021 88 80 00 55

هفته گردشگری در ارسباران چگونه گذشت

هفته گردشگری در ارسباران چگونه گذشت

در هفته گردشگری امسال تلاش کردیم در راستای توسعه این صنعت عظیم، به معرفی انواع شاخه‌های جدید گردشگری مانند گردشگری خوراک، گردشگری دریایی، گردشگری ماجراجویانه و... بپردازیم. همچنین از اتفاقات جدید و تازه در ارسباران مانند باشگاه ارسبارانی‌ها گفتیم و اولین برنامه دیدار جمعی با حضور فراگیران و اساتید نیز برگزار شد.

همزمان با هفته گردشگری ارسباران همچون سال‌ گذشته فعالیت‌هایی را برای این ایام در نظر گرفت تا بتوانیم در تمامی روزهای این هفته در کنار و همراه شما عزیزان باشیم. از اولین روز این هفته برنامه‌های اجرایی پیش رو در شبکه‌های ارتباطی ارسباران اعلام شد و شروع برنامه‌ها نیز از روز یکشنبه 6 مهر مصادف با روز جهانی گردشگری بود. در همین راستا روز یکشنبه به مناسبت این روز، از صنعت گردشگری و انواع سفر گفتیم و فرصت را غنیمت شمردیم تا از اتفاقات جدید در ارسباران نیز برای همراهان خود بگوییم. کارگاه‌هایی با موضوعات مختلف برگزار گردید که تمامی کارگاه‌های تئوری به دلیل شرایط موجود بابت بیماری کرونا به صورت مجازی آنلاین در بستر ادوبی کانکت برگزار شدند. سایر فعالیت‌های صورت گرفته در هفته گردشگری را در ادامه شرح خواهیم داد؛

روز یکشنبه 6 مهر 99 

  • کارگاه آشنایی با گردشگری دریایی 

به مناسبت روز جهانی گردشگری از جناب آقای شهرام شرفی عزیز، مدرس دوره‌های راهنمای تور و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد دامغان، دعوت نمودیم تا برای ما از باب نوع ویژه‌ای از گردشگری تحت عنوان "گردشگری دریایی و فرصت‌ها و تهدیدهای آن در ایران" صحبت کنند. این کارگاه عصر روز یکشنبه 6 مهر به صورت لایو در اینستاگرام ارسباران برگزار شد و مخاطبان علاقمند خود را به مدت یک ساعت با خود همراه نمود. 

 

  • کارگاه آشنایی با گردشگری ماجراجویانه

در ادامه این روز در کارگاهی با موضوع "آشنایی با گردشگری ماجراجویانه" در خدمت جناب آقای کیانوش محرابی عزیز، عضو هیئت مدیره فدراسیون بین‌المللی رفتینگ و مدیرعامل شرکت طبیعت گردی مارکوپولو، بودیم و ایشان در باب انواع گردشگری هیجانی و متفاوت از انواع مرسوم گردشگری برای ما صحبت کردند. همراهان علاقمند در این کارگاه حدود 3 ساعت حضور داشتند و از اطلاعات روز این نوع از گردشگری شنیدند؛ از تعریف گردشگری ماجراجویانه تا اهمیت ایمنی در این نوع از گردشگری و توسعه پایدار در راستای گردشگری ماجراجویانه.

روز دوشنبه 7 مهر 99 

  • کارگاه آشنایی با گردشگری کودک 

روز دوشنبه در راستای هدف معرفی انواع گردشگری به مخاطبان این صنعت، نشستی پیرامون "ارتباط گردشگری با کودکی و اهمیت گردشگری کودک" با حضور اساتید متخصص در این زمینه همچون آقای وحید سپهرراد، خانم نگار نجفیان، خانم آزاده بیات، زهره انصاریون،لیلا کفاش زاده و الهه حریریان برگزار شد.

روز سه شنبه 8 مهر 99 

  • کارگاه آشنایی با گردشگری خوراک 

در ادامه معرفی انواع گردشگری روز سه شنبه کارگاه دیگری برای علاقمندان تعریف و اجرا شد که در زمینه "آشنایی با گردشگری خوراک" بود که با حضور جناب آقای حسین دهقان، اولین راهنمای گردشگری خوراک از انجمن سفر و خوراک جهان و مسئول کمیته گردشگری خوراک میراث استان یزد، برگزار گردید. در این کارگاه از ظرفیت‌های گردشگری خوراک در ایران، اهمیت خوراک و نوشیدنی‌ها در تور، انواع تورهای گردشگری خوراک و... از استاد گرانقدر شنیدیم. 

روز چهارشنبه 9 مهر 99 

  • کارگاه آشنایی با چهارسوق بازار تهران 

در ادامه کارگاه‌های اجرا شده ارسباران در هفته گردشگری، روز چهارشنبه کارگاهی به صورت عملی با همراهی تعدادی از فراگیران علاقمند و با حضور جناب آقای بهمن سلطان احمدی، مدیر گروه راه ابریشم پژوهشگاه میراث فرهنگی و مدرس معماری و مرمت، در بازار بزرگ تهران برگزار شد. در این کارگاه که در سه ساعت اجرا شد، همراه با یکدیگر در بازار تهران قدم زدیم و از گذشته‌های دور، نحوه پیدایش این بازار شنیدیم و از جاذبه‌های گوشه کنار بازار دیدن کردیم. 

