021 88 80 00 55

دوره تخصصی تور لیدری کودک برای چه کسانی لازم است؟

دوره تخصصی تور لیدری کودک برای چه کسانی لازم است؟

کسانی که اولین بار است نام تور لیدر کودک را می‌شنوند، یک کلاس روانشناسی را تصور می‌کنند که دور تا دور همه نشسته‌اند و نظریات پیچیده روانشناسی را نقد و بررسی می‌کنند؛ کمتر کسی کلاس‌های پر شور و نشاط و صدای شعر و آواز آن را تصور می‌کند.

باید روانشناس کودک باشیم؟

خیلی از کسانی که برای اولین بار نام دوره تور لیدری کودک را می‌شنوند، تصورشان بر این است که فراگیران آن، روانشناسی کودک را بیاموزند یا به درد کسانی می‌خورد که روانشناس کودک هستند. خیلی اوقات، بسیاری از افراد می‌پرسند که اگر بخواهیم تور لیدر کودک شویم، باید مدرک روانشناسی یا روانشناسی کودک داشته باشیم؟

پاسخ این است که برای تبدیل شدن به یک تور لیدر کودک، قرار نیست صرفا اطلاعاتی در زمینه روانشناسی کودک داشته باشیم، گر چه اینگونه اطلاعات تا حدی لازم است و به ما کمک می‌کند، اما لازمه کار نیست؛ زیرا یک تور لیدر علاوه بر اینکه باید با روحیات، علایق و ویژگی‌های یک کودک آشنا باشد، باید مهارت‌های یک تور لیدر را داشته باشد و بتواند به گونه‌ای سفر را برای کودکان هیجان‌انگیز کند.

روانشناسان کودک، بیشتر بر جنبه روان و شناخت کودکان مسلط هستند و در دوران تحصیل خود فقط درباره کودک و ویژگی‌های شخصیتی او خوانده‌اند؛ به همین دلیل نیاز دارند مهارت‌هایی در خصوص چگونگی تعریف و اجرای سفر برای کودکان، یاد بگیرند. مهارت‌هایی چون شعر خوانی، بازی، قصه‌خوانی، تفسیر میراث و... برای کودکان.

پس، چون روانشناسی کودک نمی‌دانید، نگران نباشید! چون مباحث مورد نیاز و کاربردی روانشناسی کودک را به راحتی در کلاس‌ها یادمی‌گیرید و بیش از آن را با توجه به نیازتان، می‌توانید دنبال کنید. 

تور لیدر کودک

این دوره به چه کسانی توصیه می‌شود؟

جالبی دوره کودک این است که مهارت‌ها و سرفصل‌های آن، فقط مخصوص کسانی که می‌خواهند تور کودک برگزار کنند نیست، بلکه برای سایر افرادی که به نحوی با کودک در ارتباط هستند نیز مفید است، زیرا تکیه اصلی آن بر زمینه‌های یادگیری کودک و ارتباطات او و در نهایت هدفمند ساختن سرگرمی‌های اوست. کودک در چنین سفرهایی می‌آموزد و خود را ارتقاء می‌دهد. سفر او صرفا تفریحی و سرگرمی نیست، گر چه بعد لذت و تفریح او (به عنوان بخش مهمی از سفرهای کودکان) هم برآورده می‌شود. اما سعی بر این است که تمام ابعاد و فعالیت‌های سفر، جهت‌دار بوده و همه در مسیری باشد که از کودک یک حافظ میراث بسازد و او را برای آینده آماده کند.

عجیب این است که این دوره حتی برای کسانی که با کودکان در ارتباط نیستند هم، مفید است، از این جهت که بعد از شناخت کودکان و ابعاد شخصیتی آنها، در لایه‌های وجودی خود حقایقی را کشف می‌کنند که از آن شگفت‌زده می‌شوند.

دنیای کودکان در عین سادگی، سرشار از پیچیدگی‌های شیرین و زیباست که برای وارد شدن به آن، اول باید آن‌ها را شناخت.

در حال حاضر، ارسباران اولین و تنها برگزارکننده دوره‌های تخصصی راهنمای گردشگری کودک است. پس از برگزاری موفقیت‌آمیز و پر استقبال دور اول، هم اکنون دور دوم هم در حال برگزاری است.

08:00 , 1396/08/16
08:00 , 2017/11/07
نرگس کاظمی فرد
user نرگس کاظمی فرد
pen کارشناس تولید محتوای موسسه آموزشی و گردشگری ارسباران
انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت ارسباران مجاز است.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.     

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
تلاش می‌کنیم در جریان تحولات گردشگری و ارسباران قرارتان دهیم.
نمونه خبرنامه