021 88 80 00 55

پروژه های مدیریت مقاصد اکوتوریسم

پروژه های مدیریت مقاصد اکوتوریسم

مقصد گردشگری، مکانی فیزیکی است که گردشگر حداقل یک شب در آن اقامت می‌کند. مقصد گردشگری دارای مرزهای فیزیکی و اداری است که محدوده مدیریت آن را تعریف نموده و دارای تصاویر ذهنی و ادراک‌هایی است که رقابت‌پذیری بازار آن را مشخص می‌کند.
مقاصد گردشگری، ذینفعان گوناگونی را در بر می‌گیرند که اغلب شامل یک جامعه محلی میزبان هستند. این مقاصد می‌توانند با هم ترکیب شده و یا به صورت شبکه‌ای در بیایند و در نهایت تبدیل به مقاصد بزرگتر شوند.

جاذبه‌ها (مکان‌هایی که حتما باید از آن‌ها دیدن شود یا کارهایی که حتما باید انجام شوند)، اغلب در کانون توجه بازدیدکننده قرار دارند و ممکن است انگیزه اولیه سفر به مقصد را برای بازدیدکننده ایجاد نمایند. جاذبه‌ها علاوه بر دسته‌بندی به صورت طبیعی، مصنوعی و فرهنگی می‌توانند در قلمرو عمومی جای بگیرند (پارک‌های طبیعی، سایت‌های فرهنگی و تاریخی) و یا می‌توانند جاذبه‌ها و خدمات محلی باشند (فرهنگ، میراث یا سبک زندگی) و یا می‌توانند جزو عواملی باشند که کمتر محسوس هستند (منحصر به فرد بودن، محرک‌های عاطفی و تجربه‌ای).

تفاوت برند سازی (branding) و بازاریابی (marketing)

  • برندسازی: قولی که به آن عمل شده

تعریف «رابرت بین» یکی از کارشناسان حوزه برندسازی از برندینگ، قولی است که برآورده شده است. این شاید بهترین تعریفی باشد که بتوان از برند ارائه داد. شما به مشتریان و همکاران خود در کنار تمامی فعالیت‌هایی که انجام می‌دهید و متعهد آن می شوید قولی می دهید و به منظور موفق شدن در کسب و کار خودتان باید در هر لحظه به این قول پایبند باشید و به آن عمل کنید. می‌توان گفت این ایده که برند تنها یک نشان، نام یا یک رنگ بخصوص است، تنها شکافی بسیار کوچک و ریز از چیزی است که در حقیقت برند باید نامیده شود.
به عبارتی می‌توان گفت که برند به نوعی تمامی چیزی است که از شرکت شما وجود دارد. در نتیجه ارائه تعریفی دقیق از آن اهمیتی حیاتی و غیر قابل انکار دارد. شما باید مخاطب هدف و نهایی خود را شناسایی کنید و از خواسته آنها مطلع شوید، دقیقا برای آن‌ها روشن کنید که چرا شما از دیگر رقبای خود بهتر و برتر هستید و در نهایت به بیان و شرحی دست یابید که به بهترین نحو ممکن هدف برند شما را مشخص می‌کند.

  • بازاریابی چه چیزی ارائه می‌کند

به تعریفی از این علم اشاره می‌کنیم که عبارت است از: "فرایند مدیریت مسئولیت برای تشخیص، پیش‌بینی و ارضاء نیازهای مشتری بصورتی که مبتنی بر سودآوری برای هر دو طرف باشد."  بنابراین بازاریابی بخشی اساسی و حیاتی برای برند شما می‌باشد. این فرایند به شما در انتقال پیام و قولی که قصد اطلاع رسانی در مورد آن به مشتری و یا مخاطب خود دارید، کمک می‌کند. فعالیت‌های بازاریابی شما همچنین باید بر اساس شخصیت، جایگاه‌یابی، ارزش‌ها و لحن برند شما باشد که در مرحله‌ای قبل از این برای کارکنان شما معرفی شده و بین آنها نهادینه شده است.
در اصل، بازاریابی کار و فعالیتی است که برای رساندن پیام و یا تعهد و قول خود به مشتریان انجام می‌دهید، در حالیکه برند چگونگی وفادار بودن به قولی است که پیش از این به مشتریان و کارکنان خود داده‌اید.

تعریف مفهوم ظرفیت تحمل

مفهوم ظرفیت تحمل تعاریف زیادی دارد اما همه این تعاریف دو وجه مشترک دارند:
اول، مؤلفه بیوفیزیکی که با یکپارچگی جنبه‌های مبتنی بر منبع مرتبط است و بر سطوح آستانه یا مدارا و بردباری تأکید دارد که پس از بهره‌برداری یا استفاده بیشتر ممکن است فشارهایی را بر اکوسیستم طبیعی تحمیل کند.
دوم، مؤلفه رفتاری که کیفیت تجربه تفریحی را نشان می‌دهد. اما هنوز هیچ تعریف جهان شمول یا فرایند سیستماتیک استاندارد برای ارزیابی آن وجود ندارد.

از نظر جنبه‌های محیطی و تجربه‌ای، می‌توان ظرفیت تحمل را "حداکثر تعداد افرادی که می‌توانند بدون افت کیفیت تجربه تفریحی از مقصد گردشگری استفاده نمایند" تعریف نمود.

 

16:03 , 1395/11/26
16:03 , 2017/02/14
پایان پیام


     

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
تلاش می‌کنیم در جریان تحولات گردشگری و ارسباران قرارتان دهیم.
نمونه خبرنامه