021 88 80 00 55
قبلی | نمایش 9 رکورد از 1 تا 9 | بعدی

چگونه در طبیعت زنده بمانیم؟

به نظرتان در سفر استقرار در طبیعت درباره چه مطالبی صحبت می‌شود و فراگیرهای راهنمای تور طبیعت‌گردی با چه مهارت‌هایی آشنا می‌شوند؟ این مهارت‌ها به درد چه کسانی می‌خورد؟

بیشتر بخوانید...

10 نکته کوله‌گردی که باید بدانید!

تا به حال سفر کوله‌گردی داشته‌اید؟ می‌دانید در سفر کوله‌گردی چه نکاتی مهم هستند و چه کارهایی به هیجان‌انگیزتر شدن سفر شما کمک می‌کند؟ در این مطلب 10 ترفند کوله‌گردی را با هم مرور می‌کنیم.

بیشتر بخوانید...

تور لیدر طبیعت‌گردی بشیم یا تور لیدر ایرانگردی و جهانگردی؟

این روزها که بازار صنعت گردشگری و تور لیدری پر رونق است و افراد عاشق سفر در پی متخصص شدن هستند، یک سوال مهم پیش می‌آید که کدام دوره بیشتر به دردشان می‌خورد؟ اصلا دوره تور لیدری طبیعت‌گردی و تور لیدری ایرانگردی و جهانگردی چه فرقی با هم دارند؟

بیشتر بخوانید...

راهنمای طبیعت گردی کیست؟ (قسمت پبجم)

در این قسمت دو مبحث آشنایی با بندپایان، پروانه نگری و آشنایی با خزندگان و دوزیستان از دروس دوره راهنمایان طبیعت گردی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید...

اکوتوریسم چیست؟

اکوتوریسم (طبیعت‌گردی) نوعی از گردشگری است که سفر مسئولانه در طبیعت محسوب می‌شود که فرد علاوه بر سفر، مسئولیت هایی جهت حفظ محیط و فرهنگ بومی منطقه می پذیرد.

بیشتر بخوانید...

راهنمای طبیعت گردی کیست؟ (قسمت چهارم)

در قسمت سوم به دو سرفصل گیاهان و زمین شناسی اشاره نمودیم. در این قسمت با دروس مدیریت بحران و پاسخ به شرایط اضطراری و اقلیم شناسی آشنایی پیدا خواهید کرد.

بیشتر بخوانید...

راهنمای طبیعت گردی کیست؟ (قسمت سوم)

در قسمت دوم به دو سرفصل پستانداران و پرندگان اشاره نمودیم. در این قسمت با دروس گیاهان و تنوع زمین شناسی آشنایی پیدا خواهید کرد.

طبیعت به شکل ویژه‌ای با پوشش گیاهی و خصوصیات زمین شناسی در هم تنیده است. بر همین اساس سفر در طبیعت نیز با گیاه و خاک ارتباط دارد. راهنمای طبیعت‌گردی مفسری است که مسافر را مبهوت زیبایی، خواص و داستان‌های مرتبط با گیاهان و پدیده‌های زمین شناختی می‌نماید.

بیشتر بخوانید...

راهنمای طبیعت گردی کیست؟ (قسمت دوم)

در قسمت اول به دو سرفصل تفسیر و استقرار در طبیعت اشاره نمودیم. در این قسمت با دروس پستانداران و پرندگان آشنایی پیدا خواهید کرد.

بیایید با راهنمای طبیعت گردی در قالب دروس دوره آموزشی راهنمای طبیعت گردی بیشتر آشنا شویم...

به هر حال برای انتخاب هر شغلی باید با دوره آموزشی مختص همان شغل آشنایی پیدا کرد.

بیشتر بخوانید...

راهنمای طبیعت گردی کیست؟ (قسمت اول)

آیا با راهنمای طبیعت گردی و وظایفش آشنا هستید؟

می دانید راهنمای طبیعت گردی کیست؟

شاید بهتر باشد از تعریف طبیعت‌گردی شروع کنیم. طبیعت‌گردی یا همان اکوتوریسم از واژه eco به معنی طبیعت و tourism به معنی گردش گرفته شده است. واژه اکوتوریسم را هکتور لاسکورین در سال 1983 هنگامی که پروژه «حمایت از طبیعت» در مکزیک می‌پرداخته، ابداع کرده است. او اکوتوریسم را این گونه تعریف می‌کند: « اکوتوریسم، سفری به مناطق طبیعی نسبتاً بکر با هدف مطالعه، تحسین و لذت از مناظر، جانوران، گیاهان وحشی و هر گونه آثار فرهنگی (باستانی و معاصر) این مناطق است ».

بیشتر بخوانید...
قبلی | نمایش 9 رکورد از 1 تا 9 | بعدی
تلاش می‌کنیم در جریان تحولات گردشگری و ارسباران قرارتان دهیم.
نمونه خبرنامه
از اینستاگرام ارسباران