021 88 80 00 55

نکاتی در مورد بازدیدها و سفرهای آموزشی با توجه به محدودیت‌های کرونایی

نکاتی در مورد بازدیدها و سفرهای آموزشی با توجه به محدودیت‌های کرونایی

در حال حاضر تمامی فعالیت‌های زندگی انسان تحت تاثیر شیوع بیماری کرونا قرار گرفته و دچار تغییراتی شده است. بازدید و سفرهای آموزشی موسسه آموزشی و گردشگری ارسباران نیز از این قاعده مستثنی نیست و روند برگزاری به شکل جدیدی انجام می شود.

شیوع بیماری کرونا در سراسر دنیا باعث شد سبک و شیوه زندگی افراد تغییر کند و روال‌های جدید جایگزین قبلی شوند.

در سال جاری و با شرایط موجود به دلیل شیوع بیماری کرونا، امکان برگزاری بازدید و سفرهای آموزشی وجود نداشت و در نتیجه باعث شد این بخش از دوره‌های آموزشی، اجرا نشده باقی بماند. به مرور و با بهبود شرایط موجود و رفع ممنوعیت در خصوص اجرای سفر و بازدیدها، مجددا شرایط برای برگزاری برنامه‌های عملی مهیا شد اما محدودیت‌های موجود در شیوه برگزاری سفر و بازدیدها تاثیر گذاشته و روند برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌ها را تغییر داده است.

از فراگیران عزیز ارسبارانی خواستاریم در صورتی که در حال حاضر اضطراری برای شرکت در سفر و بازدیدهای آموزشی ندارند و هنوز تا پایان دوره آموزشی خود فرصت دارند، حضور در برنامه‌های آموزشی عملی را به بعد از عادی شدن شرایط موجود موکول نمایند. 

تغییراتی که در برگزاری بازدید و سفرها ایجاد شده، به شرح زیر می‌باشد:

 • استفاده از ماسک در تمامی سفرها و بازدیدها الزامی است.
 • در صورت مشاهده علائم بیماری در فرد، از حضور ایشان در برنامه جلوگیری به عمل می‌آید.
 • به دلیل وجود بیماری کرونا، لازم است هر فراگیر تجهیزات فردی مورد نیاز در سفر و بازدید را به همراه داشته باشد.
 • تمامی سفر و بازدیدهای آموزشی، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با تعداد محدود شرکت کننده‌ها برگزار می‌شوند.
 • در صورت اعلام محدودیت‌های حضور در مقصد، ممنوعیت برگزاری سفرها، ممنوعیت تردد و یا قرمز بودن وضعیت شهرهای محل برگزاری سفر یا بازدید، برنامه سفر یا بازدید کنسل شده و به تاریخ دیگری موکول خواهد شد.
 • با توجه به این مساله که بازدید و سفرها مدت نسبتا طولانی برگزار نشده است، اولویت شرکت در برنامه‌ها با فراگیرانی است که دوره تئوری خود را زودتر گذرانده‌اند. اولویت هر سفر و بازدید در صفحه ثبت‌نام سفر مشخص شده و تنها فراگیران مذکور، امکان ثبت نام و شرکت را خواهند داشت.
 • در صورتی که فراگیران در سفر و بازدیدهای قبلی ثبت نام کرده اما موفق به شرکت نشده‌اند و هزینه به عنوان ارزش حساب آنها لحاظ شده، برای ثبت نام سفر و بازدیدهای جدید لازم است به مسئول سفرهای آموزشی موسسه (خانم جلیلیان-داخلی 101) اطلاع دهند.
 • در سفرهای آموزشی که با ماشین شخصی برگزار می‌شود، شروع برنامه از محل اجرا می‌باشد. لذا نحوه رفت و آمد فراگیر بر عهده ایشان خواهد بود. برای تسهیل این موضوع، موسسه آموزشی و گردشگری ارسباران تمام تلاش خود را می‌کند تا برنامه‌ها به صورت درون شهری و قابل دسترس برای تمام فراگیران برگزار شود.
 • با توجه به شرایط مناطق مورد بازدید، ممکن است سفر مربوطه با تاخیر نسبت به سایر سفرها برگزار شود. برای مثال سفر آموزشی پستانداران در فصل زادآوری حیات وحش برگزار نمی‌شود و تاریخ این سفر به بعد از این بازه موکول خواهد شد.
 • بازدید آموزشی آشنایی با گیاهان در زمستان به صورت بازدید و شناسایی گیاهان زمستانی و همیشه سبز و همچنین آشنایی با بذرها انجام می‌شود.

 

تلاش موسسه آموزشی و گردشگری ارسباران بر این است تا بتوانیم تاخیرات وارده به برنامه‌های آموزشی موسسه که خارج از کنترل ما و به دلیل شیوع بیماری کرونا اتفاق افتاده است را مدیریت کنیم تا هزینه‌های وارد شده بر فراگیران عزیز‌مان کاهش یابد. تغییر روال‌ها و برنامه‌ریزی جدید به دلیل شرایط موجود بوده و امید است با رعایت پروتکل‌های بهداشتی لازم بتوانیم به سلامت از این شرایط گذر کنیم و بتوانیم بدون دغدغه خاطر و با خیال آسوده در کنار هم سفر کنیم.

10:00 , 1400/01/26
10:00 , 2021/04/15
صبا جلیلیان
user  صبا جلیلیان
pen مسئول اداری و تولید محتوای موسسه آموزشی و گردشگری ارسباران
انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت ارسباران مجاز است.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.


Error Occurred While Processing Request The web site you are accessing has experienced an unexpected error.
Please contact the website administrator.


The following information is meant for the website developer for debugging purposes.
Error Occurred While Processing Request

Error Executing Database Query.

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '2024-02-27'' AND news_visit_stats.cvisit > 0 AND news_visit_stats.news_id = news' at line 4
 
Resources:
 • Enable Robust Exception Information to provide greater detail about the source of errors. In the Administrator, click Debugging & Logging > Debug Output Settings, and select the Robust Exception Information option.
 • Check the ColdFusion documentation to verify that you are using the correct syntax.
 • Search the Knowledge Base to find a solution to your problem.

Browser   CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Remote Address   44.201.97.224
Referrer  
Date/Time   17-Apr-24 07:04 AM