021 88 80 00 55

معرفی مدیریت فنی به مخاطبان ناآشنا به مشاغل گردشگر

معرفی مدیریت فنی به مخاطبان ناآشنا به مشاغل گردشگر

صنعت گردشگری توسعه و رشد آن به عنوان یک صنعت پر سود در هر کشوری و شهری می‌تواند رونق زیادی به آن کشور و شهر بدهد و از هر نظر می‌تواند در پیشرفت آن منطقه موثر باشد. یکی از شغل‌هایی که به واسطه صنعت گردشگری شکل گرفته است.

صنعت گردشگری توسعه و رشد آن به عنوان یک صنعت پر سود در هر کشوری و شهری می‌تواند رونق زیادی به آن کشور و شهر بدهد و از هر نظر می‌تواند در پیشرفت آن منطقه موثر باشد. یکی از شغل‌هایی که به واسطه صنعت گردشگری شکل گرفته، مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی است. آژانس‎های خدمات مسافرتی بر اساس نوع مجوز خود باید فردی را به‎ عنوان مدیر فنی به سازمان مربوطه معرفی نمایند. که لازمه آن تاییدیه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.

 

یک مدیر فنی در یک آژانس مسافرتی چه مسؤلیت‌هایی را به عهده دارد؟ 

  • مدیر فنی مسؤل نظارت بر ثبت نام و نحوه اجرای گشت‎ها است. 
  • مدیر فنی موظف است برنامه دقیقی برای شرکت یا سازمان به صورت ماهانه در نظر بگیرد.
  • مدیر فنی موظف است با بررسی امکانات و شرایط موجود، تهیه ابزار و لوازم مورد نیاز، تعیین مسئولیت‎ها و اختیارات افراد سازمان، فراهم نمودن فضای مناسب در روابط بین همکاران به ‎شکل مطلوب و موثر برای رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده با هماهنگی مدیریت از اولویت‎های یک سازماندهی مناسب و کارآمد است که باید در نظر بگیرد.
  • یک مدیر فنی باید توانایی مدیریت، راهنمایی و هدایت نیروهای تحت نظر خود را با هماهنگی مدیر آژانس داشته باشد. و در شرایط بحرانی بتواند مسائل را اولویت بندی و رسیدگی کند. 

در نتیجه مدیر فنی مهره اصلی هر سازمانی است و نبود آن باعث اختلال در روند کاری سازمان می‌شود. به طور کلی مدیر فنی مسؤلیت نظارت بر برنامه‌های یک سازمان را دارد و در صورت بروز مشکل در کار سازمان آن را حل می‌کند.

 

مدیران فنی درآمدشان به چه صورت است؟

به طور دقیق نمی‌توان گفت درآمد مشخصی وجود دارد و بستگی به سازمان، سابقه کاری و تخصص شخص دارد. یک مدیر فنی هرچه بیشتر در این زمینه‌ پیشرفته‌تر باشد، از نظر بحث درآمدزایی در شرایط بهتری قرار می‌گیرد.

08:00 , 1398/09/20
08:00 , 2019/12/11
user  ایلیا مرادی زاده
pen  کارشناس تولید محتوای موسسه آموزشی و گردشگری ارسباران
انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت ارسباران مجاز است.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.     

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
تلاش می‌کنیم در جریان تحولات گردشگری و ارسباران قرارتان دهیم.
نمونه خبرنامه