021 88 80 00 55
صفحه اصلی آموزش کارگاه‌ها


کارگاه خود امدادی (حضوری)
کد برنامه: 11623 | 1 جلسه | دوشنبه 1403/05/01 | مدرس جناب آقای قدیر اسدی
کارگاه خودامدادی در یک جلسه سه ساعته برگزار خواهد شد. این کارگاه م‌تواند برای فراگیران دوره‌های طبیعت گردی و همچنین علاقه‌مندان به طبیعت گردی پرکاربرد باشد.   سرفصل‌های کارگ...
کارگاه چالش‌ها، باید و نبایدهای اجرای تورهای زمینی (حضوری)
کد برنامه: 11725 | 2 جلسه | از دوشنبه 1403/05/15 | مدرس جناب آقای سیامک شاه منصوری
کارگاه چالش‌ها، بایدها و نبایدهای اجرای سفرهای زمینی در دو جلسه سه ساعته برگزار خواهد شد و در این کارگاه به بررسی مهارت‌های رفتاری و نحوه مدیریت چالش‌های سفر زمینی  با بهره...
کارگاه آشنایی با روابط کاری تورلیدر و آژانس‌ (بایدها و نبایدها)
کد برنامه: 8144 | 1 جلسه | مدرس جناب آقای کریم شادفر
در این کارگاه قصد داریم فراگیران را با نحوه همکاری با آژانس و همچنین روابط بین تورلیدرها با آژانس‌های مسافرتی آشنا کنیم و از بایدها و نبایدهایی که قبل از ورود به کار و یا در حین انجام کار نیاز اس...

آموزش در گردشگری حرف اول را می‌زند. برای تبدیل شدن به یک تور لیدر شناخته شده، باید مهارت‌های زیادی را کسب کنید. به غیر از نحوه صحبت کردن و توانایی ارتباط با گردشگران مختلف، دانش شما از محیط پیرامون‌تان و کاری که انجام می‌دهید، اهمیت دارد. ممکن است به عنوان یک تور لیدر، آشنایی ابتدایی با مفاهیم گردشگری، ایرانگردی و جهانگردی داشته باشید اما برای بهتر شدن به گذراندن دوره های تور لیدری تخصصی نیاز دارید. شرکت در دوره‌های آموزش مجازی گردشگری یا حتی کلاس‌های حضوری، می‌تواند شروع خوبی برای این کار باشد. شرکت در کارگاه تخصصی گردشگری، به تمام تور لیدر‌ها و راهنمایان گردشگری پیشنهاد می‌شود.

کارگاه های گردشگری حضوری یا آنلاین؟

با اینکه آموزش‌های مجازی و دوره‌های آنلاین طرفداران زیادی پیدا کرده است، اما بعضی از کارگاه‌ها را نمی‌توان به شکل آنلاین برگزار کرد. به دلیل عملی بودن بعضی از کارگاه‌ها، نیاز به حضور فیزیکی شما دارد. به همین دلیل نمی‌توان انتخاب بین کارگاه های آنلاین گردشگری و حضوری تور لیدری را به راحتی پشت سر گذاشت. برای مثال در کارگاه مقدماتی زنده ماندن در شرایط بحرانی، شما می‌توانید اصول اولیه و حیاتی بقا در طبیعت را بیاموزید. تا زمانی که شما به عنوان یک گردشگر در شرایط واقعی بحرانی قرار نگیرید، نمی‌توانید تجربه لازم را برای مدیریت بحران به دست آورید. چنین کارگاهی باید به شکل حضوری برگزار شود. گردشگری در ایران که اقلیم‌های گوناگون دارد، نیازمند داشتن تجربه کافی است. نحوه زنده ماندن در کویر، جنگل، دریا و کوهستان با یکدیگر متفاوت است. بنابراین نباید در انتخاب یک دوره و کارگاه، تنها به حضوری یا آنلاین بودن آن توجه کنید.

کارگاه های تخصصی گردشگری

به عنوان یک راهنمای گردشگری و تور لیدر باید بتوانید از پس سفرهای تخصصی درون شهری بربیایید. مهم نیست که تور لیدر شخصی هستید یا گروهی؛ چیزی که اهمیت میزان توانایی و مهارت شما در ارائه اطلاعات درست و مدیریت تمامی دقایق است. کارگاه پیدایش انسان و کارگاه تاریخ موسیقی ایران، شاید در نگاه اول چندان مفید به نظر نرسد اما به عنوان یک راهنمای گردشگری درون شهری که در طول روز با افراد زیادی در ارتباط هستید، باید بتوانید پاسخگوی سوالات دیگران باشید. بازدید از اماکنی مانند موزه موسیقی به اطلاعات درباره این حوزه و تاریخ موسیقی ایران و جهان نیاز دارد. بنابراین نمی‌توان تنها به گذراندن کارگاه‌های عمومی گردشگری اکتفا کرد. ارتباط با افراد مختلف هم نیاز به تخصص ویژه‌ای دارد. برای مثال در کارگاه گردش با پای کودکان در طبیعت و کارگاه های بازی (سفری و گروهی)، می‌توانید نحوه مدیریت گروه‌های گردشگری کودکان و بزرگسالان را بیاموزید.

کارگاه آموزشی گردشگری و فضای مجازی

ارتباط گردشگری و فضای مجازی غیرقابل انکار است. شما باید بتوانید ارتباط خود را با کاربران اینترنتی حفظ کنید. نحوه تولید محتوا گردشگری و مدیریت سایت های گردشگری، باید بر اساس استانداردها و اصول درست باشد. تولید محتوا برای سایت های گردشگری، علاوه بر دانش اولیه گردشگری به داشتن اطلاعات کافی درباره روش های تولید محتوا گردشگری و نحوه تولید محتوای سئو شده گردشگری نیاز دارد. استفاده از اصول دیجیتال مارکتینگ در گردشگری نیازمند دوره دیدن و آموزش‌های تخصصی است. شما باید بتوانید از شبکه‌های اجتماعی برای کسب درآمد و سود بیشتر استفاده کنید. باید درباره مدیریت سایت و شبکه‌های مجازی اطلاعات کافی داشته باشید و نحوه ارتباط با کاربران اینترنتی را بدانید.

کلاس های تور لیدری شرکت ارسباران

شرکت ارسباران انواع کارگاه‌های گردشگری را متناسب با فعالیت‌های گوناگون تورلیدرها برگزار می‌کند. شما می‌توانید با شرکت در کلاس‌های حضوری و آنلاین Arasbaran، یکی از بهترین تور لیدرهای ایران شوید. تورلیدری ارسباران، می‌تواند برای تمامی علاقه‌مندان به گردشگری مسیر کاری جذابی بسازد. شما زیر نظر حرفه‌ای‌ترین اساتید آموزش خواهید دید و اگر اشتیاق کافی را داشته باشید، به راحتی می‌توانید جایگاه واقعی خود را پیدا کنید. شرکت در دوره‌های آموزشگاه گردشگری ارسباران مناسب تمامی علاقه‌مندان، شاغلان و مدیران است. با هر سطح توانایی و مهارت، می‌توانید کارگاه متناسب با نیازتان را پیدا کنید. با رفتن به سایت arasbaran.org، فرصت را از دست ندهید و همین حالا برای ثبت نام کلاس تور لیدری در تهران اقدام کنید.


ادامه مطلب
تلاش می‌کنیم در جریان تحولات گردشگری و ارسباران قرارتان دهیم.
نمونه خبرنامه