021 88 80 00 55
قبلی | نمایش 8 رکورد از 1 تا 8 | بعدی

ارسباران همراه با آموزش‌ مجازی به خانه‌های شما می‌آید

اهل سفرهای دسته جمعی هستید؟ دیگران از هم‌سفر شدن با شما لذت می‌برند؟ آیا دوست دارید راهنمایی دوستان و آشنایان خود در سفر را به عهده بگیرید؟ دلتان می‌خواهد راهنمای تور شوید ولی فرصت نشستن سر کلاس و گذراندن دوره‌های تورلیدری را ندارید؟ خبر خوب این است که با شرکت در دوره‌های مجازی ارسباران هم می‌توانید به همه کارهایتان برسید و هم راهنمای تور شوید.

بیشتر بخوانید...

مصاحبه زبان فارسی فراگیران ایرانگردی و جهانگردی

زمان برگزاری مصاحبه زبان فارسی دوره راهنمای ایرانگردی و جهانگردی از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام شد.

بیشتر بخوانید...

تور لیدر طبیعت‌گردی بشیم یا تور لیدر ایرانگردی و جهانگردی؟

این روزها که بازار صنعت گردشگری و تور لیدری پر رونق است و افراد عاشق سفر در پی متخصص شدن هستند، یک سوال مهم پیش می‌آید که کدام دوره بیشتر به دردشان می‌خورد؟ اصلا دوره تور لیدری طبیعت‌گردی و تور لیدری ایرانگردی و جهانگردی چه فرقی با هم دارند؟

بیشتر بخوانید...

راهنمای ایرانگردی و جهانگردی کیست؟ (قسمت چهارم)

در این قسمت به دو مبحث مهم دوره راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی که عبارتند از تاریخ سیاسی و اجتماعی ایران و الگوهای رفتاری می پردازیم.

بیشتر بخوانید...

راهنمای ایرانگردی و جهانگردی کیست؟ (قسمت سوم)

در قسمت دوم از وظایف راهنمای ایرانگردی و جهانگردی به توضیح دوره آموزشی تور لیدر ایرانگردی و جهانگردی پرداختیم و با دو درس جغرافیای جهانگردی و نقشه خوانی و آشنایی با میراث فرهنگی و هنرهای سنتی آشنا شدیم.

در این قسمت، دو درس دیگری از دوره آموزشی راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی را بررسی خواهیم نمود:

بیشتر بخوانید...

وظایف راهنمای ایرانگردی و جهانگردی (قسمت دوم)

در قسمت اول از وظایف راهنمای ایرانگردی و جهانگردی به توضیح دوره آموزشی تور لیدر ایرانگردی و جهانگردی پرداختیم و با دو درس شناخت صنعت گردشگری و شناخت اماکن تاریخی آشنا شدیم.

در این قسمت دو درس دیگر از دوره آموزشی راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی را بررسی خواهیم نمود:

بیشتر بخوانید...

راهنمای ایرانگردی و جهانگردی کیست؟ (قسمت اول)

وظایف راهنمای ایرانگردی و جهانگردی چیست؟

ابتدا بهتر است با راهنمای ایرانگردی و جهانگردی و حیطه فعالیتش در گردشگری آشنا شویم.

راهنمای ایرانگردی و جهانگردی، تورلیدر سفرهای ایرانگردی و جهانگردی است. سفری که با بازدید از آثار تاریخی و باستانی، هنر و معماری مقصد همراه است.

خوب بنابر تعریف ذکر شده در بالا، وظایف راهنمای ایرانگردی و جهانگردی این‌گونه بیان می‌گردد:

بیشتر بخوانید...

گردشگری فرهنگی چیست؟ تور لیدر فرهنگی کیست؟

بی شک صنعت گردشگری از پربازده­‌ترین فعالیت‌های اقتصادی در دنیاست که به صورت مستقیم و غیر مستقیم سایر فعالیت‌های اقتصادی و فرهنگی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. با این وجود گردشگری به تنهایی منجر به توسعه نمی‌گردد، ولی با ورود گردشگر به تدریج نیاز به تغییر و ایجاد امکانات اسکان و اقامت، حمل و نقل و دیگر فعالیت‌های مرتبط احساس می‌شود. که مجموعه این تغییرات توسعه را در پی خواهد داشت و در مدت زمان طولانی سبب افزایش تاسیسات و امکانات می‌گردد. آنچه در بحث گردشگری اهمیت بیشتری دارد پرداختن به جلوه‌های فرهنگ‌های سنتی است. در جهان سنتی، فرهنگ شامل میراثی است که از نسلی به نسل دیگر منتقل شده و به نسل امروزی رسیده است. این فرهنگ در بازار گردشگری امروزه می تواند سبب جذب گدشگرانی شود که علاقمند به بازدید از مکان‌هایی با فرهنگ سنتی و کهن هستند.

بیشتر بخوانید...
قبلی | نمایش 8 رکورد از 1 تا 8 | بعدی
تلاش می‌کنیم در جریان تحولات گردشگری و ارسباران قرارتان دهیم.
نمونه خبرنامه
از اینستاگرام ارسباران