021 88 80 00 55

اهمیت زبان انگلیسی در گردشگری

اهمیت زبان انگلیسی در گردشگری

زبان انگلیسی در دنیای امروز یکی از لوازم بسیار مهم برای فعالان و علاقمندان حوزه گردشگری است که با یادگیری آن می‌توانند پیشرفت زیادی در حوزه گردشگری داشته باشند.

امروزه با گسترده شدن ارتباطات جهانی، نیاز به برقراری ارتباط با سایر جوامع، اهمیت به سزایی یافته است و لازم می‌آید که مهارت‌های لازم را در برقراری ارتباط با دیگران در سراسر دنیا، داشته باشیم. یکی از مهمترین این مهارت‌ها، آشنا بودن به زبان‌های مختلف است که از میان آنها زبان انگلیسی بیشترین اهمیت را دارد.

چرا انگلیسی بیاموزیم؟

در دنیای امروز، انگلیسی پرمخاطب‌ترین زبان دنیاست، به گونه‌ای که از جمعیت نزدیک به 7.5 میلیاردی جهان، 400 میلیون نفر انگلیسی زبان و 500 میلیون نفر، زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم به کار می‌برند. گر چه تعداد متکلمان به زبان انگلیسی ممکن است به نسبت زبان چینی (به علت جمعیت فراوان آن) قابل توجه نباشد و از نظر گوینده‌ها در ردیف سوم و پس از زبان چینی و اسپانیولی قرار بگیرد، اما همانگونه که می‌دانید زبان انگلیسی زبان رسمی مبادله اطلاعات در جهان است، به صورتی که اگر بخواهید نسبت به اطلاعات و دانش‌های به روز دنیا آگاه شوید، باید به این زبان مسلط باشید. از طرف دیگر 80 درصد اطلاعات پردازش کامپیوترها به زبان انگلیسی انجام می‌شود و 80 درصد سایت‌های اینترنتی و 70 درصد ایمیل‌ها، به زبان انگلیسی نوشته می‌شوند. بنابراین اهمیت این زبان تنها به علت فراوانی متکلمان به زبان انگلیسی نیست، بلکه به سبب رسمیت آن در جهان و پذیرش آن به عنوان زبان مشترک ساکنان زمین، است. 

زبان انگلیسی و گردشگری

زبان انگلیسی به اندازه‌ای اهمیت دارد که تسلط به این زبان، از شروط پذیرش مهاجر حتی برای کشورهای غیر انگلیسی زبان است چرا که می‌دانند کسانی که به این زبان مسلط نباشند، نمی‌توانند از منابع به روز دنیا مطلع شوند و درنتیجه در حوزه بین‌المللی ناتوان هستند.

در نتیجه، تعاملات ما در دنیای مدرن با زبان انگلیسی به اندازه‌ای زیاد است که عدم یادگیری آن، معادل با عدم حیات در دنیای مدرن و در مقابل یادگیری آن، معادل با پیشرفت شگرفی در زندگی امروز است.

زبان انگلیسی و گردشگری

پس از ذکر جایگاه زبان در دنیای امروز و ارتباط دائم و تنگاتنگ ما با زبان انگلیسی که روز به روز نیز بر اهمیت آن افزوده می‌شود، به نقش زبان انگلیسی در دایره علم گردشگری می‌پردازیم. 

نکاتی که در ارتباط با اهمیت زبان در دنیای مدرن مطرح شد، عموما اهمیت زبان انگلیسی را برای عموم مردم که ارتباطات روزمره با زبان انگلیسی دارند را بیان می‌کرد، اما فردی که در گوشه‌ای از صنعت گردشگری مشغول به فعالیت است، قطعا زبان انگیسی نقش حیاتی و تعیین کننده‌ای برای او دارد، زیرا که این علم را نمی‌توان از ارتباطات مستمر بین‌المللی جدا نمود و مهارت زبان برای یک فعال در حوزه گردشگری، جزو لوازم کاری و تحصیلی است.

بنابراین افراد مرتبط با گردشگری چه به عنوان دانشجو و چه به عنوان انواع راهنمای گردشگری از جمله: راهنمای طبیعت‌گردی، راهنمای ایرانگردی و جهانگردی، مدیر فنی، راهنمای تور کودک، راهنمای زمین‌گردشگری، راهنمای تور دوچرخه، راهنمای پرنده‌نگری و راهنمای کوهستان و یا شاغل در دیگر زمینه‌ها، به علت ارتباط بی‌واسطه با افراد غیر ایرانی و همچنین نیاز به پژوهش‌های علمی (که بیشتر به زبان انگلیسی هستند)، نیاز به زبان انگلیسی دارند.

علاوه بر این موارد، شما با مسلط بودن به زبان انگلیسی می‌توانید به 45 کشور دنیا بدون نیاز به مترجم سفر کنید.

زبان انگلیسی و گردشگری

در نتیجه‌ی مطالب گفته شده، شما می‌توانید با توجه به نیاز خود، با شرکت در کلاس‌های مختلف زبان از جمله: دوره های عمومی، تخصصی و حرفه‌ای در زمینه ارتقای زبان انگلیسی خود و پیشرفت در صنعت گردشگری گام بردارید.

نوشته از: نرگس کاظمی‌فرد

07:00 , 1396/02/09
07:00 , 2017/04/29
پایان پیام


     

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
تلاش می‌کنیم در جریان تحولات گردشگری و ارسباران قرارتان دهیم.
نمونه خبرنامه