021 88 80 00 55
قبلی | نمایش 10 رکورد از 1 تا 10 | بعدی

امسال از کدام نمایشگاه‌های گردشگری دیدن کنیم؟

نمایشگاه‌های گردشگری بهترین مکان برای معرفی کشورها و جاذبه‌های گردشگری آنها، آداب و رسوم مردم بومی، خدمات مسافرتی و تفریحی مقاصد و... می‌باشند. در این مطلب قصد داریم تعدادی از نمایشگاه‌های مطرح گردشگری سال 1401 را معرفی کنیم.

بیشتر بخوانید...

پکیج سفر شامل چه مدارکی است؟

راهنمای تور باید پیش از اجرای برنامه سفر، پکیج سفر را از آژانس مسافرتی مجری دریافت کند. اطلاعاتی که در پکیج سفر قابل مشاهده است، شامل لیست مسافرین، حکم لیدر، نامه نیروی انتظامی، فرم گزارش حادثه و... می‌باشند. 

بیشتر بخوانید...

بازی‌های مهیج در سفر

چه بازی‌هایی مناسب سفرها و برنامه‌های دوستانه و جمعی می‌باشند؟ در این مطلب ما تعدادی از بازی‌های گروهی و مناسب برای سفرها را معرفی کرده‌ایم که به راهنمای تور کمک می‌کند در زمان‌های فراغت در تور با همسفران خود انجام دهد؛ بازی‌هایی مانند قاتل یاب، گوله داغ، پانتومیم، دبرنا و...

بیشتر بخوانید...

چگونه بلاگر سفر شویم؟

فعالیت به عنوان بلاگر سفر، علاوه بر سفرهای بسیار و آشنا شدن با مردمان مختلف، می‌تواند درآمدزا نیز باشد. اما چطور می‌توانیم یک بلاگر موفق شویم؟ در این مطلب اصول اولیه تبدیل شدن به یک بلاگر یا اینفلوئنسر سفر را مطرح کرده‌ایم.

بیشتر بخوانید...

تفاوت سطح تورهای طبیعت‌گردی

درجه سختی، شاخصی‌ست که میزان سختی سفر به مقصد مورد نظر را مشخص می‌کند و از سطح 1 تا 5 دسته‌بندی می‌شود. در این مطلب تفاوت سطوح مختلف بیان شده است.

بیشتر بخوانید...

درآمد یک تور لیدر چقدر است؟

درآمد تور لیدرها چقدر است؟ میزان درآمد تور لیدرها که انجمن صنفی راهنمایان گردشگری مصوّب می‌کند بر چه اساسی است؟ در این مطلب بیشتر درباره میزان و شیوه درآمدی که تورلیدرها دارند بخوانید.

بیشتر بخوانید...

بازی‌های محلی استان آذربایجان غربی که کمتر کسی درباره آن‌ها می‌داند!

بازی و انجام فعالیت‌های فردی و گروهی فیزیکی و فکری، از دیرباز یکی از مهم‌ترین بخش‌های فرهنگ اقوام مختلف جوامع گوناگون بوده است؛ به همین خاطر شناخت این بازی ‌ها می‌تواند به مخاطب دید عمیق فرهنگی و بومی بدهد و همین مسئله باعث اهمیت آشنایی با بازی‌ های بومی و محلی‌ست.

بیشتر بخوانید...

دوره راهنمای تور طبیعتگردی

یکی از بنیادی‌ترین پاسخ‌ها به نیازهای ذهنی انسان‌ها طبیعتگردی‌ست چرا که طبیعت با انتقال انرژی خود به انسان‌ها باعث رفع مشکلات ذهنی و روحی بسیاری می‌شود. اما آیا به همین‌خاطر نباید برای بقا و حفظ طبیعت، رفتار درست جمعی را فرا گرفت؟

بیشتر بخوانید...

هنر رندانه گذر از بحران

زندگی انتخاب ما نیست، اما! چگونه زندگی کردن انتخاب ماست و خوب زندگی کردن یک مهارت آموختنی..

بیشتر بخوانید...

چرا باید کارت تور لیدری داشته باشیم؟

از آنجا که شغل راهنمای تور یک شغل پر مسئولیت است برای تور لیدر شدن گرفتن کارت تور لیدری به طریقی که از سمت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تعیین شده است، الزامی‌ست.

بیشتر بخوانید...
قبلی | نمایش 10 رکورد از 1 تا 10 | بعدی
تلاش می‌کنیم در جریان تحولات گردشگری و ارسباران قرارتان دهیم.
نمونه خبرنامه