021 88 80 00 55
قبلی | نمایش 10 رکورد از 1 تا 10 | بعدی

بازدید آموزشی باغ گیاهشناسی ملی (بهمن 1398)

بازدید آموزشی آشنایی با گیاهان در یکی از روزهای بهمن 1398 در باغ گیاهشناسی ملی با همراهی استاد مجید اسکندری برای فراگیران دوره طبیعت گردی برگزار شد. 

بیشتر بخوانید...

بیساران لهونی‌نژاد

 بیساران لهمونی نژاد از علاقمندان به طبیعت و محیط‌زیست، در سال 1361 متولد شد.

بیشتر بخوانید...

پرویز ستوده شایق

پرویز ستوده شایق از مربیان و مدرسان فعّال فدراسیون کوهنوردی بود که در سال 1340 متولد شد. وی از اولین راهنمایان کوهستان بود که فعّالیت‌های مثبت فراوانی در این زمینه انجام داد امّا متاسفانه در سال 1392 از بین ما رفت!

بیشتر بخوانید...

پیام بنی هاشمی

پیام بنی‌هاشمی در سال 1358 در تهران متولد شد، وی پس از گذراندن دوره‌های حرفه‌ای در زمینه امداد و نجات و طبیعت‌گردی و رفتینگ، توانست عناوین پر افتخاری کسب کند.

بیشتر بخوانید...

مهدی حبیبی

مهدی حبیبی متولد دی‌ماه 57، دارنده رکود آسیا و اولین ایرانی شرکت کننده در مسابقات جهانی وینگ سوییت بود که در سال 95 هنگام تمرین با دیواره کوه برخورد و جان خود را از دست داد.

بیشتر بخوانید...

ارسباران در دهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری

دهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی برگزار شد. ارسباران نیز همچون سال های گذشته در کنار سایر فعالان گردشگری اعلام حضور کرد.

بیشتر بخوانید...

تور دره نوردی تنگه رغز (شیراز، داراب) تیر 1395

ظهر روز سه شنبه 15 تیر بعد از جمع آوری لوازم مورد نیاز سفر به سمت ایستگاه راه آهن تهران حرکت کردیم. ساعت 14:30 قطار به سمت بندعباس حرکت کرد و سفر ما برای تجربه ماجراجویی دیگر در تنگه رغز آغاز شد. در راه بار دیگر علائم ونشانه‌های دره‌نوردی تمرین کردیم و بعد از ناهار لوازم فنی را به بچه‌ها تحویل دادیم از آنها خواستیم قبل از رسیدن آب‌بندی و پک کردن لوازم را انجام دهند تا زمانی که رسیدیم زمان بیشتری داشته باشیم. ساعت 7:30 صبح روز بعد در ایستگاه تزرج قطار را ترک کرده و با مینی بوس به سمت داراب حرکت کردیم. حالا موج هیجان بین بچه‌ها بیشتر احساس میشه. برق اشتیاق برای تجربه‌ی آدرنالین رو میشه تو چشم تک تک بچه‌ها دید. 

بیشتر بخوانید...

گزارش سفر استقرار در طبیعت -کلاردشت (اردیبهشت 95)

ساعت 5:35 دقیقه روز پنجشنبه 30 اردیبهشت سفر استقرار در طبیعت فراگیران راهنمای طبیعت گردی از جلوی درب موسسه آغاز گردید. پس از معارفه‌ای کوتاه در راه برای صرف صبحانه در جاده چالوس توقف کرده و سپس در میان ترافیک نیمه سنگین جاده به راه خود ادامه داده و ساعت 9:15 دقیقه فراگیران به همراه استاد اسدی مدرس دوره استقرار در طبیعت وارد اردوگاه کلاه سبزهای ارتش شدند برای گذراندن شبی در طبیعت به قصد یادگیری عملی فنون بقاء در طبیعت. 

 

بیشتر بخوانید...

سفر به مریوان – استان کردستان – 14 اردیبهشت 1395

از اهداف از پیش برنامهریزی شده که باشگاه پرنده نگری ایرانیان با همکاری موسسه آوای ارسباران در قالب یک سفر سه روزه تدارک دیده بودند:

پرنده ‌نگری و بازدید از دریاچه زریبار، بازدید از آشیانه لک‌لک ها و امکان عکاسی از فاصله نزدیک، پرنده‌نگری در مناطق کوهستانی، بازدید از روستای اورامان و مقبره پیر شالیار و پرنده‌نگری در جنگلهای مریوان بود.

بیشتر بخوانید...

سفر آموزشی گیاه شناسی سعدآباد

صبح روز جمعه 30 نفر از فراگیران دوره 13 راهنمای طبیعت گردی به همراه 5 نفر از فراگیران دوره‌های قبل جهت شرکت در سفر آموزشی گیاهان در محل کاخ سعد آباد تهران حضور یافتند. انتخاب فضای کاخ برای برگزاری این سفر علمی با پیشنهاد استاد رضوانفر صورت پذیرفت؛ ایشان از فارغ التحصیلان رشته جنگل‌داری بوده و چند سالی است که مدیریت بخش فضای سبز کاخ را بر عهده دارند؛ در ساعت 10 صبح برابر هماهنگی استاد، فراگیران از درب شمال شرق کاخ(میدان دربند) وارد شدند. تنوع گونه‌های گیاه، درختچه و درخت به قدری بود که فراگیران را بهت زده کرده و باور این موضوع سخت بود که بتوانند در فضای شهرنشینی، این همه گونه مختلف از جمله درخت انجیلی که از گونه‌های شاخص و کمیاب در میان درختان کشور است، مشاهده نمایند. 

بیشتر بخوانید...
قبلی | نمایش 10 رکورد از 1 تا 10 | بعدی
تلاش می‌کنیم در جریان تحولات گردشگری و ارسباران قرارتان دهیم.
نمونه خبرنامه