021 88 80 00 55

10 شهر شگفت‌انگیز روسیه که باید دید! (قسمت اول)

10 شهر شگفت‌انگیز روسیه که باید دید! (قسمت اول)

روسیه با جاذبه‌های متنوع و متفاوتی که دارد، می‌تواند پاسخگوی گردشگران متفاوت با علایق مختلف باشد. از کوهنوردی بر بام البروس گرفته تا گنبدهای پیازی شکل کلیسای سنت باسیل مسکو.

کره جغرافیا را که می‌چرخانیم، تنها یک کشور است که به واسطه وسعتش، کاملا به چشم می‌آید. کشوری که به واسطه نزدیکی‌اش به قطب، از دور هم سرمای آن کاملا احساس می‌شود و زیبایی سواحل مختلفی که با دریاها و اقیانوس‌های جهان دارد را می‌توان تصور کرد. به جز زیبایی بصری و مناظر، در کشوری که اسلاوهای شرقی هسته مرکزی آن را تشکیل دادند، فرهنگ و ادبیات از ویژگی‌های برجسته مردم روسیه محسوب می‌شود که فراتر از مرزها رفته و در جهان علاقمندان زیادی دارد.

تنوع جاذبه‌ها در روسیه باعث می‌شود هر مسافری بتواند فعالیت مورد نظر خودش را پیدا کند و در نتیجه از سفرش لذت ببرد. از صعود کوه‌ها البروس (بلندترین قسمت روسیه) گرفته تا کلیساهای رنگارنگ و تاریخی سنت باسیل در قلب مسکو.

در این مطلب می‌خواهیم در 10 تا از دیدنی‌ترین مکان‌های روسیه قدم بزنیم.

رتبه 10: یکاتینبورگ

 یکاتینبوگ با وجود اینکه شهری صنعتی در کوه‌های اورال است، شاهد جنب و جوش‌ و فعالیت‌های فرهنگی و هنری بسیاری است؛ به گونه‌ای که هر ساله رویدادها و برنامه‌های فرهنگی بسیاری در آن اجرا می‌شود. علاوه بر اینها یکاتینبورگ چهارمین شهر بزرگ روسیه است که اگر علاقمند به موزه‌گردی هستید، بیش از 30 موزه با آثار قدیمی از جمله قدیمی‌ترین مجسمه چوبی جهان، منتظر شماست. در واقع یکاتینبورگ یک شهر مدرن با ساختمان‌های بلند هم به حساب می‌آید که در طبقه 52 برج ویسوتسکی می‌توان منظره 360 درجه از کل شهر داشت.

رتبه 9: سوچی

اگر به قصد جام جهانی به روسیه سفر می‌کنید لازم است بدانید شهر سوچی به عنوان شهری با شهرت ورزش‌های زمستانی، یکی از میزبان‌های مهم جام جهانی است. اما علاوه‌بر جاذبه‌های گردشگری ورزشی، سواحل بزرگ آن امکان قدم زدن در کناره آن و همچنین لذت بردن از دیدن مناظر مزارع چای منطقه را فراهم می‌کند.

جاذبه های سوچی

شهر سوچی

رتبه 8: ولیکی نورگورود

این شهر تاریخی قرن 10، مناظر بسیار زیبای تاریخی را پیش چشمان شما زنده می‌کند چرا که از قدیمی‌ترین شهرهای شمال دور روسیه است و عمارت‌های زیبایی چون کلیسای جامع سنت سوفیا و برج ناقوس و موزه‌هایی مانند موزه آهن، سفال و تاریخ را در خود جای داده است.

رتبه 7: ولادی وستوک

 جاذبه‌های فرهنگی و هنری بسیار بر روی بزرگترین بندر روسیه در اقیانوس آرام، هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.

رتبه 6: نیژنی نووگورود

در محل تلاقی دو رود ولگا و اوکا، پنجمین شهر بزرگ روسیه شکل گرفته است که بعد از تولد ماکسیم گورکی (نویسنده بزرگ روسی)، به گورکی معروف شد. تلفیق آثار تاریخی، هنری و رویدادهای فرهنگی در این شهر، باعث جذب گردشگران به آن می‌شود. بیش از 6000 اثر تاریخی با مجسمه‌های قدیمی و 200 موزه هنر، سالن تاتر، کنسرت و... علایق گردشگران فرهنگی را به خود جذب کرده است.

جاذبه های نیژنی نووگورود

شهر نیژنی نووگورود

رتبه 5: ایرکوتسک

در توقفگاه راه آهن که از مسکو به سمت شرق می‌رود، فراموش نکنید از شهر ایرکوتسک دیدن کنید چرا که با بازدید از آن، شاهد بخشی از تاریخ خواهید بود. ایرکوتسک محل بسیاری از درگیری‌های بین جناح‌های روسیه در انقلاب‌های مختلف و همچنین تبعیدگاه بسیاری از هنرمندان، روشنفکران و... بوده است. گذشته از اتفاقاتی که این شهر با چشمان خود نظاره گر بوده، خانه‌های چوبی تزیین شده در کنار آپارتمان‌های استاندارد بلوک شوروی و خط ساحلی غربی دریاچه بایکال (که 45 کیلومتر از آن فاصله دارد)، کلیساهای مختلف (مانند کلیسای معراج و زمین‌شناسی) و تاریخ موزه ایرکوتسک از جاذبه‌هایی است که مسافران را شگفت زده می‌کند.

 

با هم برای خواندن ادامه 10 شهر جذاب و شگفت‌انگیز روسیه، به قسمت دوم می‌رویم...

08:00 , 1396/10/13
08:00 , 2018/01/03
نرگس کاظمی فرد
user نرگس کاظمی فرد
pen کارشناس تولید محتوای موسسه آموزشی و گردشگری ارسباران
انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت ارسباران مجاز است.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.     

بحث و تبادل نظر
ناشناس
1396/11/11 19:55
ممنون از شما
پاسخ دهید...
مجتبی
1396/11/01 17:49
یبار با تور روسیه رفتم روسیه گردی. با اینکه بزرگه ولی جاهای دیدنیش از ایران کمتره
پاسخ دهید...
ارسباران
1396/11/02 11:48
بله درسته
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
تلاش می‌کنیم در جریان تحولات گردشگری و ارسباران قرارتان دهیم.
نمونه خبرنامه