021 88 80 00 55

درباره کتاب‌های Lonely Planet چقدر می‌دانید؟

درباره کتاب‌های Lonely Planet چقدر می‌دانید؟

سال‌ها پیش زوجی جهانگرد تصمیم گرفتند کتابی را در خانه و با امکانات اولیه چاپ کنند که به مردم درباره سفری ارزان و جالب که آنها گذرانده بودند می‌گفت. ایده‌‌ی آنها بعدها منجر به ایجاد مجموعه کتاب‌های Lonely Planet، یکی از پرفروش‌ترین مکتوبات گردشگری شد.

یافتن راه و رسم سفرهای ارزان اما حرفه‌ای یکی از دغدغه‌های اصلی گردشگران در سرتاسر دنیا است. مردم دوست دارند درباره جزییات سفرهایشان بدانند، جاذبه‌هایی که فقط مردم محلی از آن با خبرند را بشناسند، از قوانین و مقررات خاص هر کشور آگاه باشند و بودجه‌ای که برای سفر در نظر می‌گیرند نیز معقول و به‌‌صرفه باشد. کتاب Lonely Planet (لونلی پلانت) یا سیاره تنها، با توجه به همین نیازها سال‌ها پیش متولد شد.

 

Lonely Planet  از کجا آمده است؟

در اوایل دهه هفتاد میلادی تونی ویلر و همسرش مارین ویلر سفری را از استرالیا به سمت کشورهای آسیایی آغاز کردند. آنها از مقاصد گوناگونی گذشتند و وقتی به خانه بازگشتند تصمیم گرفتند در کتابی نود و شش صفحه‌ای به دیگران از سفرشان بگویند.
کتاب آنها با امکانات محدود در خانه آماده شد و به بهینه‌ سفر کردن، پایین آوردن هزینه‌ها و ویژگی‌های خاص مقاصد در آن پرداختند.
استقبال زیاد از این کتاب باعث شد که این زوج با انگیزه‌ بیشتری درباره مقاصد دیگر بنویسند و کم‌کم فعالیت خود را برای نشر کتاب در این زمینه افزایش بدهند.

لونلی پلنت استرالیا


راهی که آنها شروع کردند تا به امروز ادامه پیدا کرد و حالا انتشارات Lonely Planet درباره بیش از 120 کشور، کتاب‌هایی بسیار مفید را روانه بازار کرده است. به جز کتاب‌هایی که به‌صورت خاص برای کشورها تهیه می‌شود، Lonely Planet کتاب‌هایی برای تمام جهان، مناطق گوناگون و حتی کودکان تهیه کرده است. 
طبق آمار، حدود یک چهارم درآمد فروش از کتاب‌های راهنمای سفر، به زبان انگلیسی، سهم
Lonely Planet  است و سالیانه بیش از شش میلیون جلد از این مجموعه کتاب‌ها به فروش می‌رسد.

 

در Lonely Planet چه می‌خوانیم؟

تقریبا همه چیز! مطالب کتاب‌های Lonely Planet توسط کارشناسانی خبره به‌صورت دقیق بررسی می‎شود و هر زمان که مطالب نیاز به ویرایش یا به‌روز رسانی داشته باشند، نسخه‌های جدید روانه بازار خواهد شد.

 

لونلی پلنت

 

در این کتاب‌ها می‌توانید اطلاعاتی درباره فرهنگ، وضعیت اقتصادی، قوانین کشور، محدودیت‌ها، نقشه‌ها و مسیرها، رستوران‌ها، هتل‌ها، اقامتگاه‌ها و هزینه آنها را پیدا کنید. سیستم حمل و نقل با کرایه‌ها، جاذبه‌های دیدنی و طبیعی شهرها همراه با زمان بندی و هزینه‌های ورودی و خروجی، شیوه زندگی مردم، آداب و رسوم، جاذبه‌های تاریخی و طبیعی، مسیرها و غیره نیز با دقت شرح داده شده است.
در واقع شما با به همراه بردن
Lonely Planet یک راهنمای محلی دقیق و معتبر خواهید داشت که از قبل به تمام سوالات، دغدغه‌ها و سوالاتی که ممکن است داشته باشید فکر کرده است.
ضمنا این کتاب‌ها شامل تصاویر زیبا و مهمی است که به گردشگران کمک می‌کند بهتر از مطلب کتاب بهره‌مند شوند.

 

Lonely Planet را از کجا تهیه کنیم؟

برخی از کتاب فروشی‌های معتبر اقدام به فروش این کتاب کرده‎اند و امکان خرید اینترنتی را نیز برای علاقه‌مندان فراهم آورده‌اند. اگر در ایران موفق به خرید کتاب نشدید نگران نباشید، بیشتر فرودگاه‌های جهان Lonely Planet را می‌فروشند و می‌توانید این کتاب را در کشور مقصد نیز تهیه کنید.

 

lonely planet Iran

چگونه بیشتر بدانید؟

شناختن Lonely Planet و آموختن شیوه کار با آن می‌تواند هزینه‌های سفر را به شکل شگفت‌انگیزی پایین بیاورد و کمک کند تا مقاصدی را ببینید که دیگران از آن بی‌خبر هستند.
اگر دوست داشتید بیشتر درباره این کتاب بدانید و طرز کار با آن را بیاموزید، پیشنهاد می‌کنیم در کارگاه یکروزه «صفر تا صد تورهای ورودی» ارسباران شرکت کنید. چرا که بیشتر گردشگران خارجی که برای سفر، کشورمان ایران را انتخاب می‌کنند با Lonely Planet آشنا هستند و بر اساس راهنمایی‌های کتاب، مقاصد را برای بازدید برمی‌گزینند.

10:12 , 1397/04/06
10:12 , 2018/06/27     

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
تلاش می‌کنیم در جریان تحولات گردشگری و ارسباران قرارتان دهیم.
نمونه خبرنامه
از اینستاگرام ارسباران