021 88 80 00 55

گزارش آزمون مصاحبه زبان سال 1399

گزارش آزمون مصاحبه زبان سال 1399

موسسه آموزشی و گردشگری ارسباران به عنوان میزبان برگزاری آزمون مصاحبه زبان‌های انگلیسی و غیرانگلیسی برای راهنمایان تور و مدیران فنی در سال 1399 انتخاب شد و برای برگزاری این آزمون، برنامه‌ریزی‌های لازم تحت نظر اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران انجام شد.

آزمون مصاحبه زبان یکی از مراحل آموزشی دوره‌های راهنمای تور و مدیریت فنی بند ب می‌باشد که فراگیران باید در طی دوره آموزشی خود و برای دریافت مدرک پایان دوره پشت سر بگذارند.

این آزمون در بهمن ماه سال 1399 تحت نظر اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران و در موسسه آموزشی و گردشگری ارسباران برگزار شد. در این آزمون، ارسباران میزبان تمامی فراگیران متقاضی شرکت در آزمون از موسسات آموزش گردشگری تهران و برخی از استان‌های همسایه بود و خرسندیم که توانستیم با وجود بیماری کرونا، در محیطی امن و با رعایت تمامی پروتکل‎‌های بهداشتی، به سلامت و به دور از هر گونه مخاطره‌، میزبانی این آزمون را انجام دهیم.

 

بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، آزمون مصاحبه زبان از تاریخ 25 بهمن 1399 الی 16 اسفند 1399 در روزهای شنبه الی چهارشنبه به مدت 11 روز با حدود یک هفته‌ وقفه به دلیل برگزاری چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع دستی برگزار شد. موسسه آموزشی و گردشگری ارسباران در طی برگزاری این آزمون میزبان حضور تعداد 19 نفر ممتحن برای مصاحبه زبان‌های مختلف و 858 نفر فراگیر دوره‌های راهنمای تور و مدیریت فنی بند ب بود. 

 

پس از ابلاغ اطلاعیه برگزاری مصاحبه زبان از سوی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران به موسسه آموزشی و گردشگری ‌ارسباران، برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری مصاحبه صورت گرفت. در اولین قدم، جهت هماهنگی بیشتر، جلسه‌ای با حضور جناب آقای مسعود تقوی (ناظر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی)، جناب آقای مهدی کارخانی (مسئول امور موسسات آموزشی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران)، ممتحنین معرفی شده برای هر یک از زبان‌ها و مسئول اجرایی آزمون در موسسه آموزشی و گردشگری ارسباران برگزار شد. با توجه به شیوع بیماری کرونا و همچنین امکان برگزاری جلسه به صورت مجازی آنلاین در پلتفرم مجازی موسسه آموزشی و گردشگری ارسباران، این جلسه به صورت مجازی آنلاین برگزار شد.

با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، در هر یک از روزهای برگزاری آزمون، ممتحنین زبان‌های مختلف (برای فراگیران دوره‌ مدیرفنی بند ب، ممتحنین زبان انگلیسی و برای فراگیران دوره‌های راهنمای طبیعت گردی و راهنمای ایرانگردی و جهانگردی، ممتحنین زبان‌های فارسی، انگلیسی، آلمانی، چینی، اسپانیایی، کره‌ای، فرانسوی، فارسی، ایتالیایی، عربی، ارمنی، روسی، ترکی استانبولی، صربی و پرتغالی) در موسسه حضور داشتند.

 

موسسه آموزشی و گردشگری ارسباران در طول روزهای برگزاری آزمون مصاحبه زبان، افتخار میزبانی اساتید عزیز آقایان جلیل چرخیان، مسعود سلمان زاده، سهراب گودرزی، بابک نعمت پور، احسان عرب باقری، نیما ارشادی، امیرحسین اربابان، آرا حق نظریان، رضا قنبری، سید مهدی موسوی نژاد، حامد حکیمی، مهدی آقا محمد زنجانی، سید محسن بیات غیاثی و کامبیز مدنی پور و خانم‌ها بنفشه فراهانی، هانیه باقرزاده، ملکه خنیفر، مینا شکوری و کاملیا کرد قراچلو را داشته است. از تمامی اساتید بزرگوار بابت زحمات بی‌شائبه و تلاش‌های آنها سپاس گزاریم.

 

همچنین در تمامی روزهای برگزاری آزمون مصاحبه زبان، ناظرین وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و همچنین اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران در موسسه حضور پیدا کرده و بر روند برگزاری آزمون مصاحبه زبان نظارت داشتند.

 

در خصوص چیدمان محل برگزاری آزمون، با توجه به اینکه موسسه آموزشی و گردشگری ارسباران دارای چهار کلاس مجزا، یک سالن و یک حیاط می‌باشد، برنامه‌ریزی‌ها به نحوی انجام شد که علاوه بر سه کلاس، حیاط موسسه نیز در صورت مناسب بودن شرایط جوی محل برگزاری آزمون باشد. همچنین یک کلاس به عنوان اتاق انتظار برای شرکت کنندگان در آزمون لحاظ شد، سالن اصلی نیز محل احراز هویت و دریافت امضا و اثر انگشت شرکت‌کنندگان آزمون در نظر گرفته شد. جهت رفاه حال مهمانان، در سالن اصلی، سالن‌ انتظار و در هر کلاس وسایل پذیرایی قرار داده شد.

 

در تمام روزهای برگزاری آزمون مصاحبه زبان، علاوه بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک توسط تمامی افراد کادر موسسه آموزشی و گردشگری ارسباران، فضاهای کاربری، وسایل و تجهیزات مورد استفاده نیز به صورت مرتب ضدعفونی می‌شدند تا مهمانان بدون دغدغه خاطر و با آرامش بتوانند برای آزمون خود در محل حضور پیدا کنند.

 

در این راستا از زحمات و تلاش‌های تمامی همکاران عزیز در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سازمان اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی،  انجمن‌ صنفی راهنمایان گردشگری استان تهران و همچنین تمامی موسسات آموزش گردشگری استان تهران، تقدیر و تشکر می‌نماییم.

نتایج آزمون مصاحبه زبان پس از تایید توسط وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، به موسسات آموزش گردشگری اعلام و اطلاع رسانی خواهد شد. امیدواریم تمامی شرکت کنندگان با موفقیت آزمون خود را پشت سر گذاشته و نمرات قبولی در آزمون را کسب کرده باشند تا بتوانند به عنوان سفیران فرهنگی ایران، تمامی مسافران از سرزمین‌های مختلف را در سفرهایشان همراهی کنند. 

08:00 , 1400/01/16
08:00 , 2021/04/05
صبا جلیلیان
user  صبا جلیلیان
pen کارشناس آموزش موسسه آموزشی و گردشگری ارسباران
انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت ارسباران مجاز است.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.     

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
تلاش می‌کنیم در جریان تحولات گردشگری و ارسباران قرارتان دهیم.
نمونه خبرنامه