روز پنجشنبه 10 مهر 99 

  • کارگاه آشنایی با گردشگری قطب

به عنوان آخرین کارگاه برگزار شده از سری کارگاه‌های این هفته، از آقای علیرضا مهنا دعوت شد تا در زمینه "آشنایی با گردشگری قطب" برای ما صحبت کنند که از تجربیات سفر خودشان به این مناطق، فرصت‌ها و تهدیدهای این سبک سفر و آمادگی برای این نوع از سفر برای مخاطبان گفتند. همچون سایر کارگاه‌های هفته گردشگری، این کارگاه نیز به صورت مجازی آنلاین برگزار شد.

  • دیدار جمعی فراگیران ارسباران در باشگاه ارسبارانی‌ها

در راستای ارتباط بیشتر با فراگیران دوره‌های آموزشی، برای روز پنجشنبه با فراگیران عزیز ارسبارانی دیداری ترتیب داده شد تا بتوانیم ساعاتی را در کنار یکدیگر به گفتگو با هم بگذرانیم. این دیدار در قالب باشگاه ارسبارانی‌ها و به عنوان اولین برنامه اجرایی این باشگاه، عصر روز پنجشنبه با حضور مدیریت موسسه، اعضای باشگاه و جمعی از فراگیران و همچنین حضور اساتید عزیز خانم محدثه گرمابدری و آقای یوسف والدی برگزار گردید. در این برنامه ساعاتی را در مجموعه باغ کتاب تهران در کنار یکدیگر سپری کردیم، از تجربه‌های سفر اساتید عزیز شنیدیم و هر کدام از حاضرین به طور مختصر خودشان را معرفی نمودند تا بتوانیم با شناخت بهتری از یکدیگر، ارتباطات بین فردی خود را تقویت و از توانایی یکدیگر بهره ببریم.

و اما؛ باشگاه ارسبارانی‌ها فضایی‌ست که با اهداف مشخص و برای ارتباط هر چه بیشتر فراگیران موسسه ارسباران شکل گرفته است. در باشگاه ارسبارانی‌ها می‌خواهیم ضمن ایجاد ارتباطات نزدیک‌تر و شناخت بهتر اعضا نسبت به هم، برنامه‌های آموزشی مورد نیاز و فراتر از دوره‌ها برای فراگیران خود برنامه ریزی و اجرا کنیم، خدمات مناسب و مورد نیاز به فراگیران‌مان ارائه دهیم و در قدم‌های بعدی به صورت فعالانه در صنعت گردشگری و انواع پروژه‌های زیست محیطی در کنار هم گامی رو به جلو برداریم و بتوانیم تاثیر مثبتی در این صنعت از خود برجای بگذاریم. این باشگاه از فراگیران اولین دوره‌های ارسباران تا فراگیران در حال تحصیل را همراه با خود خواهد داشت تا بتوانیم در کنار یکدیگر هدفمند و موثر رو به جلو حرکت کنیم.

برای حضور و عضویت در باشگاه ارسبارانی‌ها می‌توانید فرم زیر را تکمیل کنید تا پس از آن به کانال تلگرام باشگاه اضافه شده و از این طریق بتوانید از سایر برنامه‌های باشگاه مطلع شوید.

فرم عضویت در باشگاه ارسباران

 

معرفی فراگیران ارسبارانی

علاوه بر فعالیت‌هایی که مطرح شد، یکی از اهداف موسسه ارسباران در هفته گردشگری، معرفی فراگیران پرتلاش و مستعد خود بود که ویدیوهایی اعم از فعالیت به عنوان راهنمای تور، احداث اقامتگاه، ایجاد کسب و کار نوین در گردشگری و غیره در طی روزهای هفته گردشگری در اینستاگرام ارسباران قرار گرفت تا ضمن معرفی فراگیران ارسبارانی، بتوانیم از فعالیت آن‌ها در این عرصه حمایت کنیم.

 

تغییرات سامانه فراگیران ارسباران

در ابتدای این هفته از اتفاقات جدیدی که در ارسباران در حال وقوع هستند، گفتیم که یکی از آن‌ها ایجاد تغییرات و طراحی پنل جدید برای ورود فراگیران به سامانه شخصی بود تا بتواند مشکل قفل شدن سامانه، فراموشی رمز و مسائل دیگر را برای فراگیران برطرف کند. همزمان با هفته گردشگری تغییرات لازم در سامانه نیز ایجاد شد و شکل این سامانه به طور کلی تغییر کرد تا فراگیران بتوانند با کمترین مشکل و در کوتاهترین زمان به سامانه فراگیران خود وارد شده و به اطلاعات مورد نیاز دسترسی داشته باشند. 

امیدواریم در سال پیش رو بتوانیم با وجود تمامی محدودیت‌های به وجود آمده بابت بیماری کرونا، قدمی در جهت پیشرفت توانایی‌ها و مهارت‌های خودمان برداشته و بتوانیم برای روزهای پساکرونا، به رونق گردشگری ایران عزیزمان کمک کنیم.

08:00 , 1399/07/21
08:00 , 2020/10/12
صبا جلیلیان
user  صبا جلیلیان
pen کارشناس آموزش موسسه آموزشی و گردشگری ارسباران
انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت ارسباران مجاز است.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.     

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
تلاش می‌کنیم در جریان تحولات گردشگری و ارسباران قرارتان دهیم.
نمونه خبرنامه