021 88 80 00 55

مجوزهای فعالیت ارسباران

مجوزهای فعالیت ارسباران

در این متن مجوزهای فعالیت ارسباران در زمینه دوره‌های آموزشی گردشگری، معرفی شده‌اند.  

مجوز فعالیت موسسه آموزشی تخصصی گردشگری

به استناد بند 30 از ماده 2 قانون اهداف و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مصوب 65/12/12 در خصوص تأسیس و اداره موسسات آموزش جهانگردی و ماده 1 قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مصوب و تبصره­‌های ذیل آن مبنی بر انتقال کلیه وظایف و اختیارات امور ایرانگردی و جهانگردی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، اجازه داده می‌­شود در خصوص آموزش افراد در زمینه گردشگری اقدام کنید.

 

 پروانه شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری بند (ب)

به استناد تبصره 6 ماده 7 اصلاحی قانون توسعه صنعت گردشگری مصوب 1375 و تبصره 1 ماده 1 قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و بند (ب) ماده 1 آیین‌نامه نظارت بر تأسیس و فعالیت دفترهای خدمات مسافرتی، سیاحتی، جهانگردی و زیارتی تصویب‌نامه هیئت محترم وزیران به شماره 14404/ت/23203، اجازه داده می­‌شود در زمینه اخذ روادید، تنظیم و انجام مسافرت گروهی داخلی و خارجی، ذخیره مکان و هرگونه خدمات گردشگری با رعایت قوانین و مقررات سازمان، فعالیت کنید.

  

مجوز برگزاری دوره‌های آموزش گردشگری

نظر به فعالیت آن مؤسسه در سال جاری و با عنایت به ماده 8 قانون توسعه صنعت ایرانگردی و جهانگردی و ماده 11 آیین‌نامه اجرایی آن، مجوز برگزاری دوره راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی و مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی و دوره راهنمایان طبیعت‌گردی در چهارچوب قوانین، مقررات و آیین‌نامه‌های آموزشی به مدیرعاملی جناب آقای علی شادلو تمدید می‌شود.

 

مجوز برگزاری دوره تخصصی راهنمای کوهستان

با عنایت به درخواست مؤسسه مبنی بر تمدید مجوز برگزاری دوره آموزشی راهنمایان کوهستان به آگاهی می‌رساند با توجه به تأیید فنی دوره آموزشی توسط فدراسیون کوهنوردی جمهوری اسلامی ایران طی نامه شماره 263/3195، بدین وسیله با برگزاری یک دوره آموزشی تحت عنوان سطح عمومی راهنمایان کوهستان طبق برنامه زمانبندی ارائه شده به مدت 242 ساعت تئوری و 32 روز عملی با مدرسان واجد شرایط تحت نظر فدراسیون کوهنوردی موافقت می‌شود.

 

مجوز برگزاری دوره تخصصی پرنده‌نگری

بازگشت به نامه شماره 1075/093/م الف در خصوص برگزاری دوره تکمیلی و تخصصی پرنده‌نگری، به آگاهی می­‌رساند با عنایت به تأیید فنی دوره تکمیلی و تخصصی پرنده‌نگری توسط کمیته ملی طبیعت‌گردی، طی نامه شماره 91340/292 با تمدید برگزاری یک دوره آموزشی تحت عنوان «دوره تکمیلی و تخصصی پرنده‌نگری» طی برنامه زمان­‌بندی ارائه شده به مدت 132 ساعت نظری و 188 ساعت عملی با مدرسان واجد شرایط معرفی شده، موافقت می‌شود.

 

مجوز برگزاری دوره تخصصی راهنمای تور کودکان

بازگشت به نامه شماره 095/3048/م الف در خصوص درخواست برگزاری دوره آموزشی تخصصی کوتاه‌مدت گردشگری به آگاهی می‌رساند، با عنایت به تصمیمات متخذه در کمیته تخصصی شماره 108 ضمن تأیید طرح سرکار خانم ریحانه جمالی هنجنی با عنوان «دوره تخصصی راهنمای تور کودکان»، به آگاهی می‌رساند این دفتر با برگزاری یک دوره به مدت 132 ساعت تئوری شامل 39 سرفصل و کارگاه آموزشی و اجرای ساعات عملی به مدت 5 روز تور آموزشی با مدرسین و مربیان معرفی شده و با رعایت دستورالعمل‌های آموزشی موافقت می‌شود.

