021 88 80 00 55

سفرهای بدون هزینه

سفرهای بدون هزینه

در دوه زمانی که هر فردی به دنبال لوکس‌ترین سفر‌ها به گران‌ترین محل‌ها می‌باشد، تعداد اندکی هستند که این مسائل برایشان مطرح نیست و قصد از سفرشان آشنایی با فرهنگ‌ها و مردم است.

می‌خواهیم در ارتباط با نحوه صحیح کوله‌ به‌دوشی و هیچهایکری صحبت کنیم، تا مخاطبان را با اصول واقعی، درست و بومی این گونه سفر کردن آشنا سازیم. برخلاف آن چیزی که خیلی‌ها فکر میکنند هیچهایک یکی از پرطرفدار‌ترین و رایج ترین نوع سفر کردن است که در سراسر دنیا از آن استفاده می‌شود.

هیچهایک واقعا به چه معناست؟

به طور کلی هیچهایک به معنی سفر بدون هزینه است. گاهی وقت‌ها پیش می‌آید که بخواهیم به شهری و یا کشوری سفری کنیم ولی به دلیل شرایط و هزینه‌های بالا از سفر خود منصرف می‌شویم یا اگر خیلی مشتاق سفر باشیم دست به هیچهایک میزنیم. یک هیچهایکر تا آنجایی که می‌تواند هزینه‌های خود را کم می‌کند، به این معنی که به جای استراحت در هتل‌ها در چادر استراحت می‌کند که البته با اصول برقراری کمپ در طبیعت آشنا هستند، اگر سفرش طولانی باشد‌، آب و غذا به قدر کافی در طول سفر را تامین می‌کند. در طول سفر‌های خود با افراد تازه آشنا می‌شود، داستان‌های سفرش را بازگو می‌کند و با داستان‌های افراد دیگر آشنا می‌شود. به روستاها و مناطق دور افتاده سفر می‌کند و با زبان‌ها و فرهنگ‌های بومی آنجا آشنا می‌شود.

 

 

پیش نیاز های هیچهایک

  • در درجه اول آمادگی جسمانی از پیش‌نیاز‌های اولیه هر هیچهایکر است. ممکن است در کنار جاده ایستاده باشید و ماشینی برای شما توقف نکند و مجبور باشید مسیری طولانی را پیاده بروید.
  • از پیاده روی لذت ببرید تا سفری آسان و لذت بخش داشته باشید.
  • قبل از شروع سفر، نقشه محل‌هایی که قرار است به آن سفر کنید را بررسی  کنید تا بدانید به چه محل‌هایی سفر می‌کنید و با شرایط آن آشنا شوید.

نکات امنیتی برای هیچهایکرها 

  • در درجه اول بهتر است در حین سفر وسایل با ارزش یا پول زیاد را با خود نبرید.
  • می‌توانید برای امنیت خود  یک چاقوی ضامن دار داشته باشید تا در صورت ضرورت از آن استفاده کنید.
  • ترجیحا در شب هیچهایک نکنید.
  • اگر خواستید در طول شب هیچهایک کنید، از چراغ قوه یا headlight، لباسی روشن و شب‌نما داشته باشید. باید این نکات رو رعایت بکنید تا با وسایل نقلیه‌ای که در طول شب از کنار شما رد می‌شوند، برخورد نکنید.
  • سعی کنید به هنگام هیچهایک تنهایی‌ سفر نکنید.
  • حتما مدارک شناسایی خود را به همرا داشته باشید.

 

چه کسانی هیچهایک می‌کنند؟

قالبا کسانی دست به چنین سفری می‌زنند که در درجه اول عاشق سفر باشند. برایشان مهم نباشد که سفرشان لوکس و مجلل باشد و به هر طریقی که ممکن است به محل‌هایی که می‌خواهند سفر کنند،کشف نشده هارا کشف می‌کنند و با جمعه های محلی و افرادی که در راه برخورد دارند آشنا می‌شوند.

08:00 , 1398/09/05
08:00 , 2019/11/26
user  ایلیا مرادی زاده
pen  کارشناس تولید محتوای موسسه آموزشی و گردشگری ارسباران
انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت ارسباران مجاز است.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.     

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
تلاش می‌کنیم در جریان تحولات گردشگری و ارسباران قرارتان دهیم.
نمونه خبرنامه