیعت گردی است که بچه‌های این گروه با کار گروهی خوب از پس آن برآمدند.

سفر استقرار در طبیعت دوره راهنمای طبیعت گردی

بعد از پایان پیمایش شبانه و بازگشت به محل استقرار شیفت‌بندی نگهبانی شب انجام شد و بچه‌ها برای استراحت رفتند.

بارندگی شدید روز دوم سبب شد تا چادرها زودتر جمع شوند و فراگیران برای آموزش گره‌های طناب آماده گردند. آموزش گره‌ها توسط آقای شهرابی صورت پذیرفت و بچه‌ها با گره‌های دوسر طناب، پروانه، راپل کماندو، گره سریع و... آشنا شدند.

در ساعت 10:30 پس از امتحان کتبی حرکت به سمت تهران آغاز گردید و فراگیران ساعت 17:30 جلوی درب موسسه به سفر خود خاتمه دادند.

 

11:54 , 1395/03/12
11:54 , 2016/06/01
پایان پیام


     

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
تلاش می‌کنیم در جریان تحولات گردشگری و ارسباران قرارتان دهیم.
نمونه خبرنامه