 شایان ذکر است رعایت شرایط سنی برای پذیرش فراگیران جهت ورود به دوره مذکور حداقل 22 و حداکثر 55 سال سن الزامی است و فراگیران با ارائه حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی امکان ثبت‌نام و شرکت در دوره را خواهند داشت.

 

مجوز برگزاری دوره تخصّصی گردشگری با دوچرخه

بازگشت به نامه 095/3123/م الف درخواست برگزاری دوره آموزشی تخصصی کوتاه‌مدت گردشگری را به آگاهی می‌رساند. با عنایت به تصمیمات متخذه در کمیته تخصصی شماره 113 و به استناد تأییدیه دوره توسط فدراسیون دوچرخه‌سواری جمهوری اسلامی ایران طی نامه شماره 20706/255 بدین وسیله ضمن تأیید دوره راهنمای گردشگری با دوچرخه (ویژه آقایان) به اطلاع می‌رساند با در نظر گرفتن پیش‌نیاز دوره آموزشی راهنمایان طبیعت‌گردی جهت داوطلبان شرکت در دوره مذکور این دفتر با برگزاری یک دوره آزمایشی به مدت 108 ساعت تئوری و عملی با مدرسین و مربیان معرفی شده و با رعایت دستورالعمل‌های آموزشی موافقت می‌کند. شایان ذکر است رعایت شرایط سنی برای پذیرش فراگیران جهت ورود به دوره مذکور، حداقل 22 و حداکثر 60 سال سن الزامی است و فراگیران با ارائه مدرک حداقل کارشناسی، امکان ثبت‌نام و شرکت در دوره را خواهند داشت. بدیهی است اطلاعات اجرای هر دوره شامل نام دوره، تاریخ شروع و اتمام دوره و اسامی فراگیران باید قبل از شروع دوره به این دفتر اعلام شود.

 

مجوز برگزاری دوره‌های کوتاه مدت گردشگری به صورت مجازی

بازگشت به نامه شماره 095/3167/م الف در خصوص درخواست برگزاری دوره‌های کوتاه مدت گردشگری به صورت مجازی به آگاهی می‌رساند با عنایت به تصمیمات متخذه در کمیته تخصصی شماره صد و پانزده، این دفتر با برگزاری یک دوره آزمایشی راهنمای ایرانگردی و جهانگردی به صورت مجازی، صرفا جهت آموش دروس تئوری دوره راهنمای ایرانگردی و جهانگردی و همچنین دوره مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی بر اساس عناوین، سرفصل‌ها و ساعات آموزشی تعیین شده و مدرسان واجد شرایط و مورد تایید موافقت می‌کند.

در ضمن هزینه اجرای دوره باید توسط موسسه مجری از محل شهریه فراگیران (بر اساس نرخ شهریه تعیین شده جهت فراگیران حضوری)،  تامین شود. 

 

مجوز برگزاری دوره‌های زبان گردشگری

بازگشت به نامه شماره 095/3078/م الف در خصوص برگزاری دوره آموزشی کوتاه گردشگری به زبان انگلیسی به مدت 16/30 ساعت، بدینوسیله اعلام می‌دارد با درخواست شما موافقت به عمل می‌آید.

مقتضی است پس از برگزاری دوره نسبت به اعلام اسامی فراگیران جهت صدور گواهینامه آموزشی اقدام فرمایید.

 

مجوز برگزاری آزمون مصاحبه زبان غیرانگلیسی راهنمایان طبیعت‌گردی

پیرو ارسال جدول فرآیند مصاحبه زبان غیرانگلیسی فراگیران دوره راهنمایان طبیعت‌گردی، بدین وسیله با انجام مصاحبه غیرانگلیسی زبان‌های دوره طبیعت‌گردی توسط آن موسسه موافقت می‌شود. لازم به ذکر است که کلیه فراگیران غیرانگلیسی (به‌غیر از زبان فارسی) موظف به گذراندن دو روز کلاس آموزشی با تأکید بر نوع زبان انتخابی خود هستند.

13:14 , 1396/07/16
13:14 , 2017/10/08
     

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
تلاش می‌کنیم در جریان تحولات گردشگری و ارسباران قرارتان دهیم.
نمونه خبرنامه